طراحی سایت شرکتی

چرا باید سایت شرکتی طراحی کنیم ؟

طراحی سایت شرکتی امروزه به عنوان مهمترین تصمیم برای گسترش فروش و معرفی خدمات یک شرکت مطرح است ، مدیر فروش هر شرکتی میداند که باید محصولات و خدمات شرکت را به دیگران معرفی و بازاریابی کند ، در گذشته برای این منظور هزینه های بسیار زیادی انجام میشد مثل راه اندازی پروموشن های فیزیکی و همچنین تبلیغات چاپی ، امروز شما میتوانید با داشتن یک وب سایت شرکتی مناسب و به روز از بسیاری هزینه های اضافی جلوگیری کنید و خود را معرفی کنید .

در دنیای اینترنت شما با داشتن یک سایت مناسب شرکتی میتوانید توضیحات جامع و کامل ، فیلم ها و تصاویر ، اخبار و اطلاعات و همچنین مطالب زیادی را بدون هزینه اضافی در سایت خود درج کنید و مشتریان خود را مدیریت ، آنالیز و در نهایت به مشتری نهایی تبدیل کنید .

طراحی سایت باید به روز ، مشتری پسند ، گوگل پسند و همچنین دارای ساختاری مناسب برای دسترسی آسان کاربران باشد ، استفاده از فرم های ثبت سفارش و همچنین فرم های استعلام قیمت میتواند شما را به مشتریان نهایی خود نزدیک کند . البته یادمان باشد که داشتن یک وب سایت عالی هم کافی نیست ، شما باید وب سایت خود را معرفی کنید تا دیده شود.

اهمیت طراحی سایت شرکتی

صرف نظر از این که شیوه ی فعالیت شما در دنیای حقیقی چگونه است، سرمایه گذاری برای حضور در دنیای مجازی برای کسب و کارتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اولین گامی که باید در این راستا بردارید این است که یک سایت شرکتی خوب برای خود طراحی کنید، زیرا شما می توانید با استفاده از یک وب سایت خوب محصولات و خدمات را در هر ساعتی از شبانه روز به مشتری خود معرفی کنید و همواره با مشتریان خود در تعامل باشید.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سایت شرکتی شما باید جلوه ای زیبا و ماندگار از کسب و کار شما در ذهن مخاطب ایجاد کند و باید به گونه ای باشد که اگر کاربر هیچ ذهنیتی از کسب و کار شما در دنیای واقعی ندارد وقتی برای اولین بار وب سایت شما را مشاهده می کند تصویری زیبا و جذاب از کسب و کار شما در ذهن او ایجاد شود.

امروزه با افزایش استفاده ی مردم از تلفن های همراه هوشمند مخاطبان استفاده از فضای مجازی و اینترنت بیش از پیش افزایش یافته است تا آن جا که مردم برای هر نیازی که دارند ابتدا در اینترنت جستجو می کنند سپس در دنیای حقیقی به دنبال آن می روند. از این گفته می توان به اهمیت حضور در فضای مجازی و لزوم طراحی سایت شرکتی پی برد، پس اگر می خواهید مخاطبان و مشتریان خود را از طریق سایت خود افزایش دهید باید سایتی خوب و با کیفیت و با امکانات مناسب داشته باشید.

جالب است بدانید مهم ترین گام در آنلاین برندینگ برای کسب و کارها و شرکت ها طراحی سایت شرکتی جذاب و حرفه ای است، زیرا این سایت به نوعی ویترین شرکت و یا کسب و کار شما در فضای مجازی تلقی می شود و افراد بر اساس آن سطح و کلاس کاری شما را قضاوت می کنند. نفوذ فضای مجازی و اینترنت در زندگی افراد به گونه ای است که حتی برخی از افراد با برندهای مختلف از طریق اینترنت آشنا می شوند و هیچ آشنایی با برند این شرکت ها در دنیای واقعی ندارند.

امکانات مورد نیاز برای طراحی یک سایت شرکتی جذاب و حرفه ای

حال که با اهمیت طراحی سایت شرکتی آشنا شدید وقت آن است که با امکانات و زیر ساخت هایی که باعث می شود یک سایت حرفه ای و جذاب باشد آشنا شوید، در واقع می توان گفت که یک سایت خوب نتیجه ی کنار هم قرار گرفتن امکانات زیر ساختی و بصری مختلف در کنار یکدیگر است که این امکانات متناسب با نیازهای شرکت هستند.

اهمیت داشتن زیر ساخت های مناسب برای یک سایت تا آن جاست که اگر یک سایت از زیر ساخت های مناسبی برخوردار باشد سرعت بارگذاری بالایی دارد، دارای قابلیت توسعه است و در دستگاه های متصل به اینترنت به خوبی نمایش داده می شود و ….

اما یکی از مهم ترین مواردی که نیاز است افراد در طراحی سایت شرکتی به آن توجه داشته باشند سئو است، سئو چیزی که باعث می شود ورود کاربران به سایت افزایش و یا کاهش پیدا کند، اگر سایت شرکتی از سئوی خوبی برخوردار باشد در موتورهای جستجو جایگاه خوبی کسب می کند در نتیجه تعداد مخاطبان آن افزایش پیدا می کند اما در غیر این صورت کاربران و مخاطبانی که به سایت مراجعه می کنند بسیار کم خواهد بود.

اما امکاناتی که باید یک سایت شرکتی خوب و جذاب داشته باشد عبارتند از :

  • نمای ظاهری جذاب : اگر می خواهید مخاطبان سایت خود را به تعامل بیشتر با سایت خود دعوت کنید و همچنین اگر می خواهید جلوه ای از کسب و کار خود را به تصویر بکشید که در ذهن مخاطب ماندگار شود باید سایت تان از طراحی بصری زیبایی برخوردار باشد و بتواند چشم اندازی خوب از کسب و کار شما را به تصویر بکشد. نکته ی دیگری که باید در مورد طراحی ظاهری وب سایت خود به آن توجه داشته باشید این است که سایت تان باید رنگ بندی مناسبی داشته باشد یعنی به گونه ای باشد که بین لوگو، رنگ سازمانی و رنگ وب سایت شما هارمونی بسیار خوبی برقرار باشد. برای این کار بهتر است با اصول روانشناسی رنگ ها آشنا باشید تا بتوانید طرحی جذاب از وب سایت خود ایجاد کنید که در ذهن افراد ماندگار شود.
  • سیستم مدیریت نظرات : یک سایت شرکتی باید بتواند با کاربران خود تعامل داشته باشد یکی از راه هایی که سایت های شرکتی می توانند با کاربران خود تعامل داشته باشند این است که امکانی در سایت خود ایجاد کنند که کاربران بتوانند نظرات خود را در قسمت های مختلف سایت بیان کنند، زیرا این کار باعث می شود که با خواسته های کاربران خود آشنا شوید و اگر ضعفی در سایت تان وجود داشته باشد از آن اگاه شوید و آن را برطرف کنید.
  • استفاده از فیلترینگ کارآمد: معمولا سایت های شرکتی دارای محصولات، خدمات و کالاهای مختلف هستند، برای این که کاربر در مواجه با سایت گیج نشود و بتواند به راحتی به ان چه که مدنظر اوست دست پیدا کند بهتر است در سایت شرکتی خود از فیلترینگی استفاده کنید که کاربر بتواند بر حسب دسته بندی های مختلف و یا فاکتورهایی که توسط مدیر سایت تعیین شده است، آن چه به دنبال آن است که در سایت بیابد.
  • سئو : همان طور که قبلا هم به موضوع اشاره کردیم سئو برای سایت شرکتی و به طور کلی هر سایتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، پس اگر می خواهید سایت شرکتی تان از رتبه ی خوبی در موتورهای جستجو برخوردار باشد باید بر اساس استانداردهای سئو برای سایت خود کدنویسی و طراحی کنید زیرا این کار نه تنها باعث می شود که در موتورهای جستجو جایگاه مناسبی کسب کنید بلکه باعث می شود که نسبت به رقبای شما رتبه ی مناسب تری داشته باشید.
  • معرفی مشتریان : یکی دیگر از مواردی که می توان گفت یکی از عوامل جذاب در سایت شرکتی شما خواهد بود معرفی مشتریان است در واقع مشتریان خوب باعث افزایش اعتبار شرکت می شوند، پس پیشنهاد می کنیم قسمتی از سایت شرکتی خود را به معرفی مشتریان خود اختصاص دهید تا هم سابقه ی درخشان خود را نشان دهید و هم انتخاب مشتریان خود را ارج نهید.
طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

/
طراحی سایت وردپرس را چرا انتخاب کنیم ؟ طراحی سایت با وردپرس را ان…

مهمترین نکات قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی

/
نکات مهم در سفارش طراحی سایت فروشگاهی بسیار زیاد و پیچیده است ولی قص…
طراحی سایت فوری

طراحی سایت فوری

/
طراحی سایت فوری زمانی مورد نیاز است که شما خواسته یا ناخواسته مج…

باز طراحی یا ریدیزاین سایت

/
باز طراحی یا ریدیزاین سایت یا همان طراحی مجدد وب سایت چرا انجا…
طراحی سایت پزشکی دکتر سیامک همت پور

ویژگی های وب سایت شخصی چیست؟

/
امروزه با توسعه ی شبکه های اجتماعی و نفوذ روز افزون آن ها در ز…
طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

/
طراحی سایت پزشکی چه مواردی را در بر دارد ؟ به چه نکاتی در طرا…
طراحی سایت شرکتی

سوالاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی

/
سوالاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی چه الزاماتی دارد ؟ …

امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت

/
امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت  به چه معنی است و چطور م…
قرارداد طراحی سایت