طراحی سایت پزشکی چیست؟

هر ساله تعداد زیادی دانشجو در رشته های پزشکی ، پیراپزشکی ، دندانپزشکی و دامپزشکی فارغ التحصیل میشوند و وارد بازار کار میشوند ، پزشک پس از گذراندن طرح وارد بازار کار شده و همیشه به دنبال اثبات توانمندی ها و تخصص خود هست ، در گذشته برای جذب بیمار پزشکان به بیلبرد و تابلوی مطب خود اکتفا میکردند و هر پزشک در محدوده خود با همان تابلو شناخته میشد و افراد محلی به آن ها مراجعه میکردند .

این روش در زمان خود بسیار کارآمد بود چون تعداد پزشکان در هر محله بسیار اندک و به دلیل جایگاه پزشک در جامعه به صورت خودکار شناخته شده میشدند . امروز تعداد این پزشکان بسیار بیشتر از گذشته شده و شناسایی متخصص واقعی کاری بسیار سخت و دشوار شده .

امروز پزشکان برای معرفی خود مجبورند دست به تبلیغات چاپی ، اسم اس تبلیغاتی ، طرح های تخفیفی و… بزنند تا شناخته شده و بیمار جذب کنند ، البته این موضوع مربوط به میزان تخصص و مهارت پزشک ندارد ، بازار رقابت بین پزشکان و دندانپزشکان مخصوصا در حوزه زیبایی بسیار بالا بوده و حتی پزشکان سر شنا و قدیمی هم احساس خطر میکنند ، زیرا نسل جدید پزشکان و دندانپزشکان به روز بوده و از سیستم های تبلیغاتی آنلاین استفاده میکنند که هزینه ای به مراتب کمتر داشته و بازدهی بسیار بالاتری دارد .

یکی از این روش های تبلیغاتی جدید داشتن یک وب سایت به روز و مطابق الگوهای جدید است ، داشتن یک وب سایت به پزشک کمک میکند تا اطلاعات ، مراحل ، هزینه ها ، نمونه درمان ها و سایر موارد را بدون حضور بیمار به اطلاع بیمار برساند و خود را به درستی معرفی کند .

اهمیت طراحی سایت پزشکی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، افراد سعی می کنند که خود را با این پیشرفت همسو کنند و به جای این که در کتاب های مختلف و در دنیای حقیقی به دنبال رسیدن به پاسخ های خود باشند در دنیای مجازی و در اینترنت به دنبال پاسخ سوال های خود و در بسیاری از موارد برطرف کردن نیازهای خود باشند. پس نیاز است که افراد با کسب و کارهای مختلف در دنیای مجازی و اینترنت برای خود وب سایتی ایجاد کنند تا بتوانند با مخاطبان خود تعامل داشته باشند.

یکی از نیازهایی که افراد با آن رو به رو هستند مراجعه به پزشک خوب و متخصص است و بسیاری از افراد برای این که بتوانند پزشک متخصص خوب و مدنظر خود را پیدا کنند از اینترنت و سایت های پزشکی کمک می گیرند، پس نیاز است که پزشکان نیز برای حرفه ی خود و ارتباط با بیماران خود سایت پزشکی داشته باشند. این کار باعث می شود که اعتماد بین پزشک و بیمار افزایش پیدا کند و همچنین پزشک مربوطه می تواند مقالات و تجربیات خود را از طریق سایت خود با همکاران خود و یا پزشکانی که به تازگی مشغول به کار شده اند در میان بگذارد تا از این طریق بتوانند بازدید های سایت خود را افزایش دهند و در میان سایت های پزشکی به رتبه ی خود دست پیدا کنند.

نکته ی دیگری که باید در مورد طراحی سایت پزشکی به آن توجه کنید این است که اگر فردی در اینترنت مطلب جالبی در مورد بیماری خود در سایت پزشکی شما مشاهده کرد سایت شما را به دوستان خود معرفی می کند و از این طریق نیز بازدید کنندگان سایت تان افزایش پیدا خواهد کرد.

اهمیت طراحی سایت پزشکی را شاید بتوان در این جمله به خوبی مشاهده کرد که طبق تحقیقاتی که اخیرا در رابطه با وب سایت های پزشکی انجام شده است مشخص شده است که جستجوی آنلاین در مورد موضوعات مربوط به پزشکی و سلامت افزایش یافته است و حتی تخمین زده می شود که ۸۰ درصد از کاربران در اینترنت موضوعی در رابطه با موضوعات پزشکی جستجو کرده اند. پس اگر شما هم جزو پزشکان توانمند کشورمان هستید و تجربیات مفیدی در رابطه با حرفه ی خود دارید پیشنهاد می کنیم حتما از یک طراح سایت حرفه ای برای طراحی سایت پزشکی متناسب با تخصص تان کمک بگیرید زیرا این کار فرصتی در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید خدمات خود را معرفی کنید، تجربه های ارزشمند و توانمندی های خود را در اختیار سایرین قرار دهید و در نهایت این که با طیف وسیعی از مخاطبان در ارتباط باشید.

مزایای طراحی سایت پزشکی

طراحی وب سایت پزشکی نه تنها می تواند به مخاطبان آن کمک کند که به محتوا و اطلاعات دلخواه خود دست پیدا کنند بلکه برای پزشک مربوطه نیز مزایایی به همراه دارد که از جمله ی این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش درآمد : مطمئنا یکی از مزیت های اصلی که می تواند وب سایت پزشکی برای تان به همراه داشته باشد این است که باعث افزایش درآمد پزشک مربوطه می شود. واضح ترین موردی که می توانید از طریق آن درآمد خود را افزایش دهید این است که افرادی که در اینترنت شما را پیدا می کنند با توجه به تجربیات و همچنین عملکرد خوب شما تصمیم می گیرند که برای درمان بیماری خود به شما مراجعه کنند. یکی دیگر از راه هایی که می توانید از طریق وب سایت پزشکی خود کسب درآمد کنید این است که می توانید پخش پرسش و پاسخ در سایت خود راه اندازی کنید سپس برای پاسخ دادن به این سوال ها از کاربران خود حق اشتراک دریافت کنید. علاوه بر این، از وبینارهای آنلاینی که برگزار می کنید نیز غافل نشوید زیرا می توانید از این وبینارها به عنوان ابزاری برای درآمدزایی خود استفاده کنید. اگر در حوزه هایی مانند فیزیوتراپی مشغول به کار هستید می توانید فیلم های آموزشی در این باره تهیه کنید و آن ها را در سایت خود به فروش برسانید.
 • استفاده ی حداکثری از ظرفیت های بالقوه : یکی دیگر از مزایای وب سایت پزشکی این است که شما به عنوان یک پزشک می توانید از پتانسیل های علمی خود حداکثر استفاده را بکنید، یعنی شما می توانید با استفاده از مقالات خود روزانه هزاران نفر را در مورد بیماری ها و نشانه های بیماری آگاه نمایید، همچنین می توانید با برگزاری وبینارهای آنلاین بدون در نظر گرفتن مسافت پاسخگوی افراد زیادی باشید.
 • ایجاد یک هویت دیجیتال : پزشکی نیز همانند هر حرفه ی دیگری، حرفه ای است که در آن افراد زیادی مشغول به کار هستند، به همین دلیل برای این که بتوانید در زمره ی بهترین های حرفه ی خود قرار بگیرید در کنار تجربه و تخصص، برند شخصی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به گونه ای که به جرات می توان گفت که ساخت وب سایت پزشکی مهم ترین وظیفه ی وب سایت پزشکی است.
 • افزایش دسترسی : گاهی اوقات و شاید اکثر مواقع نیاز است که پزشک در دسترس بیمار خود باشد. برای مثال شاید نیاز باشد که پزشک در مورد مراقبت های پس از عمل با بیمار خود صحبت کنید و آن را از چگونگی انجام این کار آگاه کند. خب مطمئنا شما تنها یک بیمار نخواهید داشت که نیاز باشد چنین مسائلی را برای او توضیح دهید، این مسئله به این معناست که اگر می خواهید چنین مسائلی را برای هر یک از بیماران خود توضیح دهید باید وقت و انرژی زیادی را سپری کنید. اما می توانید با استفاده از وب سایت خود این مشکل را حل کنید. یعنی اگر بیمار شما نیاز به مراقبت پس از عمل دارد می توانید در این رابطه آموزش هایی تهیه کنید و این آموزش ها را به صورت رایگان در سایت خود قرار دهید و یا این که اگر سوالی برای بیماران تان پیش آمده است می توانند از طریق بخش پرسش و پاسخ سوال های خود را مطرح کنند.

ویژگی های یک سایت پزشکی

حال که در مورد مزایای یک وب سایت پزشکی صحبت کردیم نیاز است که در مورد ویژگی هایی که باید یک وب سایت پزشکی داشته باشد نیز صحبت کنیم زیرا یک وب سایت پزشکی با ویژگی هایی که دارد می تواند مخاطبان را به سوی خود جذب کند که از جمله ویژگی های یک وب سایت پزشکی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • در یک وب سایت پزشکی در مورد خدمات پزشکی توضیح داده شده است.
 • دارای سیستم نوبت دهی آنلاین و مشاوره ی آنلاین باشد.
 • در این سایت باید تمام تخصص ها، میزان تحصیلات و سوابق کاری پزشک ذکر شود.
 • مقالات و محتواهای آموزشی در رابطه با تخصص پزشک مربوطه باید در سایت موجود باشد.
 • قسمتی در سایت وجود داشته باشد که بازدید کنندگان و بیماران بتوانند سوالات خود را مطرح کنند.
 • تمام اطلاعات مطب اعم از آدرس، اطلاعات تماس، نقشه ی مطب و همچنین روزها و ساعت حضور پزشک در مطب باید در سایت قید شود.
 • لینک شبکه های اجتماعی که پزشک مورد نظر در آن ها فعالیت دارد نیز باید در سایت موجود باشد تا بیمار بتواند به طور مستقیم با پزشک در ارتباط باشد.
 • برای این که اعتماد مخاطبان و کاربران سایت جلب شود نیاز است که از نمونه کارهای پزشک ویدئو و عکس هایی در سایت موجود باشد.
 • در نهایت این که در مورد خدمات پزشک نیز باید توضیحاتی ارائه شده باشد.

طراحی سایت پزشکی امروز علمی وسیع ، حساس و دقیق است ، زیرا طراحی سایت برای یک متخصص کاری پیچیده خواهد بود ، در طراحی سایت پزشکی پرستیژ ، تخصص و نوع فعالیت پزشک باید به طرز صحیحی نمایش داده شود ، نوع طراحی ، نوع رنگبندی و همچنین امکانات یک وب سایت پزشکی باید به گونه ای باشد که بیمار به سادگی بتواند از تمامی جزئیات مطلع شود.

در ادامه به امکانات یک وبسایت پزشکی میپردازیم و با هم بررسی خواهیم کرد که یک سایت پزشکی چه زمانی موثر خواهد بود .

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

/
طراحی سایت وردپرس را چرا انتخاب کنیم ؟ طراحی سایت با وردپرس را ان…

مهمترین نکات قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی

/
نکات مهم در سفارش طراحی سایت فروشگاهی بسیار زیاد و پیچیده است ولی قص…
طراحی سایت فوری

طراحی سایت فوری

/
طراحی سایت فوری زمانی مورد نیاز است که شما خواسته یا ناخواسته مج…

باز طراحی یا ریدیزاین سایت

/
باز طراحی یا ریدیزاین سایت یا همان طراحی مجدد وب سایت چرا انجا…
طراحی سایت پزشکی دکتر سیامک همت پور

ویژگی های وب سایت شخصی چیست؟

/
امروزه با توسعه ی شبکه های اجتماعی و نفوذ روز افزون آن ها در ز…
طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

/
طراحی سایت پزشکی چه مواردی را در بر دارد ؟ به چه نکاتی در طرا…
طراحی سایت شرکتی

سوالاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی

/
سوالاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی چه الزاماتی دارد ؟ …

امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت

/
امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت  به چه معنی است و چطور م…
قرارداد طراحی سایت