مقالات آرتیمان وب

سوالاتی که باید از یک شرکت سئو بپرسید

سوالاتی که باید از یک شرکت سئو بپرسید

متخصص سئو کار بسیار سخت و دشواری دارد. زیرا یک متخصص سئو با تجربه می تواند با به کار بردن راهکارهای مناسب، ترافیک سایت شما را افزایش دهد و در نهایت می تواند باعث شود، که در صفحات اول موتورهای جستجو قرار بگیرید. بنابراین برای سپردن سئو سایت خود در یک شرکت، باید سوالاتی را بپرسید، تا از میزان تخصص و تجربه شرکت آگاه شوید. در این مقاله به سوالاتی که باید از یک شرکت سئو بپرسید، اشاره شده است.

از یک شرکت سئو چه سوالاتی باید بپرسیم؟

برای این که بخواهید مناسب ترین شرکت را برای بهینه سازی سئو وب سایت استخدام کنید، باید سوالاتی را از آن ها بپرسید، تا از میزان تخصص و تجربه شان آگاه شوید. در سطر زیر به نمونه ای از این سوالات، اشاره شده است:

 • ارائه استراتژی های شرکت برای بهبود رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

بهتر است بدانید، که سئو یک پروسه زمان بر می باشد، یعنی بهبود پیدا کردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل شاید ماه ها و یا سال ها طول بکشد. علاوه بر صبور بودنتان در رابطه با بهبود سئو سایتتان به مرور زمان، شما باید ببینید شرکت سئو موردنظر چه راهکارها و استراتژی هایی را برای بهبود این موضوع در یک بازه زمانی مشخص به شما ارائه می دهد. مانند بررسی کردن فعالیت هایی که برای سئو سایت بر روی سایت انجام می شود و بررسی کردن اولیه سایت برای رفع مشکلات احتمالی. همچنین مشخص کردن خدمات سئو خارجی و داخلی که بر روی سایت انجام می شود مانند بررسی کردن عنوان، تولید بک لینک و آدرس صفحات سایت. همچنین منتشر شدن تبلیغات در شبکه های اجتماعی.

 • ارائه دادن لیستی از مشتریان قبلی و فعلی

برای بستن قرار داد با یک شرکت سئوکار باید از آن ها بخواهید لیستی از مشتریان قبلی و فعلی خود ارائه دهد. زیرا به کمک این لیست می توانید به میزان توانایی شرکت سئو موردنظر آگاه شوید.

 • تضمین شرکت سئوکار برای رتبه یک گوگل

اگر شرکت سئوکار تضمین رتبه اول گوگل را در مدت زمان کوتاه به شما بدهد، بدانید که یک کار غیر حرفه ای می باشد. زیرا بهبود سئو یک سایت زمان بر است و نیازمند استفاده از روش های متفاوت می باشد.

 • پایبند بودن شرکت سئوکار به دستورالعمل های وبمستر گوگل

باید از جانب شرکت سئوکار مطمئن شوید، که مواردی را که استفاده از آن توسط گوگل ممنوع شده است، توسط شرکت سئوکار در سایت شما انجام نمی شود. مانند تولید بک لینک بی کیفیت، تولید محتوای بی کیفیت، لینک های پنهان، متن های پنهان و….

 • اطلاع دادن تمامی تغییرات در سایت

شرکت سئوکار باید قبل از هرگونه تغییر در صفحات سایت شما، آن را به شما اطلاع دهد. به عنوان مثال اگر می خواهد کدهای صفحات سایت شما را تغییر بدهد، باید با شما مشورت کند.

 • بهینه سازی سایت از نظر سئو محلی

شرکت سئوکار باید مهارت لازم را در رابطه با سئو محلی نیز داشته باشد. زیرا لازم است، که واژه هایی که در رابطه با کسب و کار شما جستجوی زیادی می شود، را در سایت شما بهینه سازی کند. همچنین کسب و کار شما را به صورت محلی در گوگل ثبت کند.

 • نحوه ارتباط شرکت سئوکار با شما و ارائه گزارش

شرکت های سئوکار باید کارهایی را که برای بهود سئو سایت شما انجام می دهند هر چند وقت بار یا در دیدار حضوری، یا از طریق واتس آپ، تلگرام، تلفن، ایمیل و…. به شما گزارش دهند. این گزارش ها شامل ترافیک حاصل از نتایج جستجو، خلاصه ای از فعالیت های شرکت بر روی سئو سایت، نرخ تبدیل کاربر به مشتری و و رتبه سایت در نتایج جستجو می باشد.

 • نحوه اندازه گیری شرکت های سئوکار از موفقیت در کمپین ها

برای این که در سئو سایت پیشرفت چشمگیری داشته باشید، باید شرکت سئوکار میزان ترافیک های دریافت شده از کمپین های تبلیغاتی را برای شما محاسبه کند. یعنی باید بفهمد کدام کلمات کلیدی و کدام کمپین های تبلیغاتی برای سایت شما بازده زیادی داشته است.

  تاثیر گوگل ادز یا تبلیغات گوگل بر سئو

طراحی سایت فروشگاهی

 • در صورت فسخ قرارداد چه اتفاقی برای سایت می افتد

یکی دیگر از سوالاتی که باید قبل از بستن قرارداد با شرکت سئوکار بپرسید این است، که در صورت فسخ قرارداد چه گزینه هایی پیش رو دارید. معمولا شرکت های سئو قراردادی چند ماهه می بندند، که در ظرف این مدت یک سری تغییرات در بهینه سازی سایتتان اعمال می کنند، که بعضی از این تغییرات در طولانی مدت نتیجه خواهد داد.  باید قبل از بستن قرارداد با آن ها گفتگو کنید و از تمامی شرایط بعد از فسخ قرارداد آگاه شوید.

 • تعرفه های سئو و شرایط پرداخت هزینه

قبل از بستن قرارداد با یک شرکت سئو از دستمزد و نحوه قیمت گذاری ها به صورت دقیق اطلاعات کسب کنید، سپس اقدام به بستن قرارداد کنید. زیرا بعضی از شرکت ها هستند، که براساس تعداد لینک های ورودی به سایت، میزان ساعاتی که بر روی سایت شما کار می کنند یا جایگاهی که سایت در ارتباط با یک کلمه در نتایج گوگل کسب می کند، هزینه را تعیین می کنند. بهترین روش این است، که یک شرکت سئوکار هزینه سئو سایت شما را به صورت ماهیانه تعیین کند.

 •  مشکلات و امنیت مربوط به سایت

تمامی تغییرات و به روز رسانی های موتورهای جستجوگر برای هر صاحب کسب و کار اینترنتی، یک موضوع نگران کننده است. زیرا امکان دارد تغییرات و به روز رسانی هایی بر روی موتورهای جستجوگر اعمال شود، که باعث تغییر در رتبه سایت شود. با این حال روش های سئویی وجود دارد، که با انجام آن ها آسیب کمتری به سایت وارد می شود. به همین خاطر شما باید بفهمید که آیا شرکت سئویی که دارید با آن قرارداد می بندید با این روش ها و استراتژی ها آشنایی دارد یا خیر.

 • مطلع شدن از نحوه لینک سازی وب سایت

برای لینک سازی وب سایتتان ابتدا باید کسب و کارهایی را پیدا کنید، که مرتبط با کسب و کار شما باشند. تا بتوانید از طریق آن ها لینک هایی با کیفیت برای سایت دریافت کنید. همچنین باید بدانید که شرکت سئویی که قصد بستن قرار داد با آن را دارید چه روشی برای لینک سازی سایت در نظر دارد. یعنی آیا قصد خرید لینک برای سایتتان دارد، یا از طریق تولید محتوای با کیفیتف لینک با کیفیت برای شما تولید می کند. یا می خواهد از لینک های اسپم برای لینک سازی سایت شما استفاده کند.

 • آگاهی از نحوه افزایش ترافیک سایت

اگر شما صاحب کسب و کار محلی می باشید، باید توجه زیادی به جستجوهای محلی گوگل در رابطه با استراتژی سئو سایت خود داشته باشید. زیرا حضور داشتن سایت شما در نتایج موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد. می توانید برای حضور داشتن در نتایج جستجوی گوگل از ابزارهای گوگل مپ استفاده کنید. همچنین باید قبل از بستن قرارداد با شرکت سئو از آن ها بپرسید از چه ابزارها و روش هایی برای افزایش ترافیک سایت شما استفاده می کنند.

 • آشنا بودن شرکت سئو با تغییرات الگوریتم های گوگل

گوگل هر سال 500 بار الگوریتم هایش را تغییر می دهد. البته همه این تغییرات کلی نیستند، بعضی از آن ها جزئی هستند به همین خاطر تاثیری بر روی رتبه سایت ندارد. اما از شرکت سئویی که قصد بستن قرارداد با آن را دارید، درباره تعدادی از این الگوریتم ها سوال کنید. تا ببینید آیا آگاهی کاملی در رابطه با این الگوریتم ها دارند یا خیر.

نتیجه گیری

در مقاله بالا به سوالاتی که باید از یک شرکت سئو قبل از بستن قرارداد بپرسید، اشاه شده است. همان طور که در بالا نیز گفته شد، سئو سایت یک موضوع زمان بر و طولانی مدته، به همین خاطر نباید انتظار داشته باشید، در یک بازه کوتاه جواب بگیرید. بنابراین می توانید با بستن قرارداد در شرکت سئو معتبر و داشتن صبر، به مرور زمان متوجه تغییرات جایگاه سایتتان در موتورهای جستجو، میزان ترافیک سایتتان و…. شوید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-12-17

12:40 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

خدمات شرکت