مقالات آرتیمان وب

الگوریتم گورخر گوگل چیست؟

الگوریتم گورخر گوگل چیست؟

آیا می دانید الگوریتم گورخر گوگل چیست؟ جالب است بدانید که گوگل علاقه زیادی به حیوانات سیاه و سفید دارد. گوگل، این موضوع را در هنگام انتخاب الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن ثابت کرد. الگوریتم Zebra یا الگوریتم گورخر در مارس سال 2013 توسط مت کاتس با هدف بررسی و ارزیابی فروش محصولات اینترنتی پیشنهاد شد. ظهور الگوریتم گورخر به شدت روی شبکه‌های اجتماعی ویژه گوگل، Goolge Plus تمرکز دارد. در واقع این الگوریتم باعث شد تا فروشگاه‌های اینترنتی که با اجناس بی‌کیفیت خود قصد فریب کاربران را داشتند به طور کامل حذف شوند.

به نظر می‌رسد گوگل با الگوریتم گورخر می‌خواهد بر کیفیت محصولات بازرگانان و عملکرد فروشگاه‌های اینترنتی تمرکز کند. کسی چه می‌داند شاید گوگل می‌خواهد اطمینان حاصل کند، که همه کاربران هنگام مراجعه به یک وب سایت فروشگاه اینترنتی بهترین حس خرید را تجربه کنند. در ادامه این مقاله از آرتیمان وب، بهترین شرکت طراحی سایت، شما را با الگوریتم گورخر گوگل بیشتر آشنا می کنیم.

معرفی الگوریتم گورخر گوگل

الگوریتم گورخر گوگل به عنوان فیلتری برای فروشگاه‌های اینترنتی فعالیت می‌کند. در این دوره از زندگی تکنولوژیک انسان، نه تنها لزوم وجود فروشگاه‌های اینترنتی، بلکه ضرورت آن نیز کاملاً محسوس است. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بسیاری مشغول به فعالیت هستند و سالانه حجم بالایی از کالاها و خدمات توسط آنان به چرخه در می‌آیند. اما عواملی که مسبب ایجاد نگرانی می‌باشند، در موارد بسیاری سبب عمل محتاطانه‌تر توسط خریداران می‌شوند.

اصالت و اعتبار فروشگاه، تقلبی نبودن کالاها، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و موارد بسیار دیگری از جمله این عوامل هستند. الگوریتم گورخر گوگل در والاترین سطح عملکرد خود، به عنوان فیلتری جهت ایجاد اعتماد در مشتری عمل می‌کند. این مورد از الگوریتم های گوگل در جهت شناسایی فروشگاه‌های کلاهبردار و حذف آنان از نتایج جست‌وجوی گوگل پدید آمده است.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

چرا نام گورخر برای این الگوریتم انتخاب شده است؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد، که چرا گوگل نام گورخر (Zebra) را برای این الگوریتم خود برگزیده است. اگر به بدن گورخر نگاه کنید می‌بینید که پوست او دارای یک الگوی سیاه و سفید است. بخش سفید بدن گورخر نور غیرپولاریز منعکس می‌کند و به کمک این نور حشرات مزاحم را دفع می‌کند. الگوریتم گورخر نیز با هدف دفع مزاحمت‌ها و کلاهبرداری‌ها و فروشگاه‌های بی‌کیفیت طراحی شده است. از این رو نام این الگوریتم به دلیل ویژگی انعکاس نور غیرپولاریز که بدن گورخر دارد، از این حیوان گرفته شده است. علاوه بر این گوگل در نامگذاری این الگوریتم مانند الگوریتم‌های پاندا و الگوریتم پنگوئن از الگوی سیاه و سفید نیز پیروی کرده است.

هدف اصلی الگوریتم گورخر

هدف اصلی الگوریتم گورخر(Google Zebra)، بهبود کیفیت نتایج جستجوی گوگل و جلوگیری از صفحات اسپم و تقلبی در صفحات نتایج جستجو است. این الگوریتم برای کاهش تأثیر صفحاتی که از روش‌های تقلبی برای بهبود رتبه خود استفاده می‌کنند، طراحی شده است و سعی در رتبه‌بندی صفحات با محتوای با کیفیت و بهینه دارد.

بهبود کیفیت نتایج جستجو، یکی از اهداف اساسی جستجوگر گوگل است و الگوریتم‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف طراحی شده‌اند. با استفاده از الگوریتم گورخر، گوگل به راحتی می‌تواند صفحاتی که از روش‌های تقلبی استفاده می‌کنند را شناسایی کرده و از نمایش آن‌ها در نتایج جستجو جلوگیری کند. این کار باعث بهبود تجربه کاربری کاربران گوگل می‌شود و به عنوان یکی از اصول اساسی گوگل در تولید نتایج جستجوی دقیق و کاربردی، محسوب می‌شود.

سئو سایت کاملا تضمینی

استاندارد های الگوریتم گورخر چیست؟

الگوریتم گورخر برای حفظ سایت های فروشگاهی چندین استاندارد را در نظر گرفته است که با پیروی کردن از این استانداردها بتوانید رشد بهتری داشته باشید و از حذف خود توسط الگوریتم گورخر جلوگیری کنید:

 • تولید محتوا برای کالا
 • داشتن ضمانت نامه برای کالا
 • استفاده از نمادهای الکترونیکی
 • استفاده از طرح زیبا و کاربردی سایت برای کاربر
 • استفاده از قابلیت Google authorship
 • انتشار نظرات کاربران
 • درج کامل اطلاعات تجاری فروشگاه
 • استفاده از ویدیو برای معرفی محصول
 • استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی مطمئن
 • پیشنهاد بهترین و ایده آل ترین خرید به مشتری
 • داشتن پروتکل SSL برای حفظ اطلاعات مشتریان
 • داشتن تیم پشتیبانی کامل
 • ریسپانسیو بودن سایت
  محتوای همیشه سبز (Evergreen Content) چیست؟

الگوریتم گورخر چگونه کار می‌کند؟

در الگوریتم گورخر تمرکز اصلی گوگل بیشتر به مسائل فنی معطوف است. بنابراین، شناخت این الگوریتم از جهت سئو سایت و ارتقا رتبه سایت در موتور جستجو گوگل مهم است. همان طور که قبل‌تر هم اشاره شد یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های گوگل جلب رضایت مشتری است، پس اگر نمی‌خواهید از طرف الگوریتم گورخر گوگل جریمه شوید، باید به هر شکلی رضایت کاربران خود را جلب کنید. یکی از مواردی که می‌تواند اعتماد کاربر را جلب کند استفاده از SSL ها می‌باشد. SSL یکی از مواردی است که با تبدیل http به https دامنه سایت شما را امن می‌کند. الگوریتم گورخر به محض اینکه نسبت به خدمات ارائه شده از طرف شما و حسن عملکرد شما شک کند، بلافاصله به فعالیت شما پایان خواهد داد. بنابراین الگوریتم گورخر گوگل یکی از مهم‌ترین الگوریتم‌های این شرکت است که صاحبان کسب و کار لازم است به آن توجه زیادی داشته باشند.

تاثیر الگوریتم گورخر بر روی شبکه‌ های اجتماعی

با توجه به اینکه بسیاری از وبسایت‌های فروشگاهی برای افزایش فروش و بازدید وبسایت خود در شبکه‌های اجتماعی نیز حضور دارند، الگوریتم گورخر بر روی این شبکه‌ها نیز متمرکز است. هر فروشگاه اینترنتی تحت وب تلاش می‌کند تا با تبلیغات و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی کاربرانی را به وبسایت خود هدایت کرده و نرخ تبدیل سایت را افزایش دهد. در این راستا الگوریتم گورخر علاوه بر تمرکز بر روی خود سایت فروشگاهی، بر روی تبلیغات و نوع فعالیت فروشگاه در شبکه‌های اجتماعی رایج نیز حساس است. در نتیجه، این الگوریتم‌ فعالیت‌های فروشگاه مورد نظر در شبکه‌های اجتماعی را رصد می‌کند و در صورت وجود خطا و مشاهده روند غیر اصولی، تاثیرات منفی به صورت غیر مستقیم بر روی سایت اعمال می‌شوند.

بهترین شرکت سئو سایت

نتیجه گیری

در این مقاله به این موضوع پرداختیم، که الگوریتم گورخر گوگل چیست؟ در کل می‌­توان گفت که الگوریتم گورخر یا همان زبرا بر روی فروشگاه­‌های اینترنتی تمرکز کرده و سعی دارد فروشگاه­‌هایی با محتوای بی­‌کیفیت و نامناسب را از نتایج جستجوی گوگل حذف کند. بنابراین اگر می‌­خواهید از الگوریتم گورخر در امان باشید، لازم است قوانین و مقررات این الگوریتم را رعایت کنید. برای اینکه بتوانید از خطرات این الگوریتم در امان باشید و در نتایج اول جستجو در گوگل قرار گیرید، لازم است مشتری مداری که بر پایه ارائه محتوای با کیفیت و رابط کاربری ساده و زیبا استوار است، را در صدر اقدامات انجام شده قرار دهید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1402-04-05

7:49 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهراب
5 ماه قبل

ممنون از مقاله جامع و کاملتون

فهرست مطالب

مقالات مفید

نرخ پرش یا بانس ریت چیست
نرخ پرش یا بانس ریت

نرخ پرش یا بانس ریت چیست؟ آیا می دانید نرخ پرش یا بانس ریت چیست؟ نرخ پرش زمانی محاسبه می شود،

خدمات شرکت