...

مقالات آرتیمان وب

الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور گوگل

موتور جستجوی گوگل به طور مداوم خود را به روز می کند و به طور مرتب الگوریتم های جدیدی را معرفی می کند تا از طریق این الگوریتم ها محتوای سایت های مختلف را با سرعت بیشتری تجزیه و تحلیل کند. هر کدام از این الگوریتم های گوگل به فاکتورهای خاصی توجه می کنند و بر اساس آنها سایت ها را رتبه بندی می کنند. موتور جستجوی گوگل هرگز دقیقاً تعیین نمی کند که چه عواملی برای هر یک از الگوریتم های موجود در گوگل مهم هستند. فقط با توجه به تغییرات ایجاد شده در صفحه نتایج می توانید حدس بزنید.
یکی از همان الگوریتم های گوگل که به بقیه اضافه شد و باعث تغییرات زیادی در نتایج جستجوی محلی شد، الگوریتم موش کور است که در این مقاله با آن بیشتر آشنا می شویم. این مقاله توسط تیم تخصصی تولید محتوای آرتیمان وب، بهترین شرکت طراحی سایت، نوشته شده است. برای آگاهی از هزینه طراحی سایت توسط شرکت سئو سایت ما با ما تماس بگیرید.

الگوریتم موش کور چیست؟

الگوریتم موش کور  یک به روز رسانی الگوریتم است که توسط گوگل در سال 2016 راه اندازی شد و هدف آن بهبود نتایج جستجوی محلی است. هدف اصلی الگوریتم موش کور متنوع کردن نتایج جستجوی محلی و فیلتر کردن هرزنامه یا نتایج نامربوط است. به روز رسانی این الگوریتم به طور قابل توجهی بر نتایج جستجوی محلی تأثیر گذاشت. نتایج را متنوع کرد و نتایج اسپم را فیلتر کرد. با این حال، این الگوریتم یک نکته منفی ناخواسته نیز داشت که باعث شد برخی سایتها در نتایج جستجوی محلی فیلتر شوند. کسب‌وکارهایی که آدرس یکسانی را به اشتراک می‌گذاشتند (مثلاً آن‌هایی که در یک فضای اداری مشترک هستند) فهرست‌هایشان را فیلتر کردند زیرا گوگل شروع به نمایش تنها یک یا دو نتیجه از یک مکان واحد کرد.

الگوریتم موش کور بر چه مشاغلی تأثیر می گذارد؟

کسب و کارهای مختلفی با معرفی این الگوریتم تحت تاثیر قرار گرفتند که به آنها اشاره می کنیم.

 • مشاغلی که مکان یکسانی داشتند
  قبل از معرفی الگوریتم موش کور، کسب‌وکارهایی با آدرس یکسان به‌گونه‌ای نمایش داده می‌شوند که از تولید محتوای تکراری جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال، تصور کنید که بسیاری از چشم پزشکان در این زمان در یک ساختمان مستقر بودند. در نتیجه، تنها تعداد کمی از آنها در صفحه نتایج جستجو نمایش داده شدند و بقیه آنها به دلیل اینکه گوگل سیگنال هایی مبنی بر تکراری بودن آنها دریافت می کرد، نمایش داده نشدند.
 • پس از آپدیت موش کور، مشاغل مشابه فهرست شده با همان آدرس فیلتر شدند. به عنوان مثال، فقط یک یا دو مورد از آنها نمایش داده شد، این فیلتر را می توان حذف کرد و همه این نتایج را می توان نشان داد. با این حال، برای هر کاربری امکان پذیر نیست زیرا از این امکان آگاه نیستند، بنابراین در نهایت این الگوریتم بر بسیاری از مشاغل تأثیر منفی گذاشته است.
 • مشاغل خارج از محدوده شهر
  با به‌روز رسانی این الگوریتم، امکان حضور کسب و کارهای خارج از شهر در صفحه نتایج جستجو با جستجوی آن کسب و کارهای داخل شهر فراهم شد که به دیده شدن بیشتر کسب و کارهای این چنینی کمک کرد.
 • مشاغلی که در مکان های مختلف هستند اما متعلق به یک نفر هستند
  اگر کسب و کار در چندین مکان واقع شده باشد و همچنین آدرس، شماره تماس و غیره متفاوتی داشته باشد، اگر آنها را در گوگل جستجو کنید، فقط یکی از آنها ظاهر می شود.

اطلاعات بیشتر: طراحی سایت

الگوریتم موش کور چگونه کار می کند؟

الگوریتم موش کور با در نظر گرفتن چندین فاکتور عمل می کند که مهمترین آن حول موقعیت جغرافیایی جستجوگر و ارتباط کسب و کارهای محلی با جستار جستجو می چرخد. این الگوریتم به‌طور قابل‌توجهی بر نتایج جستجوی محلی تأثیر گذاشته و موقعیت فیزیکی کاربر را مهم‌تر از همیشه کرده است.

در اینجا نگاهی دقیق تر به نحوه عملکرد الگوریتم موش کور داریم:

 • کسب‌وکارهای خارج از محدوده شهر: به‌روزرسانی موش کور رتبه‌بندی محلی را برای کسب‌وکارهایی که آدرس پستی در یک شهر خاص دارند، اما از نظر فیزیکی بیرون از شهر واقع شده‌اند، افزایش داد.
 • کسب‌وکارهایی با همان آدرس یا شرکت مادر: اگر کسب‌وکار شما دسته یا آدرسی را با کسب‌وکار دیگری به اشتراک می‌گذارد، ممکن است تحت تأثیر به‌روزرسانی موش کور قرار گرفته باشید. این به این دلیل است که گوگل شروع به فیلتر کردن مشاغل مشابه در یک مکان کرده و تنها یک یا دو نتیجه را از یک مکان واحد نشان می‌دهد
 • مکان کاربر: از زمان به‌روزرسانی موش کور، مکان فیزیکی کاربر حیاتی‌تر است. نتایج جستجو بسته به موقعیت مکانی کاربر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اگر کاربری در تهران «سئو در تهران» را جستجو کند، نتایج او با کسی که از اصفهان همین عبارت را جستجو می‌کند متفاوت خواهد بود، حتی اگر تنظیمات مکان او بر روی تهران تنظیم شده باشد.
 • تغییرات کلیدواژه: الگوریتم موش کور به تغییرات کلیدواژه حساس است. تکرارهای مختلف کلمات کلیدی و عبارات، نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت، حتی اگر در حال جستجوی یک عبارت باشید. بنابراین، تکمیل استراتژی کلمه کلیدی شما ضروری است.

به طور خلاصه، الگوریتم موش کور با در نظر گرفتن مکان جستجوگر، ارتباط کسب و کارهای محلی با جستجو و تغییرات کلیدواژه کار می کند. این الگوریتم طراحی شده است تا نتایج جستجوی محلی دقیق‌تر و مرتبط‌تری ارائه دهد و کسب‌وکارهای مشابه را در همان مکان فیلتر کند. این بدان معنی است که رقابت برای نقاط محلی شدیدتر از همیشه است و مشاغل محلی باید استراتژی سئو خود را بهینه کنند تا در نتایج جستجوی محلی رتبه خوبی داشته باشند.

لینک مفید: طراحی سایت مهاجرتی

چگونه با این الگوریتم رتبه سایت خود را افزایش دهیم؟

الگوریتم موش کور فقط بر جستجوهای محلی تأثیر می گذارد. اگر کلمات کلیدی استفاده شده ربطی به جستجوی محلی ندارند، نگران این الگوریتم نباشید و روی بهبود کیفیت محتوای خود و دنبال کردن موارد دیگر تمرکز کنید.

برای افزایش رتبه سایت خود با الگوریتم  موش کور، باید روی چندین حوزه کلیدی تمرکز کنید که بر نتایج جستجوی محلی تأثیر می گذارد. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می تواند کمک کند:

 • تمرکز بر سئوی محلی: الگوریتم موش کور نتایج جستجوی محلی را در اولویت قرار می دهد، بنابراین باید وب سایت و محتوای خود را برای سئوی محلی بهینه کنید. این شامل استفاده از کلمات کلیدی خاص مکان و ایجاد محتوای خاص مکان است. به‌روزرسانی منظم نمایه « Google My Business» با جدیدترین اطلاعات درباره کسب‌وکارتان، از جمله آدرس، ساعات کاری و خدمات، نیز بسیار مهم است.
 • کلمات کلیدی خود را متنوع کنید: به روز رسانی موش کور به تغییرات در کلمات کلیدی حساس است. بنابراین، استفاده از اشکال مختلف کلمات کلیدی هدفمند شما می تواند به افزایش دید شما در نتایج جستجوی محلی کمک کند. با ترکیب ها و تغییرات مختلف کلیدواژه های اصلی خود آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای کسب و کار شما بهتر است.
 • بهینه سازی برای کاربران موبایل: از آنجایی که به روز رسانی موش کور موقعیت کاربر را به یک عامل مهم در نتایج جستجوی محلی تبدیل می کند، بهینه سازی وب سایت شما برای کاربران تلفن همراه ضروری است. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سازگار با موبایل است و تجربه کاربری خوبی ارائه می دهد.
 • ایجاد بک لینک با کیفیت: بک لینک از وب سایت های معتبر و محلی می تواند به افزایش اعتبار سایت شما و بهبود رتبه آن در نتایج جستجوی محلی کمک کند. ارتباط با سایر مشاغل محلی یا وبلاگ ها را برای همکاری یا فرصت های ارسال مهمان برای ایجاد بک لینک های با کیفیت بالا در نظر بگیرید.
 • شهرت آنلاین خود را مدیریت کنید: بررسی های آنلاین می تواند بر سئوی محلی شما تأثیر بگذارد. مشتریان خود را تشویق کنید تا در نمایه «Google My Business» نظر بدهند و به نظرات مثبت و منفی فورا پاسخ دهند.
 • به یاد داشته باشید، سئو زمان می برد. به طور منظم بر عملکرد وب سایت خود نظارت کنید و استراتژی های خود را در صورت نیاز تنظیم کنید. از آخرین تغییرات در الگوریتم های گوگل مطلع شوید و استراتژی سئو سایت خود را بر اساس آن تنظیم کنید تا رتبه محلی خود را حفظ و بهبود بخشید.
 • شبکه های اجتماعی فعال داشته باشید: با وجود رقبا در جستجوی محلی شبکه‌های اجتماعی به جذب کاربران به سوی سایت شما کمک می کنند. برای این کار باید در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و غیره فعال باشید تا وب سایت شما توسط کاربران بیشتری دیده شود و در نهایت رتبه بالایی در جستجوی محلی و صفحه نتایج جستجو کسب کنید.

مطلب مشابه: سئو سایت فروشگاهی

5/5 - (1 امتیاز)

1402-08-18

9:46 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

سئو تکنیکال
سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال چیست؟ در پاسخ به این سوال که “سئو تکنیکال چیست؟” باید گفت، سئو تکنیکال یا Technical Seo فرآیندی می

خدمات شرکت

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.