مقالات آرتیمان وب

اهمیت کلمه کلیدی در سئو

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که به موتورهای جستجو کمک می کنند، تا موضوعاتی که محتوای سایت را تشکیل می دهند شناسایی کنند. الگوریتم‌ گوگل دارای سیستم‌های پیچیده‌ای برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی است، که کاربران در جست‌وجوهای خود به کار می‌برند. همچنین اصطلاحاتی که در سرتاسر یک محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرند و به آنها کمک می کند، تا کاربر را با محتوایی مطابقت دهند، که به بهترین شکل به نیازهای او پاسخ دهد. کلمه کلیدی معرف و نشان دهنده کلیت محتوای نوشته شده در سایت می باشد.

اهمیت کلمه کلیدی در سئو

در اینجا 5 دلیل وجود دارد، که چرا هر سئوکار باید هنگام ایجاد محتوا یا شروع محتوانویسی در اولویت قرار دهد.

     1. آنچه را که مردم به صورت آنلاین جستجو می کنند، را پیدا کنید.

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی، یک تولیدکننده محتوا می‌تواند، اطلاعاتی را در مورد آنچه که مردم به صورت آنلاین جستجو می‌کنند، به دست بیاورد. این اطلاعات حیاتی است زیرا به محتوانویس بازخورد فوری می دهد، که آیا یک ایده محتوا ارزش صرف زمان و منابع را دارد یا خیر. اساساً، شما می‌خواهید محتوایی را با کلمات کلیدی ایجاد کنید، که مردم از قبل برای یافتن اطلاعات از آنها استفاده کرده اند. تولید محتوا بر اساس آنچه فکر می کنید، مخاطب شما در جستجوی آن است، فایده ای ندارد.

     2. چشم انداز رقابتی داشته باشید.

کلمات کلیدی به سئوکاران اجازه می دهد، تا با ارائه تصویر واضحی از رقابت با آنها، فضای رقابتی را درک کنند. به عنوان مثال، فرض کنید شما موضوعی برای محتوا دارید، که می خواهید تولید کنید. با انجام تحقیقات صحیح کلمات کلیدی، می توانید ببینید که کدام دامنه ها در حال حاضر برای کلمه (های کلیدی) مربوطه رقابت می کنند. کلمات کلیدی در مورد اینکه چقدر سخت یا آسان هستند، در رتبه بندی جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو به دست شما می دهند. این مورد، ما را به دلیل مهم بودن کلمات کلیدی برای سئو هدایت می کند.

هزینه سئو سایت

     3. محتواهای کم رقابت را شناسایی کنید.

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی، می‌توانید محتواهایی را که رقابت کمی دارند، پیدا کنید و با انتخاب کلمات کلیدی که رقابت پایینی دارند، شانس محتوای خود را برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر و ترافیک ارگانیک برای وب سایت خود از طریق موتورهای جستجو افزایش دهید. البته، عکس این موضوع نیز صادق است، تحقیقات کلمات کلیدی نشان می‌دهد، که به دلیل رتبه‌بندی دامنه‌هایی که قبلاً برای آنها رتبه‌بندی شده‌اند، باید از هدف قرار دادن کدام کلمات کلیدی اجتناب کنید.

     4. از ابزارهایی برای یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید.

بیشتر ابزارهای کلمات کلیدی را می توان برای یافتن کلمات کلیدی کم رقابت و حذف کلمات کلیدی با رقابت بالا استفاده کرد.

     5. هدف جستجو را شناسایی کنید.

ماموریت اصلی گوگل این است، که «اطلاعات را سازماندهی کند و آنها را در دسترس و مفید قرار دهد». گوگل این کار را با ارائه مرتبط ترین نتایج برای هر عبارت جستجو انجام می دهد. بنابراین، اگر می‌خواهید در رتبه اول قرار بگیرید، باید مرتبط‌ترین محتوایی را ایجاد کنید که با هدف جستجو هماهنگ باشد. با شناسایی و جستجوی کلمات موردنظر، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید، که محتوا تولید شده با جستجوی افراد برای یافتن اطلاعات مورد نظرشان مطابقت داشته باشد. تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما کمک می کند، تا هدف جستجوی کلمه (های کلیدی) خود را درک کنید. با تایپ کلمه کلیدی مورد نظر خود در جستجوی گوگل، می توانید ببینید چه نتایجی به دست می آید.

این می تواند به خوبی نشان دهد، که گوگل کدام نتایج را مرتبط تر با عبارت جستجو و کلمات کلیدی شما می داند. برای مثال، بیایید تصور کنیم که می‌خواهید محتوایی ایجاد کنید، که عبارت کلیدی مدنظر خود را در آن بگنجانید و قرار دهد. با جست‌وجوی آن کلمه در گوگل، می‌توانید ببینید که نتایج رقبا چگونه به نظر می‌رسند، تا درک بهتری از هدف جستجو داشته باشید.

     6. به تولید ایده هایی برای تولید محتوای جدید کمک کنید.

آخرین دلیل اهمیت تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای سئو این است، که به تولید ایده های محتوای جدید کمک می کند. گاهی اوقات فکر کردن به ایده های محتوای جدید برای وبلاگ می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، بیشتر ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی را می توان برای یافتن کلمات کلیدی جدید و ایده هایی برای محتوا استفاده کرد. هنگامی که فهرستی از تمام کلمات کلیدی که پیدا کردید تهیه کردید، می توانید کلمات کلیدی که جستجوی کم و رقابت زیادی دارند را حذف کنید.

آیا کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

پاسخ به این سوال کاملاً بله است! کلمات کلیدی پایه و اساس هر کسب وکاری برای بازاریابی SEO و SEM است. بدون آن، سئوکاران، بازاریابان و وب مسترها ممکن است، کورکورانه محتوا را بدون هیچ توجیهی تولید کنند. کلمات کلیدی اولین گامی است، که همه صاحبین کسب و کارها برای نوشتن محتوا برای سایت یا مشتری باید آن را رعایت کنند. کلمه کلیدی کلمات و عبارات محبوبی هستند، که افراد در موتور جستجو تایپ می کنند، تا اطلاعات مورد نظر در رابطه با آن را پیدا کنند.

  قیمت طراحی سایت

انواع کلمات کلیدی

کلمات کلیدی در کل به سه نوع کوتاه، متوسط و طولانی دسته بندی می شوند. این سه دسته، شامل:

  1. short tail
  2. mid tail
  3. long tail

     1. کلمات کلیدی کوتاه (short tail)

دقیقاً همان چیزی است که نام آن را توصیف می کند، کوتاه. این مدل را کلمات کلیدی دم کوتاه نیز می گویند و معمولاً طول آنها بین یک تا دو کلمه است.

     2. کلمه کلیدی متوسط (mid tail)

در کلمات کلیدی متوسط کلمه یا جمله نه کوتاه است، نه بلند. کلمه کلیدی بین کوتاه و بلند است و بین 2 تا 3 جمله یا کلمه می باشد.

     3. کلمات کلیدی دم بلند (long tail)

کلمات کلیدی طولانی یا بلند به عنوان عبارات کلیدی متشکل از  3 تا 5 کلمه یا بیشتر طبقه بندی می شوند. این دسته از کلمات به دم بلند یا دم دراز نیز معروف هستند.

کلمه کلیدی دم بلند چیست؟

نتیجه گیری

بعد از طراحی سایت، الزامی ترین کار سئو و بهینه کردن سایت است. همانطور که می دانید سئو با کلمات کلیدی اهمیت پیدا می کند. این موضوع به شما نشان می دهد، که رقبای شما چه کسانی هستند و چه محتوایی برای سایت باید ایجاد کنید تا گوگل به شما امتیاز دهد. مهم ترین دلیل اهمیت کلمات کلیدی این است، که به شما کمک می کند، تا آنچه را که مردم به صورت آنلاین جستجو می کنند، را پیدا کنید. به همین دلیل، تحقیق در مورد کلمات کلیدی باید اولین قدمی باشد، که هنگام شروع یک محتوای جدید سئو شده برمی دارید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-06-09

12:16 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

افزونه ماشین حساب هزینه

افزونه ماشین حساب هزینه Cost Calculator Builder اگر به دنبال ابزار ساده و هوشمندی هستید که به شما امکان می دهد

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ چیست؟ در پاسخ به سوال کپی رایتینگ چیست؟ باید گفت، که کپی رایتینگ نوعی نویسندگی تجاری می باشد و

خدمات شرکت