مقالات آرتیمان وب

انواع ریچ اسنیپت ها

انواع ریچ اسنیپت ها

ریچ اسنیپت ها که به آن Rich Results نیز گفته می شود، باعث افزایش یافتن نرخ کلیک و افزایش جلب نظر مشتریان می شود. در این مقاله با ما همراه باشید، تا با انواع ریچ اسنیپت ها آشنا شوید.

ریچ اسنیپت چیست؟

ریچ اسنیپت ها نتایج جستجوی گوگل می باشند، که داده های اضافی مانند نظرات یا رتبه بندی را نمایش می دهند. گوگل این داده ها را از طریق کد ویژه (نشانه گذاری داده های ساختار یافته)، که می توانید به HTML صفحه وب خود اضافه کنید، استخراج می کند. به بیان دیگر میتوان گفت، ریچ اسنیپت ها درنتایج جستجوی گوگل، یک لیست ارتقاء یافته می باشند. لازم به ذکر است، این لیست فراتر از لینک های آبی هستند. ریچ اسنیپت ها در سئو سایت هیچ تاثیری ندارند، اما می توانند به صورت غیر مستقیم در کیفیت فعالیت های بهینه سازی سایت تاثیر داشته باشند.

معرفی و بررسی انواع ریچ اسنیپت ها

در سطر زیر به انواع ریچ اسنیپت ها اشاره شده است:

 • مقاله

بهتر است بدانید، که شما می توانید یک مقاله را نیز نشانه گذاری کنید. یعنی میتوانید از داده های ساختار یافته در قسمت های مربوط به تیتر، نویسنده، تاریخ انتشار، تصاویر و دیگر قسمت ها استفاده کنید. این کار به گوگل کمک می کند، تا جزئیات اصلی مقاله را متوجه شود. یعنی دیگر گوگل نیازی ندارد، تا از طریق اطلاعات کسب شده به صورت خودکار، این جزئیات را حدس بزند. اگر شما از نشانه گذاری اسیکما استفاده کنید، احتمال به دست آوردن ریچ اسنیپت بیشتر می شود. یعنی می توانید در جستجو گوگل در چرخ و فلک موضوعات برجسته و برتر قرار بگیرید.

 • Carousel

یکی دیگر از انواع ریچ اسنیپت گوگل، Carousel ها می باشند، که در نتایج جستجو، 3 یا تعداد بیشتری از کارت های چرخ و فلک را به نمایش می گذارند. دقت کنید، که منظور Carousel های ویدئویی یا موضوعات برتر نمی باشد. بلکه منظور ما Carousel هایی می باشند، که در نتایج جستوی گوگل به صورت گالری یا یک لیست دنباله دار ظاهر می شوند و همه آن ها مربوط به یک سایت هستند.

 • بردکرامب (Breadcrumb)

Breadcrumb یعنی یک لینکی که به کمک اسکیما ایجاد شده است. این لینک ایجاد شده یک سلسله مرتبه ای از دسته بندی های مختلف و صفحات را برای شما به نمایش می گذارد. یعنی به بیان دیگر اطلاعات بیشتر را به روش ساده ای در اختیار شما می گذارد، تا به کمک آن بتوانید متوجه شوید، که به چه قسمتی از سایت قراره هدایت شوید. یعنی می توان گفت بردکرامبیک نوع مسیریابی است که موقعیت صفحه موردنظر را در سلسله مراتب سایت نشان می دهد، به جای این که URL صفحه به کاربر نشان داده شود.

 • نقد و بررسی

به کمک ریچ اسنیپت میتوانید یک فیلم یا یک محصول را مورد نقد و بررسی قرار دهید، یعنی میتوان یک نقد و بررسی را در نتایج جستجوی گوگل به نمایش گذاشت. یا میتوانید مجموعه ای از آن ها را به نمایش بگذارید. این کار باعث می شود، که کاربران بتوانند به محصول یا فیلم موردنظر امتیاز دهند. علاوه بر این در نتایج جستجو نام فرد بررسی کننده را نیز می توانید به نمایش بگذارید.

 • اشخاص

زمانی که شما نام یک شخص معروف را در گوگل جستجو کنید، اطلاعات کاملی از آن شخص همراه با یک عکس از آن برای شما به نمایش گذاشته می شود. ریچ اسنیپت ها میتوانند شغل اشخاص، نامشان، نحوه تماس و مهارت آن ها را برای شما در نتایج جستجو گوگل به نمایش بگذارند. در نتیجه شما هم می توانید اگر در سایتتان برای کارکنانتان پروفایل ساخته اید، از این قابلیت نیز بهره مند شوید.

 • تجارت ها و سازمان ها

به کمک ریچ اسنیپت ها شما می توانید آدرس سایت، نام تجاری، لوگو، شماره تلفن و موقعیت جغرافیایی تجارت ها و سازمان ها را به نمایش بگذارید.

 • محصولات

فروش محصولات در فروشگاه های آنلاین یکی از موارد مهم و مورد استفاده از ریچ اسنیپت ها می باشد. به عنوان مثال زمانی که اطلاعات یک محصول یکسان را فروشگاه های آنلاین از چند فروشنده به نمایش می گذارند، یعنی از ریچ اسنیپت استفاده کرده اند. اطلاعات یک محصول شامل تصویر، نام، توضیحات، برند و قیمت می باشد.

 • دستورالعمل ها

شما میتوانید از ریچ اسنیپت ها در دستورالعمل های آشپزی نیز استفاده کنید. بعنی میتوانید به کمک ریچ اسنیپت ها نقد و بررسی، نوع غذا، مراحل پخت و مدت زمان درست کردن آن را به نمایش بگذارید.

 • موسیقی

برخلاف گوگل که از اطلاعات نشانه گذاری شده برای آلبوم ها و ترانه ها پشتیبانی میکند، موتور جستجوی بینگ، از ترانه ها و موسیقی ها پشتیبانی نمی کند. ریچ اسنیپت هایی که مخصوص موسیقی هستند، از لینک های مستقیم برای خرید آلبوم و لینک هایی برای نمایش آهنگ ها استفاده میکند.

 • رویدادها

اگر قصد برگزاری یک رویدادی را در آینده ای نزدیک دارید، میتوانید از ریچ اسنیپت ها کمک بگیرید. یعنی می توانید اطلاعاتی را در رابطه با مدت زمان رویداد، زمان شروع آن، مکان برگذاری، نحوه خرید بلیط و…. به کمک ریچ اسنیپت انجام دهید. در آخر تمامی این اطلاعات در نتایج جستجوی گوگل به کاربر نمایش داده می شود.

 • محتوای ویدئویی

از ریچ اسنیپت ها در محتواهای ویدئویی موجود در سایت نیز استفاده می شود. یعنی در نتایج جستجو مدت زمان ویدئو، نام شرکت سازنده و سازنده ویدئو نمایش داده می شود.

  لندینگ پیج چیست؟

قیمت طراحی سایت

چگونه به محتوای سایت خود ریچ اسنیپت اضافه کنیم؟

بهتر است بدانید، ک نیازی نیست، داده های نشانه گذاری شده به تمامی محتواها در همه صفحه های سایت اضافه شوند. اما هرچه تعداد محتواهای نشانه گذاری شده در سایت بیشتر باشد، در نتایج موتورهای جستجوگر بهتر نمایش داده می شود. فقط دقت کنید، که باید محتواهایی را نشانه گذاری کنید، که قرار است، به کاربران نمایش داده شوند. به صورت کلی نشانه گذاری داده ها به سه بخش تقسیم می شود، که در سطر زیر به آن ها اشاره شده است:

 • Itemtype: نشان دهنده این است، که آیتم دقیقا چه چیزی است.
 • Itemscope: نشان دهنده این است، که کد HTML ای که در بلوک <div>  موجود است، مربوط به یک آیتم خاص است.
 • Itemprop: این نوع آیتم مربوط به اطلاعات آیتم می باشد. مانند: آدرس سایت، نام، نقد و بررسی و…..

لازم به ذکر است، که اگر سایتتان را بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس درست کرده اید، افزونه های زیادی برای ایجاد ریچ اسنیپت وجود دارد.

چرا ریچ اسنیپت مهم است؟

محتوا و اطلاعات سایت شما از طریق ریچ اسنیپت ها برای موتورهای جستجو بهینه سازی می شوند. در نتیجه موتورهای جستجو این اطلاعات بهینه سازی شده را به صورت برچسب گذاری شده و منظم به کاربران نمایش می دهد. این کار باعث افزایش نرخ کلیک سایت شما می شود.

نتیجه گیری

در مقاله بالا به انواع ریچ اسنیپت ها اشاره شده است. اگر شما نویسنده هستید و یا سایتی دارید، که در آن به نقد و بررسی محصولات می پردازید، می توانید به کمک ریچ اسنیپت توجه کاربران بیشتری را به خود جلب کنید. این کار باعث افزایش فروش و نرخ کلیک در سایت شما می شود. در نتیجه می توان گفت، که ریچ اسنیپت ها، اطلاعات ساختار یافته ای می باشند، که باعث افزایش نرخ کلیک و جلب توجه مخاطبان می شود. اما بهتر است بدانید، که هیچ تضمینی نیست که داده های ساختار یافته شما باعث تولید ریچ اسنیپت شود. فقط استفاده از اطلاعات و داده های سازمان یافته به صورت صحیح، تولید و به دست آوردن ریچ اسنیپت را افزایش می دهد.

1401-12-03

12:01 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

اهمیت کلمه کلیدی در سئو
اهمیت کلمه کلیدی در سئو

کلمه کلیدی چیست؟ کلمه کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که به موتورهای جستجو کمک می کنند، تا موضوعاتی که محتوای سایت

خدمات شرکت

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x