مقالات آرتیمان وب

ابزارهای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی

ابزارهای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی

در دنیای سئو، سختی کلمات کلیدی یک معیار مفید است، به شما کمک می کند تا درک کنید، که رتبه بندی برای یک جستجوی خاص چقدر سخت است. اما ابزارهای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی کدام ها هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید، تا به معرفی چند ابزار برای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی keyword planner بپردازیم. افرادی که به تازگی با سئو وبسایت آشنا هستند، ممکن است در برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل «میزان سختی کلمه کلیدی» را با «رقابت» اشتباه بگیرند. رقابت کلمات کلیدی فقط به نتایج جستجوی پولی اشاره دارد در حالی که میزان سختی کلمات کلیدی برای نتایج جستجوی ارگانیک اعمال می شود.

دشواری کلمه کلیدی موضوع مهمی است، که بازاریابان زمانی که نیاز به یافتن بهترین کلمات کلیدی برای رتبه بندی دارند، در نظر می گیرند. این معیاری است که به آن‌ها می‌گوید چقدر تلاش برای سئو ممکن است برای قرار گرفتن در بالای نتایج گوگل یا SERP لازم باشد.

  SERP چیست؟

سختی کلمه کلیدی چیست؟

این موضوع شامل فرآیندی است، که سختی رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل را ارزیابی می کند. عوامل متعددی به تعیین سختی یک کلمه کلیدی کمک می کنند، از جمله کیفیت محتوا، اعتبار دامنه (DA)، اعتبار صفحه و…

مشکل کلمه کلیدی بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تحقیق کلمه کلیدی است. در حالی که سایر عوامل نیز باید رعایت شوند، تا به ما کمک کنند، در لیست کلمات کلیدی هدف خود محدود شویم. (یک گام حیاتی در هر استراتژی SEO)

بهترین ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی در سال 2022

هیچ کمبودی در ابزارهای ساخته شده برای تحقیق کلمات کلیدی وجود ندارد و آنها دامنه را از مبتدی تا بسیار پیشرفته اجرا می کنند. آنها همچنین از کاملاً ابتدایی و غیر مفید تا فوق العاده ارزشمند متغیر هستند. هنگامی که به درستی انجام می شود، بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی گردش کار شما را ساده می کند. آنها یافتن کلمات کلیدی مناسب را آسان تر می کنند و داده هایی را که برای رتبه بندی واقعی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهند.

 • Moz Keyword Explorer برای بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی رایگان همه جانبه SEO
 • Google Keyword Planner برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی پولی
 • Semrush برای متخصصان پیشرفته سئو
 • QuestionDB برای یافتن کلمات کلیدی مبتنی بر سوال
 • Jaaxy برای کسب و کارهای وابسته
 • Keyword Surfer برای جستجوگر رایگان جستجوی کلمات کلیدی افزونه مرورگر

بهترین ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی به طور کلی

پلتفرم SEO Moz چندین ابزار مختلف طراحی شده برای تحقیق کلمات کلیدی ارائه می دهد. در حالی که Moz به اندازه برخی دیگر از ابزارهای سئو با ویژگی‌های کامل (مانند تاریخچه موقعیت SERP یا تعداد کل کلمات کلیدی که یک نتیجه رقابتی برای آن رتبه بندی می‌شود)، نقاط داده را شامل نمی‌شود، که ما آن را یک مزیت می‌دانیم.

با ابزار کاوشگر کلمات کلیدی، می توانید هر کلمه کلیدی را که انتخاب می کنید جستجو کنید و حجم ماهانه، دشواری و نرخ کلیک ارگانیک (CTR) آن را مشاهده کنید. از آنجا به پایین بروید تا تجزیه و تحلیل رتبه بندی نتایج فعلی برای آن و پیشنهادات برای کلمات کلیدی مشابه را ببینید. به‌علاوه،می‌توانید تمام کلمات کلیدی را که رقبای شما رتبه‌بندی می‌کنند، پیدا کنید.

  هزینه طراحی سایت

بهترین ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی برای کلمات کلیدی پولی

 • Google Keyword Planner (وب)

Google Keyword Planner، یکی از بهترین ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی برای کلمات کلیدی پولی است. وقتی صحبت از تحقیق کلمه کلیدی PPC می شود، Google Keyword Planner یکی از بهترین ابزارهای موجود است. این ابزار کاملا رایگان است (حتی اگر پولی پرداخت نکنید). گوگل کیورد پلنر شامل دو ویژگی اصلی: یکی برای تحقیق و پیدا کردن کلمات کلیدی جدید و دیگری برای تحقیقات عمیق تر در مورد حجم جستجو و پیش بینی است. Keyword Planner می تواند استراتژی ارگانیک شما را نیز با نشان دادن اینکه رتبه بندی ارگانیک می تواند، به شما در صرفه جویی در هزینه های PPC کمک کند.

 • Semrush (وب)

Semrush نیز یکی از ابزارهای رایگانی است، که برای تحقیق کلمات کلیدی SEO های پیشرفته است. اگر به دنبال یک ابزار پیشرفته تر هستید، Semrush حجم زیادی از داده‌های کلمه کلیدی را به اشتراک می‌گذارد و جستجو در جزئیات را آسان می‌کند، مانند ویژگی‌های SERP (قطعه‌های ویژه، بررسی‌ها، لینک های سایت، بسته تصویر و…)، تجزیه و تحلیل گرانول نتایج فعلی Semrush طیف گسترده ای از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، از ترافیک استاندارد و داده های حجم جستجو گرفته تا تحقیقات کلمات کلیدی مبتنی بر محتوا و تجزیه و تحلیل شکاف کلمات کلیدی رقابتی را نیز ارائه می دهد.

 • QuestionDB (وب)

QuestionDB یکی از بهترین ابزارهای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی است، که طرفداران زیادی هم دارد. همانطور که از نام آن پیداست، یک کلمه کلیدی یا موضوع گسترده تر را تایپ می‌کنید و لیستی از سوالات مرتبط را که مردم می‌پرسند به صورت آنلاین به شما نمایش می‌ دهد. آنچه در مورد QuestionDB منحصر به فرد می باشد، منبع یابی است. در حالی که چندین ابزار کلمات کلیدی مبتنی بر سوال را که از گوگل یا بینگ استخراج شده اند به شما نشان می دهند، QuestionDB سوالات را از بین می برد. در سراسر وب، از جمله سایت‌هایی مانند Reddit  Quora و Stack Exchange که البته معدن طلای سؤالات هستند.

 • Jaaxy (وب)

Jaaxy یکی از ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی برای کسب و کارهای وابسته است. ابزار تحقیق کلمات کلیدی Jaaxy بسیار ساده است: یک کلمه کلیدی، موضوع یا URL را تایپ کنید، سپس این ابزار لیستی از کلمات کلیدی مرتبط و پیشنهادی را به همراه آمار اولیه در مورد هر یک به شما ارائه می دهد.

  طراحی سایت اختصاصی

 • کلمه کلیدی Surfer (Chrome)

Keyword Surfer بهترین افزونه رایگان مرورگر برای تحقیق کلمات کلیدی می باشد. افزونه‌های مرورگر روشی برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی بدون خروج از صفحه نتایج موتور جستجو ارائه می‌دهند. Keyword Surfer، یک افزونه Google Chrome از Surfer SEO، جدا از مجموعه کامل SEO است و نسخه محدودی از پلتفرم را به صورت رایگان ارائه می دهد.

هنگامی که برنامه افزودنی را دانلود و فعال کردید، به گوگل بروید و کلمه کلیدی خود را به همان روشی که یک جستجوی معمولی در گوگل انجام می‌دهید جستجو کنید. می‌بینید که حجم تخمینی جستجو و داده‌های CPC در نوار جستجو پر شده است. برای مشاهده همان اطلاعات، به اضافه تعداد کلمات کلیدی مطابقت دقیق در صفحه برای هر فهرست SERP، اینتر را فشار دهید.

کلمات کلیدی مرتبط و داده های SERP در سمت راست قرار دارند. همچنین در سمت راست، می‌توانید برای ایجاد یک طرح کلی مقاله با استفاده از تولیدکننده طرح کلی مقاله رایگان هوش مصنوعی کلیک کنید. فهرستی از تمام کلمات کلیدی که باید در محتوای خود بگنجانید، به علاوه سلسله مراتب عنوان پیشنهادی را مشاهده خواهید کرد. حتی می توانید طرح کلی را با یک لینک ساده به اشتراک بگذارید.

اگر برنامه کامل سئو Surfer را انتخاب کنید، می‌توانید به ویرایشگر محتوای کامل (از جمله افزونه‌های رایگان WordPress و Google Docs) و پیشنهادهایی درباره تعداد سرفصل‌ها، پاراگراف‌ها و تصاویری که باید اضافه کنید، دسترسی پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر با شرکت سئو و طراحی سایت آرتیمان وب تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-07-06

3:10 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

سئو کلاه سفید چیست
سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟ آیا می دانید سئو کلاه سفید چیست؟ این سئو کاربردی ترین روش برای ارتقا رتبه سایت ها

سئو تکنیکال
سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال چیست؟ در پاسخ به این سوال که “سئو تکنیکال چیست؟” باید گفت، سئو تکنیکال یا Technical Seo فرآیندی می

اهمیت لینک سازی داخلی سایت
اهمیت لینک سازی داخلی

اهمیت لینک سازی داخلی پیوندهای داخلی، هایپر لینک هایی هستند، که به همان دامنه ای که پیوند در آن وجود دارد،

خدمات شرکت