مقالات آرتیمان وب

سئو تضمینی صحت دارد؟

سئو تضمینی صحت دارد؟

همان طور که می دانید انتخاب یک فرد یا یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو، کار بسیار سخت و دشواری می باشد. زیرا تعرفه های سئو سایت هر کدام از این شرکت ها با یکدیگر متفاوت می باشد و هر کدام آن ها برای انتخاب شدن توسط شما دلایلی را ارائه می دهند. حتی بعضی از شرکت ها هستند، که خدمات سئو تضمینی را به شما ارائه می دهند. یعنی ضمانت می کنند در بعضی از کلمات، سایت شما در رتبه اول گوگل و یا صفحه اول گوگل قرار می گیرد.

همچنین می گویند اگر این اتفاق نیفتد، پول دریافت شده را پس می دهند. شاید این موضوع خوشایند شما باشد و تصور کنید، که باید شرکت یا فردی را انتخاب کنید، که به شما همچین ضمانتی می دهد. اما همچین ضمانتی کار بسیار اشتباهی است. در این مقاله با ما همراه باشید، تا سوال خود را در رابطه با “سئو تضمینی صحت دارد؟” دریافت کنید.

سئو تضمینی چیست؟

باتوجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد می توان به صورت خلاصه گفت، که سئو تضمینی به خدماتی گفته می شود، که فرد یا شرکت سئوکار رسیدن به نتیجه موردنظر را به مشتری تضمین و قول می دهد. حتی گاهی یک بازه زمانی مشخص را برای رسیدن به صفحه اول یا رتبه اول گوگل نیز برایشان مشخصص می کند. در پاسخ به سوال “سئو تضمینی صحت دارد؟”  باید گفت خیر. رسیدن به صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط و درآمدزا داستان کاملا متفاوتی است.

ارائه‌دهندگان سئو نمی‌توانند کلمات کلیدی ای را که رتبه‌بندی می‌کنید یا کیفیت ترافیکی که دریافت خواهید کرد را تضمین کنند. فرد یا شرکتی که در رابطه با سئو به شما چیزی را تضمین دهد، به جای انتخاب کلمات کلیدی ای که قرار است کسب و کار شما را به جلو سوق دهند، کلمات کلیدی با رقابت کم را انتخاب می کنند که تضمین می کند به KPI خود رسیده و دستمزد خود را دریافت می کنند. دقت کنید که منظور ما ارائه دادن گزارش های ماهانه از نتایج کار بر روی سئو سایت  و به کار گرفتن تکنیک های استاندارد سئو توسط شرکت ها نیست. بلکه قول و ضمانت دادن بعضی از شرکت ها برای رسیدن به رتبه اول گوگل است.

دلایل حقیقت نداشتن سئو تضمینی چیست؟

درست است که پیشنهاد سئوی تضمینی از جانب یک شرکت جذاب و وسوسه انگیز است، اما این یک پیشنهاد کاملا اشتباه و واهی است. ممکن است، که باعث آسیب دیدن و یا افت سایتتان شود. شما باید با شرکتی برای سئو قرارداد ببندید، که خدمات سئو را بدون ضمانت به شما ارائه می دهد. در سطر زیر به دلایل صحت نداشتن سئو تضمینی اشاره شده است:

  • عدم ضمانت یک شرکت در رابطه با سئو تضمینی

هیچ شرکتی نمی تواند بابت سئو یک سایت که هیچ کنترل 100 درصدی روی آن ندارد به کسی ضمانت بدهد. ضمانت دادن بابت این موضوع کاملا اشتباه است. همان طور که می دانید برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل فاکتورهای زیادی وجود دارد و راهنمایی هایی بابت اینکه الگوریتمش به دنبال چه چیزی می باشد، ارائه کرده است. ولی به خاطر اینکه گوگل نمی خواهد دیگر موتورهای جستجو از جزئیات الگوریتمش باخبر شوند، هیچکس نمی تواند به صورت دقیق تشخیص دهد، که الگوریتم رتبه دهی گوگل چگونه کار می کند. علاوه براین الگوریتم گوگل به خاطر اینکه بتواند نتایج خوبی را به کاربران در هر موضوعی ارائه دهد، دائم در حال تغییر می باشد.

از دیگر فاکتورهایی که در سئو یک سایت تاثیرگذار است می توان به میزان شهرت یک کسب و کار، میزان سرمایه گذاری و فعالیت رقیب کاری بر روی سئو اشاره کرد. به همین خاطر هیچ سئوکاری نمی تواند برای قرار گرفتن شما در صفحه اول گوگل ضمانت دهد.

  • هشدار گوگل در رابطه با خدمات سئو تضمینی

یکی از دلایل حقیقت نداشتن سئو تضمینی این است، که همه موتورهای جستجوگر مانند گوگل به همه کسب و کارها هشدار می دهد، که با شرکت هایی که در رابطه با سئو ضمانت می دهد قرار داد نبندند.

  • ضمانت بر روی کلمات کلیدی کم ارزش

هنگام بستن قرار داد با شرکت هایی که به شما ضمانت در رابطه با سئو می دهند، به بندهایی که در قراردادشان قرار دارد دقت کنید. زیرا امکان دارد بخواهند کلمات کلیدی هدف در رابطه با کسب و کارتان را خودشان انتخاب کنند. به همین خاطر کلماتی را انتخاب می کنند، که رتبه گرفتن آن ها توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل کاملا راحت است. با این کار دستمزدشان را از شما می گیرند. اما رتبه گرفتن آن ها هیچ تاثیری روی سئو سایت شما ندارد و هیچ ترافیک با ارزشی به سایت شما هدایت نمی شود. پس کلمات کلیدی مرتبط به کسب و کارتان را باید با دقت بسیاری انتخاب کنید، تا ترافیک سایت خود را بتوانید افزایش دهید.

  • استفاده از روش های غیرمجاز

در زمان گذشته شرکت هایی که به افراد در رابطه با سئو ضمانت می دادند، از روش هایی برای فریب دادن الگوریتم موتورهای جستجوگر استفاده می کردند. مانند استفاده از کلمات کلیدی زیاد و متعدد به صورت مخفی در سایت و یا خرید بک لینک از سایت هایی با ارزش کم. که به این تکنیک هایی که شرکت ها در رابطه با سئو استفاده می کردند، تکنیک کلاه سیاه می گویند. که بسیاری از سایت ها در مدت زمان کوتاه در صفحات اول گوگل قرار می گرفتند. امروزه الگوریتم های موتورهای جستجوگر بسیار هوشمند شده اند، یعنی زمانی که تشخیص دهند از این روش ها استفاده کرده اید، سایت را جریمه می کنند.

  • به کار گیری روش های غیرقانونی سئو

استفاده کردن از روش های غیرقانونی شرکت ها برای سئو سایت باعث آسیب رسیدن به سایتتان می شود، که گاهی قابل جبران نیست. زیرا اگر گوگل متوجه شود و سایتتان را جریمه کند، ماه ها و یا سال ها زمان می برد، تا این جریمه جبران شود. حتی گاهی مجبور می شوید، دامنه سایتتان را تغییر دهید و از اول برای طراحی سایت خود اقدام کنید.

  • یکسان نبودن استراتژی ها برای همه سایت ها

فرآیند سئو برای همه کسب و کارها یک دستورالعمل یکسان ارائه نمی دهد. زیرا بستگی به میزان رقابتی بودن کسب و کارتان، میزان سختی رتبه گرفتن کلمات کلیدی موردنظر شما در رابطه با کسب و کارتان، محبوبیت کلمات موردنظر، موقعیت جغرافیایی و…. دارد.

بهترین شرکت طراحی سایت

نتیجه گیری

باتوجه به توضیحات بالا می توان به سوال “سئو تضمینی صحت دارد؟” پاسخ داد. هیچ شرکتی نمی تواند در رابطه با سئو یک سایت ضمانت بدهد، در رابطه با این موضوع گوگل هشدار داده است. ضمانت سئو فقط یک سو استفاده از کارفرمایی می باشد، که با آن آشنایی ندارد. زمان بستن قرارداد با یک شرکت جنبه های مختلف مانند قیمت گذاری پروژه سئو و نتیجه کار را در نظر بگیرید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1402-01-30

1:21 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تهمینه
1 سال قبل

خود گوگل بارها نسبت به سئو تضمینی هشدار داده و گفته که اعتماد نکنید

فهرست مطالب

مقالات مفید

خدمات شرکت