مقالات آرتیمان وب

سئو کلاه سفید چیست

سئو کلاه سفید چیست؟

آیا می دانید سئو کلاه سفید چیست؟ این سئو کاربردی ترین روش برای ارتقا رتبه سایت ها در نتایج جستجو، توسط گوگل می باشد. این کار توسط بک لینک طبیعی، به عبارت دیگر از طریق پیوند طبیعی به وب سایت های دیگر انجام می شود. لینک سازی طبیعی عمدتاً از طریق محتوای مفید و محبوبیت کاربر ایجاد می شود. در سئو وایت هت یا کلاه سفید، کاربر به صورت قانونی و شفاف، به سئو سایت خود می پردازد و به نتایج خوب و برتر گوگل می رسد.

اگر از تکنیک های کلاه سفید یا تکنیک های سئو White Hat در روند فعالیت های خود به خوبی استفاده کنید، قطعا می توانید کسب و کار خود را تا حد خوبی بهبود ببخشید. سئو کلاه سفید همان شاخه از سئو می باشد، که امروزه اکثر وب مسترها، استراتژی هایشان را طبق تکنیک های آن می چینند. اگر شما هم می خواهید وب سایت خود را بهینه سازی کنید، اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، پیشنهاد می کنیم، که مقاله ما را مطالعه کنید. همچنین در این مطلب، تکنیک های کاربردی در سئو کلاه سفید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مفهوم سئو

با مثالی ساده می توان این موضوع را به نحو بهتری شرح داد. فرض کنید، که گوگل یک بازار است و کسب و کارهایی در آن رونق گرفته اند. گوگل مبنا را بر این گذاشته است، تا فروشگاه های پر رونق و کاربران پرتلاش را در قسمت ورودی این بازار قرار دهد و افرادی که تلاش کمتری نسبت به بقیه دارند را در قسمت‌ هایی که کمتر در معرض دید هستند، می گذارد.

هدف بازار گوگل از انجام این کار این است، که مشتریان فروشگاه های  پر رونق را در ابتدای ورود مشاهده کنند. سئو در دنیای مجازی، دقیقا همین کار را انجام می دهد. هنگامی که شما کلمه یا عبارتی را در گوگل جستجو می ‌کنید، سایت ‌های پر رونق را در صفحه های نخست و سایت‌ هایی که کمتر رونق دارند را در صفحات بعدی مشاهده می کنید. این به این دلیل است، که سئو، کار خودش را به خوبی بلد است.

ماهیت سئو کلاه سفید چیست؟

اینکه شما به درستی مطلع باشید، که ماهیت سئو کلاه سفید چیست، از اهمیت زیادی برای مراحل بعدی برخوردار است. بهینه سازی سایت از طریق سئو کلاه سفید به فعالیت هایی گفته می شود، که با به کارگیری روش های قانونمند سعی می کند، که صفحه های سایت را در SERP ها بالا ببرد. بهینه سازی سایت به صورت کلاه سفید، بهترین راه برای بدست آوردن رتبه های برتر مطابق با الگوریتم رتبه بندی گوگل است. در واقع، با رعایت قوانین رتبه بندی گوگل، سایت شما به بهترین شکل ممکن، به صفحه نخست صفحات نتایج جستجو می رسد.

البته این تنها روشی نیست، که در روند بهینه سازی سایت استفاده می شود. گوگل اعلام کرده است، که در سال های گذشته، افرادی که وب سایت دارند، می توانستند با استفاده از تکنیک هایی که مطابق با قواعد گوگل نبودند، رتبه خوبی را کسب کنند. یک وب مستر برای سئو کردن سایت خود، باید حدود 200 فاکتور را در سایت رعایت کند. اما اجرای این روش ها به صورت قانونی یا غیر قانونی، تفاوت بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد.

مزایای سئو کلاه سفید

بهره مندی و استفاده کاربران از سئو کلاه سفید می‌ تواند مزایای بسیاری را برای آنان در پی داشته باشد. بیایید ببینیم به کارگیری آن چه مزایایی برای ما خواهد داشت:

هزینه سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه هزینه کمتری دارد. چرا که با استفاده از این روش دیگر نیازی به پرداخت جریمه برای تخلفاتی که گوگل شناسایی کرده است، نمی باشد. از آنجا که پرداخت هزینه سئو همیشه مالی نیست، مطلع باشید، که در صورت بروز تخلف یا به کارگیری از روش های سئو کلاه سیاه، گوگل با راه هایی از قبیل مسدود کردن، کاهش رتبه، حذف صفحه و لینک، به جریمه کردن کاربران اقدام می کند.

امنیت سئو کلاه سفید

تکنیک های سئو کلاه سفید از قوانین و شرایط گوگل پیروی می کنند و از راه سالم شما را به صدر موتور جستجو می رسانند. از این جهت، دیگر استرس این موضوع را ندارید، که گوگل شما را جریمه کند و باعث سقوط سایت شما به رتبه های پایین شود.

اعتبار سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید، مورد علاقه کارآفرینان می باشد. آن ها با این روش، به موقعیت خود در SERP یا همان Search Engine Results Page اعتبار می بخشند. مزیت دیگر استفاده از سئو کلاه سفید، کسب رضایت کاربران از طریق خواندن محتوای با کیفیت خواهد بود. این عمل اخلاقی سبب  بدست آوردن موقعیت مناسب در موتورهای جستجو می شود.

SERP چیست؟ تکنیک های عالی برای کمک به افزایش رتبه گوگل

ثبات سئو کلاه سفید

اگر می خواهید که رتبه با ثباتی داشته باشید و جایگاه وب سایت شما به طور ناگهانی نازل نشود، از روش کلاه سفید استفاده کنید. با استفاده از این روش، دیگر نیاز نیست، که نگران ریزش سایت از رتبه اول به رتبه آخر گوگل باشید. حتی در صورت تغییر الگوریتم گوگل، باز هم تأثیر منفی برای شما ندارد و تلاش هایتان پابرجا می ماند.

تکنیک های سئو کلاه سفید

با استفاده از سئو کلاه سفید، کسب و کارتان را رونق دهید و اعتبار وب سایت خود را بیشتر کنید. استراتژی های سئو کلاه سفید ممکن است، زمان بر باشند، اما نتایج بلند مدت خوبی را ایجاد می کنند. در زیر برخی از استراتژی های سئو کلاه سفید که باید اجرا شوند، آورده شده است:

تولید محتوای ارزشمند

نخستین استراتژی سئو کلاه سفید، تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت است، که برای خواننده نوشته شده باشد. شما نباید برای موتورهای جستجو محتوا تولید کنید. رتبه بندی محتوایی که بتواند، پاسخگوی نیازهای کاربران باشد، با استفاده از کلمات کلیدی در گوگل راحت تر است.  بنابراین، تلاش کنید که همه سوال های کاربران را در محتوای خود پوشش دهید. چراکه قطعا دوست ندارید، که کاربری احساس کند برای کسب اطلاعات بیشتر باید به وب سایت های دیگر رجوع کند.

قیمت طراحی سایت

ساخت وب سایت ریسپانسیو یا Mobile-Friendly

تحقیقات در سال 2019 نمایانگر این است، که 52.2% از ترافیک اینترنت در سراسر جهان از طریق تلفن‌ های همراه صورت گرفته است. اکنون، این درصد بیشتر هم شده است. بنابراین، اگر وب ‌سایت خود را برای کاربرانی که از موبایل جهت جستجو استفاده می کنند، بهینه نکنید، تعداد زیادی از لیدها و مشتریان را از دست می ‌دهید. طراحی سایت موبایل فرندلی یکی از تکنیک های مهم برای دستیابی به افزایش رتبه در گوگل است.

اگر قصد دارید، که درباره این قابلیت وب‌ سایت خود اطلاعاتی کسب کنید، URL سایت را در باکس جستجوی ابزار Google’s mobile-friendly وارد کنید. بدین ترتیب می ‌توانید مشاهده کنید، که سایت شما قابل بازدید در تلفن های همراه هوشمند می باشد یا خیر. همچنین، یک تصویر از نحوه مشاهده صفحات وب ‌سایت شما در صفحه موبایل، به همراه یک لیست از توصیه‌ ها برای بهینه ‌سازی دریافت خواهید کرد.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط

همه استراتژی های سئو کلاه سفید باید شامل برگزیدن کلمات کلیدی مرتبط، جهت اضافه کردن به محتوای شما باشد. به عبارت دیگر، صرفا با نوشتن محتوای با ارزش، به صفحه نخست گوگل نخواهید رفت و حتماً باید در محتوای خود بر کلمات کلیدی مرتبط تمرکز کنید.

از این رو، از یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط، جهت افزودن به محتوا استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از ابزار Kwfinder به صورت رایگان استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می کند، تا کلمات کلیدی را پیدا کنید، که خیلی زیاد جستجو می شوند، اما رقیب های شما آن ها را کمتر بکار می برند. به این صورت است، که  شما شانس بیشتری برای رتبه بندی و افزایش ترافیک سایت خود کسب می کنید.

افزایش سرعت آپلود سایت

یکی از موارد مهم در سئو کلاه سفید، که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، افزایش سرعت آپلود سایت است. اگر به درستی با روش های این قسمت از سئو آشنا باشید، می توانید سرعت بارگذاری محتوا و لینک ها را بالا ببرید. چراکه کاربران به دنبال سایتی هستند، که تجربه سریع و رضایت بخشی در آن داشته باشند. اگر سرعت سایت شما پایین باشد، کاربر خسته می شود و ممکن است دیگر هیچوقت به سایت شما رجوع نکند.

افزایش کیفیت لینک سازی

لینک سازی یکی از مهم ترین استراتژی های سئو کلاه سفید است. در واقع، از میان همه استراتژی های گفته شده، لینک سازی یک ابزار بسیار کاربردی برای بهبود رتبه سایت می باشد. لینک ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به صورتی که شما می توانید، با یک جستجوی ساده در آخرین صفحات SERP ها دریابید، که این دسته از صفحات که نتوانسته اند رنک خوبی دریافت کنند، معمولا از لینک ها در استراتژی های بهینه سازی سایت خود استفاده نکرده اند.

یکی از ویژگی های لینک ها این است، که قادر هستند هم در استراتژی های سئو کلاه سیاه کاربرد داشته باشند و هم در دوره های آموزشی سئو کلاه سفید، به آن ها توجه زیادی می شود. سئوکلاه سفید تمام تلاش خود را می کند، تا لینک هایی برای سایت شما ایجاد کند، که بیشترین کیفیت و ارزش را داشته باشند. اکثراین لینک ها، از محتواها یا منابعی که در سایت های دیگر وجود دارند، به دست می آیند.

رضایت کاربر

در آخر، به این نکته می رسیم، که رضایت کاربر باید یکی از هدف های اصلی شما باشد. گوگل همه این سخت گیری ها و فاکتورهای رتبه بندی را به این دلیل به کار گرفته است، که بتواند بهترین نتایج را برای کاربران به نمایش بگذارد.

جهت پیشرفت و موفقیت در این زمینه، قبل از هر چیزی باید بدانید که، هدف کاربر به چه صورت است. قطعا، اگر شما اطلاع داشته باشید، که کاربران به چه علت به سایت شما مراجعه می کنند و بیشتر تمایل دارند که چه مطالبی را در صفحات شما مشاهده کنند، می توانید عملکرد خود را مطابق با هدف کاربر بهبود ببخشید و به دنبال آن رتبه سایت خود را در بین رنک های برتر گوگل قرار دهید.

سخن پایانی

هرکسی که طراحی سایت انجام داده است می داند که بهینه سازی سایت یکی از ضروری ترین نکات برای افزایش فروش و تعداد مشتریان بالقوه به شمار می رود. بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجوگر به روش های مختلف صورت می گیرد. استفاده از سئو کلاه سفید به عنوان عملی اخلاقی و قانونی، می تواند موجب ارتقا وب سایت شما شود. کاربران با بهره گیری از محتوای با کیفیت ارائه شده توسط شما رضایت خود را از مطالب ارائه شده اعلام می کنند.

جهت بهره مندی و دریافت رتبه مناسب در موتورهای جستجوگر، می توانید از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید. به کارگیری کلمه کلیدی مرتبط، تولید محتوای با کیفیت و افزایش کیفیت لینک سازی از ضروریات سئو کلاه سفید به حساب می آیند. در کنار همه این استراتژی ها، ارتقاء سطح سئو تکنیکال توسط شما می تواند به بهترین نحو موجب بهبود کسب و کار شما شود. شرکت سئو و طراحی سایت آرتیمان وب در خدمت شما است تا به شما در طراحی سایت اختصاصی و سئو سایت اصولی کمک کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید نمونه کار طراحی سایت و نمونه کار سئو سایت ما را مشاهده کنید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-08-02

5:10 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

الگوریتم کافه
الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

الگوریتم کافئین گوگل چیست؟ مقدمه به‌روز رسانی الگوریتم کافئین تغییری در نحوه رتبه بندی وب سایت ها توسط گوگل است. این

الگوریتم موش کور
الگوریتم موش کور گوگل

الگوریتم موش کور گوگل موتور جستجوی گوگل به طور مداوم خود را به روز می کند و به طور مرتب الگوریتم

خدمات شرکت