...

مقالات آرتیمان وب

بهینه سازی سرعت سایت

بهینه سازی سرعت لود سایت

خدمات افزایش سرعت سایت

بهینه سازی سرعت لود سایت توسط یک تیم حرفه ای و در سریع ترین زمان را با آرتیمان وب تجربه کنید. چیزی مهم تر از سرعت لود سایت شما در سئو و میزان فروش مستقیم شما تاثیر ندارد. سرعت لود سایت به عوامل زیادی بستگی داشته و برخی از این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد .

  • سرعت لود یک سایت به منابع سرور شما بستگی دارد : این منابع شامل پردازنده ، نوع هارد سرور و رم سرور شما بستگی دارد ، البته این موارد مربوط به سرور های مجازی و اختصاصی است که شما میتوانید به صورت مجزا و به دلخواه این موارد را کم یا زیاد کنید ، در مورد هاست های اشتراکی بستگی به تعداد سایت های موجود در هاست و همچنین میزان استفاده سایر سایت ها از منابع مشترک است.
  • سرعت لود سایت به نوع طراحی ، برنامه نویسی و سیستم مدیریت محتوا بستگی دارد :  نوع قالب وب سایت شما و این که کدها و چیدمان آن ها به چه صورت مدیریت شده است تاثیر مستقیمی بر سرعت لود سایت شما دارد ، نوع برنامه نویسی و استفاده از دیتابیس ها نیز میتواند موثر باشد . در بیشتر موارد علت پایین بودن سرعت سایت و لود بالا مربوط به کدهای قالب و همچنین نوع برنامه نویسی سایت است ، برای مثال شما با نصب وردپرس خام بر روی یک سرور اشتراکی میتوانید به وضوح مشاهده کنید که وردپرس به تنهایی و با قالب خام سرعت بسیار بالایی دارد ، اگر بر روی سرور خود وردپرس خام دارید و همچنان سرعت لود سایت ضعیف است باید منابع سرور را چک کنید.
  • سرعت لود سایت به تصاویر سایت بستگی دارد : تصاویر به کار رفته در طراحی سایت شما بیشترین میزان استفاده از منابع را دارد ، با یک جست و جوی ساده میتوانید راهکارهای سریع و کارآمدی را برای بهینه سازی تصاویر وب سایت خود بیابید ، مورد دیگر سایز تصاویر استفاده شده در سایت است که باید به دقت سایز بندی و جایگذاری گردد.
  • سرعت لود سایت به کشور محل قرارگیری سرور بستگی دارد : اگر شما در ایران هستید ، سرور های ایران کمک زیادی به سرعت لود سایت شما خواهند کرد ، البته در مواردی سرعت لود سایت در سرور های خارجی بیشتر هست و باید بر روی سایت خود تست کنید که کدام سرور مناسب سایت شما هست .
  • در کل عوامل و شرایط زیادی بر سرعت لود سایت شما تاثیرگذار است که در ادامه چند مورد را با مثال بررسی خواهیم کرد.
بهینه سازی سرعت بارگزاری وب سایت
بعد از بهینه سازی سرعت لود وب سایت
بهینه سازی سرعت بارگزاری وب سایت
قبل از بهینه سازی سرعت لود وب سایت
بهینه سازی سرعت بارگزاری وب سایت
بعد از بهینه سازی سرعت لود وب سایت
بهینه سازی سرعت بارگزاری وب سایت
قبل از بهینه سازی سرعت لود وب سایت
بهینه سازی سرعت بارگزاری وب سایت
بعد از بهینه سازی سرعت لود وب سایت
بهینه سازی سرعت بارگزاری وب سایت
قبل از بهینه سازی سرعت لود وب سایت


در این نمونه که خود سایت اصلی آرتیمان را بررسی میکنیم مشاهده میکنید که زمان لود کامل سایت به 33.5 ثانیه رسیده است و همچنین حجم صفحه اصلی سایت برابر با 1.45 مگابایت است و 108 درخواست برای لود سایت ارسال میگردد ، کاری که باید انجام شود این است که این موارد بررسی و رفع شود ، برای سایت های کوچک با حجم محتوای پایین شاید خیلی نتوان به 100% رسید چون برای بالا بردن سرعت لود سایت کمی هزینه نیز لازم است مثل فعال کردن CDN و همچنین داشتن سرور اختصاصی قدرتمند ولی میتوان آن را در رتبه ای بین 90 الی 98 نگه داشت .

نمونه های زیادی را تیم آرتیمان وب بهینه سازی کرده و سرعت لود آن سایت ها را ارتقاء داده است . در ادامه برخی از بهینه سازی سرعت وب سایت های طراحی شده توسط آرتیمان وب را بررسی خواهیم کرد.

در این وب سایت سرعت لود صفحات بسیار بالاست و مشکلات زیادی در تصاویر ، تعداد درخواست ها و همچنین زمان بارگذاری صفحه وجود داشت، به دلیل استفاده از تصاویر بهینه نشده و همچنین استفاده از پلاگین های غیر ضرور سرعت بسیار پایین است . تعداد درخواست ها در این وب سایت 96 درخواست بوده و حجم صفحه اصلی وب سایت 11.9 مگابایت بوده که فاصله ی بسیار زیادی با استاندارد های گوگل دارد . در ادامه ملاحظه میفرمایید که پس از بهینه سازی سرعت چه اتفاقی برای این وب سایت افتاده است .

آرتیمان وب به صورت اختصاصی بر روی بهینه سازی سرعت لود وب سایت گام برداشته و این امر را نهایتا طی 48 ساعت به شما تحویل خواهد داد ، جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید 09126711373 

مراحل را با هم دنبال میکنیم :

قبل از شروع مراحل وارد وب سایت pagespeed.web.dev بشید و سایت رو آنالیز کنید. این وب سایت تمام اطلاعاتی را که نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهد داد. پس از چک کردن در این وب سایت میتوانید مطمئن شوید که در چه وضعیتی قرار دارید. و پس از اون میتونید ثبت درخواست بهینه سازی خود را ثبت کنید.

فقط کافیه آدرس وب سایت خودتون رو به شماره واتساپ ما ارسال کنید تا به صورت رایگان بررسی کنیم و تمام موارد رو براتون ارسال کنیم.

Largest Contentful Paint (LCP)
Largest Contentful Paint (LCP) مدت زمانی که طول می‌کشد تا بزرگ‌ترین عنصر محتوا در یک صفحه وب برای کاربر قابل مشاهده شود را اندازه‌گیری می‌کند. این معیار اهمیت زیادی دارد زیرا نشان می‌دهد محتوای اصلی صفحه چقدر سریع بارگذاری می‌شود و به طور قابل توجهی بر درک کاربر از سرعت بارگذاری تاثیر می‌گذارد.

Interaction to Next Paint (INP)
Interaction to Next Paint (INP) که به طور رسمی در 12 مارس 2024 جایگزین First Input Delay (FID) شد، واکنش‌پذیری یک صفحه وب به تعاملات کاربر را با تحلیل تأخیر همه تعاملات واجد شرایط در طول جلسه کاربر در صفحه ارزیابی می‌کند. مقدار نهایی INP نشان دهنده طولانی‌ترین مدت ثبت شده تعامل است. INP کمتر از 200 میلی‌ثانیه اطمینان می‌دهد که تجربه مرور روانی به کاربران ارائه می‌دهید.

Cumulative Layout Shift (CLS)
Cumulative Layout Shift (CLS) پایداری بصری یک صفحه وب را با اندازه‌گیری تعداد تغییرات ناگهانی در چیدمان در حین بارگذاری محاسبه می‌کند. یک نمره خوب CLS از جابجایی عناصر جلوگیری می‌کند که می‌تواند برای کاربرانی که می‌خواهند روی دکمه‌ها یا لینک‌ها کلیک کنند، ناامید کننده باشد.

اهمیت Core Web Vitals برای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

چرا Core Web Vitals برای موفقیت فروشگاه اینترنتی شما مهم است؟

بهینه‌سازی برای Core Web Vitals اطمینان می‌دهد که وب‌سایت فروشگاهی شما تجربه خرید روان و لذت‌بخشی را ارائه می‌دهد، کاربران را مشغول نگه می‌دارد و احتمال خرید آنها را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، نباید فراموش کنیم که بهبود در شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) تنها یک مزیت از بهینه‌سازی برای Core Web Vitals است.

خارج از اولین خرید، مشتریان راضی احتمالاً 140٪ بیشتر از مشتریان ناراضی خرج می‌کنند و 38٪ بیشتر احتمال دارد فروشگاه شما را به دیگران توصیه کنند.

چگونه بهبود Core Web Vitals وب‌سایت‌ های فروشگاهی را در واقعیت تحت تاثیر قرار می‌دهد

با وجود اینکه تنها 44.1٪ از 18 میلیون منبع، Core Web Vitals خوبی دارند، فرصتی بی‌نظیر برای بازرگانان وجود دارد تا مزیت رقابتی کسب کنند.

در واقع، Reddico به بررسی عملکرد برندهای برتر خرده‌ فروشی در سال 2021 از نظر Core Web Vitals پرداخت. نتایج آنها این بود:

LCP به طور متوسط 3.5 ثانیه بود و با 2.5 ثانیه لازم برای “قبولی”، 64.6٪ از برندهای برتر نیاز به بهبود قابل توجهی داشتند. بزرگ‌ ترین دلایل نمرات ضعیف LCP در وب‌سایت‌های فروشگاهی استفاده از تصاویر بزرگ و محتوای جاسازی شده با جاوااسکریپت (مانند نظرات از پلتفرم‌های ثالث) بود.

88٪ از 500 وب‌سایت برتر نمرات FID زیر 100 میلی‌ثانیه داشتند و تنها 2٪ شکست خوردند.

بیش از نیمی (52٪) از 500 وب‌سایت برتر نمره “ضعیف” برای CLS در دستگاه‌های موبایل داشتند. برای صاحبان فروشگاه‌های آنلاین، اعلامیه‌ های کوکی، پاپ‌آپ‌های تبلیغاتی و اسلایدرهای تصویر مشکلات بزرگی از نظر CLS بودند. با این حال، تغییرات جزئی در طراحی می‌تواند این مشکلات را حل کند به طوری که از دخالت در دیگر محتواها، لینک‌ها و تصاویری که کاربران می‌ خواهند به سرعت به آنها دسترسی پیدا کنند، جلوگیری شود.

تحلیل پلتفرم ‌های محبوب فروشگاهی و Core Web Vitals

هنگام انتخاب یک پلتفرم تجارت الکترونیک، عملکرد آن از نظر Core Web Vitals بسیار مهم است.

انتخاب پلتفرمی که به Core Web Vitals اولویت می ‌دهد، می‌ تواند مزیت رقابتی به فروشگاه آنلاین شما بدهد و به تلاش‌های شما برای افزایش فروش آنلاین بهتر کمک کند.

با استفاده از داده‌های واقعی کاربران از گزارش تکنولوژی رسمی Core Web Vitals (CrUX)، شش پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیک را مقایسه کردیم:

– WooCommerce
– Shopify
– Wix
– Adobe Commerce (که قبلاً Magento بود)
– BigCommerce
– OpenCart

57.36٪ کسانی که Core Web Vitals را پاس می‌کنند، Shopify را انتخاب کرده اند ولی این گزارش مربوط به سال 2021 است . با تیمی از کارشناسان اختصاصی، پلتفرم Shopify کمک شخصی و منابع آموزشی را برای کمک به صاحبان فروشگاه‌های آنلاین در آماده‌سازی برای جذب مشتریان در روش‌هایی که بیشترین اهمیت را دارند، ارائه می‌دهد.

وردپرس با داشتن 6.3 میلیون وب‌سایت در پایگاه داده خود، WooCommerce کمترین درصد کاربران پاس کننده Core Web Vitals را نشان می‌دهد. با این حال، این پلتفرم همچنین از غنی‌ترین اکوسیستم افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند که راه‌ حل‌ های بهینه‌سازی قدرتمندی مانند NitroPack ارائه می‌دهد که این مسئله را حل کرده و عملکرد فروشگاه‌های ووکامرسی را به سطح Shopify ارتقا می‌دهد.

علاوه بر این، برای پاسخ به اختلاف عملکرد گسترده و نیاز های کاربران خود، وردپرس یک تیم عملکرد اصلی تشکیل داد که از مشارکت‌ کنندگان قدیمی تشکیل شده است. از آن زمان، ما شاهد بهبودهای مداوم و نقشه راهی پایدار برای مسائل عملکرد بودیم.

بیایید رایج‌ ترین مشکلات و بهینه‌سازی‌ های مربوط به آنها را بررسی کنیم:

زمان‌های پاسخ‌ دهی سرور کند
این می‌تواند بر LCP شما تاثیر بگذارد، زیرا زمان لازم برای قابل مشاهده شدن بزرگ‌ترین عنصر محتوا در صفحه وب شما را اندازه‌گیری می‌کند. اگر سرور شما به کندی پاسخ دهد، می‌تواند فرآیند را به طور قابل توجهی به تأخیر بیندازد.

چگونه آن را حل کنیم: سرویس میزبانی خود را به یک گزینه قوی‌تر و پاسخگوتر ارتقا دهید یا از یک شبکه توزیع محتوا (CDN) برای کش کردن محتوای سایت خود نزدیک به کاربران استفاده کنید.

مشکلات جاوا اسکریپت و CSS
جاوااسکریپت و CSS مسدود کننده رندر می‌توانند بارگذاری صفحه را به تأخیر بیندازند و باعث افزایش LCP شوند. به طور مشابه، اجرای سنگین جاوااسکریپت می‌تواند تعاملی بودن را به تأخیر بیندازد و منجر به نمرات ضعیف INP شود.

چگونه آن را حل کنیم: فایل‌ های جاوا اسکریپت و CSS خود را کوچک ‌سازی و فشرده کنید تا اندازه آنها کاهش یابد و جاوا اسکریپت/CSS غیرضروری را به تعویق بیندازید تا سرعت رندر محتوا افزایش یابد.

تصاویر بهینه نشده
تصاویر بزرگ و بهینه نشده می‌توانند به طور قابل توجهی زمان بارگذاری صفحه را کند کنند و به طور منفی بر LCP شما تاثیر بگذارند. به همین دلیل بهینه‌سازی تصاویر بسیار ضروری است.

چگونه آن را حل کنیم: از فرمت‌های تصویر نسل جدید مانند WebP استفاده کنید و از ابزارهای فشرده‌سازی برای کاهش حجم فایل بدون از دست دادن کیفیت بهره ببرید. از تصاویر پاسخگو با استفاده از ویژگی‌های srcset و sizes برای ارائه تصاویر با اندازه مناسب بر اساس دستگاه کاربر استفاده کنید.

نکته پایانی

در نتیجه، Core Web Vitals نقش محوری در موفقیت سایت دارد.

با درک این معیارها و اجرای استراتژی‌های بهینه‌سازی، کسب‌وکارهای آنلاین می‌توانند وب‌سایت‌هایی سریع، پایدار و کاربرپسند ایجاد کنند که منجر به افزایش تعامل، نرخ تبدیل بالاتر و در نهایت مشتریان راضی‌تر و افزایش فروش آنلاین شود.

به یاد داشته باشید، همانطور که یک فروشگاه فیزیکی منظم و پاسخگو می‌تواند وفاداری مشتریان را افزایش دهد، یک وب‌سایت روان هم می‌تواند به حداکثر رساندن پتانسیل فروش آنلاین شما کمک کند.

به روزرسانی شده در : ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ | 2024-06-08

5/5 - (1 امتیاز)

1403-03-18

12:25 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

پنالتی گوگل چیست؟
پنالتی گوگل چیست؟

پنالتی گوگل چیست؟ اگر شما صاحب یک سایت هستید و در تلاشید که در موتورهای جستجو از جایگاه ویژه ای برخوردار

خدمات شرکت

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.