طراحی سایت شخصی چیست؟

شاید شما هم افراد زیادی را میشناسید که وب سایت شخصی دارند ، این افراد دسته هایی از جامعه را تشکیل میدهند که شامل سلبریتی ها و افراد سر شناس ، سیاست مداران ، نمایندگان مجلس ، نمایندگان شورا ها ، اساتید دانشگاه ها ، افراد در پست ها و جایگاه های مختلف و سایر افراد مثل یک گرافیست ،طراح سایت و…

بسترهای زیادی وجود دارد که این افراد صحبت ها ، نقطه نظرات ، افکار و اعتقادات خود را مطرح کنند ، مثل توییتر و اینستاگرام و… اما هیچ کدام جای طراحی سایت شخصی را نخواهند گرفت ، رسمیت و اعتبار این اشخاص در داشتن سایت شخصی خلاصه خواهد شد .

برای مثال یک گرافیست را در نظر بگیرید که به صورت شخصی در منزل طراحی میکند ، شاید در تمامی شبکه های اجتماعی فعال باشد و نمونه کارها را در آن ها نمایش دهد ولی رسمیت را میتواند با داشتن وب سایت شخصی تجربه کند و از امکانات بیشتری برای جذب کار استفاده کند .

یا یک نماینده مجلس را در نظر بگیرید که اهداف ، نظرات ، تلاش ها و فعالیت های خود را دارد ، اما مردم هم میخواهند از این موارد مطلع شده و احساس رضایت کنند که نماینده آن ها در مجلس چه تلاش هایی برای آن ها انجام داده است . بهترین و معتبر ترین راه طراحی وب سایت شخصی است .

اهمیت طراحی وب سایت شخصی

هر چند که امروزه با نفوذ شبکه های اجتماعی در میان مردم جامعه، یکی از ابزارهایی که افراد می توانند برای معرفی خود و دیدگاه هایشان استفاده کنند شبکه های اجتماعی است، اما داشتن یک وب سایت شخصی که یک دامنه و آدرس انحصاری داشته باشد به مراتب می تواند مفیدتر باشد. زیرا شما می توانید با یک وب سایت شخصی از یک قالب جذاب و منحصربفرد برای سایت خود استفاده کنید.

هدف افراد مختلف از ایجاد وب سایت شخصی متفاوت است یعنی برخی از افراد از وب سایت شخصی برای بیان دیدگاه های خود استفاده می کنند یا می خواهند خود را معرفی کنند یا این که می خواهند آثار خود را به نمایش بگذارند و سوابق خود را ارائه دهند و یا این که برای معرفی فعالیت ها و توانمندی های خود اقدام به ایجاد وب سایت شخصی می کنند.

دلایل نیاز به وب سایت شخصی

به طور کلی افراد به دلایل مختلفی نیاز به ایجاد وب سایت شخصی دارند، اما به طور کلی می توان دلایل نیاز به وب سایت شخصی را در چند مورد خلاصه کرد، البته توجه داشته باشید که این دلایل با توجه به اهداف افراد برای ایجاد وب سایت شخصی متفاوت خواهد بود:

 • آرشیو فعالیت ها: شما با استفاده از وب سایت شخصی می توانید فعالیت ها و نمونه کارهای خود را آرشیو کنید، برای مثال اگر نقاش هستید می توانید از وب سایت خود به عنوان یک گالری هنری استفاده کنید یا اگر نویسنده، خبرنگار و یا شاعر هستید و یا فردی هستید که کارتان با تولید محتوا همراه است و اگر می خواهید مطالب و نوشته های خود را نشر دهید وب سایت شخصی شما می تواند جای مناسبی برای انجام این کار باشد.
 • دسترسی زیاد به اینترنت: اینترنت امروزه توانسته به خوبی خود را در زندگی افراد جای دهد تا جایی که می توان گفت اینترنت جزئی جایی ناپذیر از زندگی افراد است. مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که اگر به دنبال فردی خبره در حرفه هایی مانند پزشکی و یا وکالت و یا هر حرفه ی دیگری باشید در اینترنت به جستجو می پردازید و یا این که نام مورد نظر خود را در اینترنت جستجو می کنید تا سوابق کاری او آگاه شوید. پس اگر می خواهید افراد با جستجو شما را در اینترنت پیدا کنند می توانید برای خود یک وب سایت شخصی و متناسب با فعالیت خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این وب سایت باید متناسب با شخصیت و فعالیت شما باشد و همچنین باید در این سایت اطلاعات صحیحی از خود درج کنید، این کار باعث می شود که تا حدودی از نشر اطلاعات نادرست در سایت خود جلوگیری کنید.
 • داشتن رزومه ی دیجیتال: رزومه یکی از ابزاری که به افراد ثابت می کند تا کنون در حوزه ی فعالیت و حرفه ی خود توانسته اید موفق ظاهر شوید اما شما با داشتن یک وب سایت شخصی دیگر نیازی نیست که در مورد رزومه و افتخارات خود صحبت کنید و یا آن را برای دیگران ارسال کنید بلکه وب سایت شما می تواند رزومه ی جذابی از شما ارائه دهد و در اختیار عموم قرار دهد، به عبارتی می توان گفت که وب سایت شخصی معرف کامل شخصیت و توانایی های شماست.

کاربردهای وب سایت شخصی

همان طور که گفتیم افراد مختلف اهداف گوناگونی از ایجاد وب سایت شخصی دارند و هر کدام از این  افراد بسته به نوع فعالیت و علاقه مندی ها و توانایی هایی که دارند اقدام به ایجاد وب سایت شخصی برای خود می کنند اما به طور کلی می توان کاربردهای وب سایت شخصی را در چند دسته تقسیم بندی کرد:

 • افرادی که می خواهند فعالیت ها و آثار شخصی خود را معرفی کنند وب سایت شخصی می تواند گزینه ی مناسبی برای انجام این کار باشد.
 • افرادی همچون اساتید دانشگاه، محققان و به طور کلی افرادی که می خواهند رزومه ی خود را به نمایش بگذارند نیز می توانند از وب سایت شخصی برای انجام این کار استفاده کنند.
 • هنرمندان، عکاسان و نویسندگان که می خواهند برای نمایش آثار خود از قابلیت های ویژه ای استفاده کنند نیز می توانند برای کار خود از وب سایت شخصی بهره گیرند.

امکانات وب سایت شخصی

در کنار تمام مزایا و کاربردهایی که وب سایت شخصی دارد آن چه که حائز اهمیت است امکاناتی که وب سایت شخصی در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد، که این امکانات عبارتند از:

 • صاحب وب سایت باید صفحه ای برای رزومه ی خود در نظر بگیرد و رزومه ی خود را در آن صفحه درج کند.
 • یکی دیگر از امکاناتی است که نیاز است وب سایت شخصی داشته باشد این است که صفحه ای با عنوان فرم تماس داشته باشد تا اگر فردی با خواندن رزومه ی صاحب وب سایت متوجه شد که به چنین فردی برای کار خود نیاز دارد بتواند به راحتی با صاحب وب سایت ارتباط برقرار کند.
 • مدیریت کاربران یکی دیگر از امکاناتی است که در وب سایت شخصی خود به آن نیاز خواهید داشت یعنی شما باید بتوانید با کاربران خود تعامل داشته باشید و نظرات آن ها را در مورد وب سایت خود مدنظر قرار دهید تا از این طریق بتوانید کاربران بیشتری به سمت وب سایت خود جذب کنید.
 • گفتگوی انلاین
 • معرفی آدرس شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیس بوک و … که صاحب وب سایت در آن فعالیت می کند.
 • استفاده از نظر سنجی را نیز در وب سایت خود از یاد نبرید، برای مثال اگر نقاش هستید و یا این که نویسنده هستید می توانید محتوا و یا اثر خود را در وب سایت خود قرار دهید و نظر کاربران و مخاطبان خود را در مورد آن جویا شوید.
 • گالری تصاویر
 • شما می توانید از طریق سیستم آمارگیری که در سایت خود قرار می دهید از میزان مخاطبان خود و همچنین میزان پیشرفتی که در جذب مخاطب داشته اید آگاه شوید، پس استفاده از سیستم آمارگیری در سایت خود را از یاد نبرید.
 • خبرنامه ایمیلی و پیامکی نیز یکی دیگر از امکانات یک وب سایت شخصی است که با استفاده از آن می توانید مخاطبان سایت خود را به مخاطبان همیشگی وب سایت خود تبدیل کنید برای این کار می توانید هر چند وقت یک بار بخشی از محتواهای جدید و جالب خود را برای آن ها ارسال کنید تا آن ها تشویق شوند که مطالعه ی این محتوا به وب سایت تان مراجعه کنند.
 • برای سایت خود از یک نقشه ی سایت استفاده کنید، نقشه ی سایت هم باعث می شود که کاربران سایت تان گیج نشوند و خیلی سریع به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند و هم باعث می شود که رتبه ی سایت شما در میان موتورهای جستجو بهبود پیدا کند.
 • کادر جستجو، یکی از مواردی است که امروزه در همه ی سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد و شما کم تر سایتی را پیدا می کنید که کادری برای جستجو نداشته باشد، زیرا کادر جستجو باعث می شود که کاربر در سایت تان سرگردان نشود و خیلی زود به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.
 • سایت شما باید تجربه ی کاربری خوبی داشته باشد یعنی کاربر به راحتی بتواند با سایت شما ارتباط برقرار کند و مطالب و بخش های مختلف سایت تان را پیگیری کند.
 • اهمیت محتوا را هیچ وقت دست کم نگیرید زیرا محتوای خود می تواند مخاطبان سایت شما را افزایش دهد و برعکس محتوای نامناسب می تواند به طور چشمگیری باعث کاهش مخاطبان تان شود.
 • و …

طراحی سایت شخصی را با ما تجربه کنید

با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان در مورد طراحی سایت شخصی استفاده نمایید .

دفتر مرکزی تهران : ۸۸۴۴۷۳۳۹ – ۰۹۱۲۶۷۱۱۳۷۳

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

/
طراحی سایت وردپرس را چرا انتخاب کنیم ؟ طراحی سایت با وردپرس را ان…

مهمترین نکات قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی

/
نکات مهم در سفارش طراحی سایت فروشگاهی بسیار زیاد و پیچیده است ولی قص…
طراحی سایت فوری

طراحی سایت فوری

/
طراحی سایت فوری زمانی مورد نیاز است که شما خواسته یا ناخواسته مج…

باز طراحی یا ریدیزاین سایت

/
باز طراحی یا ریدیزاین سایت یا همان طراحی مجدد وب سایت چرا انجا…
طراحی سایت پزشکی دکتر سیامک همت پور

ویژگی های وب سایت شخصی چیست؟

/
امروزه با توسعه ی شبکه های اجتماعی و نفوذ روز افزون آن ها در ز…
طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

/
طراحی سایت پزشکی چه مواردی را در بر دارد ؟ به چه نکاتی در طرا…
طراحی سایت شرکتی

سوالاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی

/
سوالاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی چه الزاماتی دارد ؟ …

امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت

/
امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت  به چه معنی است و چطور م…
قرارداد طراحی سایت