طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی چه مواردی را در بر دارد ؟
به چه نکاتی در طراحی سایت پزشکی باید توجه کنیم ؟
قیمت طراحی سایت بر چه اساسی مشخص میشود ؟
آیا همه ی پزشکان به طراحی سایت نیاز دارند ؟
زمانبندی اجرای طراحی سایت به چه صورت است ؟

کمی به گذشته برمیگردیم ، حدود ۱۰ سال پیش کمتر پزشکی احساس نیاز به طراحی سایت پیدا میکرد ، در آن زمان شیوه بازاریابی و جذب بیماران با امروز کاملا متفاوت بود ، در گذشته نه چندان دور پزشک از طریق معرفی ، تبلیغات چاپی ، تبلیغات محیطی و انواع روش های غیر اصولی مانند استفاده از بازاریابان و صرف هزینه های بسیار سنگین و پورسانت های بسیار زیاد جذب مشتری و بیمار میکردند که این روش ها در پزشکان زیبایی بسیار زیاد بود.

پس از گذشت چند سال در پزشکان این احساس ایجاد شد که بیماران آن ها به شدت کاهش یافته است و روش های قدیمی و پر هزینه برای جذب بیمار به هیچ عنوان جواب نمبدهد ، عده ی محدودی از پزشکان به طراحی وب سایت پزشکی و سئو سایت پزشکی توجه داشتند ، در آن زمان شاید تعداد پزشکانی که طراحی سایت پزشکی داشتند به تعداد انگشتان دست نمیرسید. این تاریخچه کوتاهی از طراحی سایت پزشکی است. حال در ادامه به پرسش های دیگری پاسخ میدهیم.


چرا پزشک باید سایت داشته باشد ؟

 1. بیماران و کسانی که مشکلات مختلف دارند و میخواهند به پزشک مراجعه کنند در مرحله اول مشکل خود را در موتورهای جستجوگر جستجو میکنند ، حال چه کسانی دیده میشوند ؟ کسانی که وب سایت پزشکی دارند و در نتایج جستجو در رتبه های بالاتری قرار دارند ، بیمار به آن ها اطمینان بیشتری دارند تا پزشکانی که در مجلات و تراکت های تبلیغاتی خود را معرفی میکنند.
 2. بیماران برای دیدن نمونه کارها و اطمینان به پزشک در قدیم به مطب مراجعه میکردند نمونه کارهای پزشک را مشاهده میکردند و مهمترین نکته برای پزشکان در گذشته شلوغی مطب آن ها بود ، این در حالی است که امروزه بیماران به وب سایت پزشک مراجعه و تمامی نمونه کارهای پزشک و توضیحات آن را مطالعه و مشاهده میکنند و وقت خود را صرف رفت و آمد های زیاد در مطب ها نمیکنند.
 3. بیماران ، امروز به پزشکانی اطمینان میکنند که با شفافیت کامل صحبت کنند ، در گذشته بیمار به پزشک مراجعه میکرد و نمیتوانست دقیقا صحت صحبت های پزشک را متوجه شود ولی امروز با کمی جستجو در دنیای مجازی حقایق مشخص میگردد و بیمار به راحتی میتواند مقایسه و انتخاب کند.
 4. برای تعیین وقت به بیمار اعلام میشد ساعت ۴ مطب باشید ، بیمار ساعت ۴ مراجعه میکرد و متوجه میشد که روی کاغذ اسمش نوشته شده و ۲۰ نفر در انتظار هستند و گاهی باید بین ۲ الی ۴ ساعت منتظر میماند ولی امروز بیمار به وب سایت پزشک مراجعه میکند و تعیین وقت آنلاین و دقیق را تجربه میکند.
 5. در گذشته مردم به پزشکان محله خود ویا نهایتا یک محله آن طرف تر مراجعه میکردند ولی امروز بیمار از شهر ، استان و حتی از کشوری به کشور دیگری میرود تا بتواند پزشک مورد تایید خود را ببیند ، این اطمینان در دنیای مجازی آسان به وجود می آید ، یک طراحی سایت پزشکی اصولی شما را در نتایج جستجوی بیماران نمایش میدهد و بیمار را جذب میکنید.
 6. آمار جدید گوگل در مورد جستجو های مردم دنیا در حوزه پزشکی توجه خیلی ها را به این آمار جلب کرد ، گوگل در آخرین آمار خود در جستجوهای پزشکی اعلام کرد بیشترین جستجوی مردم دنیا در مورد مشکلات پزشکی هست ، این آمار نشان میدهد که دوره روش های سنتی جذب بیمار به پایان رسیده است.
 7. طراحی سایت پزشکی بیماران شما را از محله ، کوچه و منطقه شما فراتر میبرد.


به چه نکاتی در مورد طراحی سایت پزشکی باید توجه داشته باشیم ؟

 1. طراحی سایت پزشکی باید بر اساس روانشناسی رنگ ها صورت پذیرد و از رنگ های پزشکی در طراح سایت پزشکی استفاده شود.
 2. طراحی سایت پزشکی باید به صورت انطباق پذیر باشد ، به این معنی که مخاطب شما بتواند با هر دستگاه الکترونتیکی وب سایت را به راحتی باز و مطالب آن را مشاهده کند ، موبایل ، لپ تاپ ، کامپیوتر شخصی و حتی تلویزیون های بزرگ و هوشمند.
 3. طراحی سایت پزشکی باید دسترسی سریع و جذابی داشته باشد ، برای مثال اگر بیمار میخواهد نمونه کارهای درمانی شما را مشاهده کند باید نهایتا با ۲ کلیک به نتیجه مورد نظر خود برسد.
 4. طراحی سایت پزشکی باید بر اساس قوانین گوگل باشد و مناسب برای موتورهای جستجوگر طراحی شود. این به این معنی است که طراحی سایت پزشکی شما باید گوگل پسند باشد تا گوگل شما را در نتایج جستجوی خود جای دهد.
 5. طراحی سایت پزشکی باید به روز باشد ، این به این معنی است که باید از سیستم های مدیریت محتوای معتبر و کاربرپسند استفاده شود. سیستم های مدیریت محتوای زیادی وجود دارد ولی واقعا کدام یک از آن ها معتبر و قابل اطمینان است ؟ در مطلب دیگری در این باره صحبت خواهیم کرد. (به بخش مطالب مقالات مراجعه نمایید)
 6. طراحی سایت پزشکی باید قالب جذاب و بر اساس تخصص پزشک طراحی شود ، برای مثال قالب سایت یک ارتودنتیست و قالب سایت یک متخصص گوش و حلق و بینی نباید در یک قالب طراحی شود ، طراحی قالب برای هر تخصص و هر پزشک باید متفاوت باشد.


قیمت طراحی سایت پزشکی بر چه اساسی مشخص میگردد و اصول قیمت گذاری طراحی سایت پزشکی بر چه اساس است ؟

 • اولین و مهمترین نکته در مورد قیمت گذاری و قیمت طراحی سایت پزشکی سابقه و نمونه کارهای فعال طراح وب سایت است ، هرچه طراح سایت شما نمونه کارهای فعال بیشتر و همچنین طراحی های خاص تری داشته باشد شما در ادامه روند طراحی سایت پزشکی خود آسوده تر هستید زیرا تجربه طراح وب سایت شما را راهنمایی خواهد کرد.
 • در قیمت طراحی سایت پزشکی بستگی به نوع طراحی سایت و نوع سیستم مدیریت محتوای وب سایت قیمت گذاری صورت میگیرد ، برای مثال طراحی اختصاصی قالب سایت پزشکی هزینه ی بیشتری نسبت به استفاده از قالب های رایگان دارد ، ویا استفاده از سیستم های مدیریت محتوای معتبر هزینه ی بیشتری خواهد داشت تا استفاده از سیستم های غیر معتبر
 • شاید بارها شنیده باشید که قیمت طراحی سایت پزشکی از ۸۰۰.۰۰۰ تومان اعلام میشود تا ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان ولی واقعا چه تفاوت هایی بین این قیمت ها وجود دارد و آیا سایت ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومانی واقعا شما را به مخاطب واقعی میرساند و این مبلغ واقعا برای طراحی سایت پزشکی مناسب است ، قطعا جواب مشخص است و هر نوع از طراحی سایت قیمتی مشخص دارد ، طراحی سایت پزشکی با قیمت بسیار بالا به دلیل استفاده از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی است که واقعا در وب سایت پزشکی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی نیاز نیست و قیمت پایین طراحی سایت پزشکی هم به دلیل استفاده از سیستم مدیریت محتوای غیر معتبر است.
 • قیمت طراحی سایت پزشکی در شرکت طراحی سایت آرتیمان معادل ۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان است و علت آن را میتونید در نمونه کارها ، تعداد نمونه کارهای طراحی سایت پزشکی و همچنین پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته آن جستجو کرد ، همچنین با استعلام از پزشکانی که با ما همکاری داشتند میتوانید از صحت اطلاعات این برگه مطلع شوید .
 • ورود اولیه اطلاعات به صورت رایگان انجام میشود و هر ایده جدیدی که در این حوزه به وجود بیاید به رایگان بر روی طراحی سایت پزشکی شما نیز اجرا میگردد.


طراحی سایت پزشکی چقدر زمان میبرد و چه عواملی در زمان تاثیرگذار است ؟

 • زمان حدودی طراحی سایت پزشکی و طراحی قالب سایت پزشکی بین ۱۰ الی ۳۵ روز کاری هست
 • بستگی به میزان اطلاعات اولیه این زمان میتواند بیشتر و کمتر شود
 • بستگی به امکانات مورد نیاز شما روی طراحی سایت پزشکی نیز زمان متغییر خواهد بود


طراحی سایت پزشکی توسط آرتیمان وب چه مزایایی خواهد داشت ؟

 1. طراحی اختصاصی قالب وب سایت
 2. استفاده از آخرین تکنولوژی های طراحی سایت
 3. استفاده از روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت پزشکی
 4. زمانبندی دقیق در اجرای پروژه طراحی سایت پزشکی
 5. پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته به معنی واقعی کلمه
 6. ورود اطلاعات اولیه و نمونه درمان ها به صورت رایگان
 7. معرفی وب سایت پزشکی در تمامی موتورهای جستجوگر
 8. استفاده از سیستم مدیریت محتوای معتبر و جهانی وردپرس
 9. بدون محدودیت در تعداد زبان های وب سایت
 10. استفاده از قدرتمند ترین سرورهای ایران ، وابسته به شرکت زیر ساخت ایران ، آلمان و انگلستان

 

برخی از موارد و امکانات سایت پزشکی :

 1. معرفی پزشک : در این بخش پزشک بیوگرافی ، مدارک ، افتخارات و توضیحات کاری خود را قرار میدهد
 2. مقالات : شامل مقالات آموزشی ، مقالات تخصصی ، موارد قبل از درمان و بعد از درمان و فایل های آموزشی
 3. معالجه از راه دور : شامل فرم ها و امکانات دسترسی به اطلاعات بیمار از راه دور به صورت ثبت تیکت و یا چت آنلاین
 4. سئوالات رایج پزشکی : به ۲ صورت پرسش های متداول و پرسش و پاسخ بیماران
 5. امکان رزرواسیون و مشخص نمودن زمان قرار با پزشک یا تعیین وقت در کلینیک ، به صورت کاملا داینامیک و ساده
 6. بخش تور مجازی و نمایش ۳ بعدی مطب و یا کلینیک و یا نمایش ۳۶۰ درجه از مطب و تجهیزات (تصویربرداری این بخش به درخواست پزشک انجام خواهد شد)
 7. امکان بانک کتاب ها و مجلات پزشکی : در این بخش مطالب و اخبار پزشکی به روز خواهد شد
 8. نمایش محل مطب یا کلینیک در نقشه ی گوگل : ثبت اختصاصی در گوگل مپ (دامنه های .ir ثبت در گوگل مپ نخواهد داشت)
 9. بخش معرفی خدمات و تخصص های کلینیک و یا پزشک
 10. بخش اخبار و مقالات با ثبت بی نهایت خبر و مقاله در سایت
 11. بخش نظرات کاربران در رابطه با خبر، مقاله و…
 12. ثبت نامحدود منوهای تو در تو در سایت به صورت ساده و داینامیک
 13. بخش تماس با ما و ارسال پیغام به ایمیل‏ های مدیر سایت
 14. بخش گالری تصاویر و فیلم ، انیمیشن های آموزشی و تحقیقاتی
 15. تنظیم کلمات کلیدی سایت برای هر صفحه به صورت جداگانه جهت سئو 

 

مشاهده برخی از نمونه های طراحی سایت پزشکی توسط آرتیمان وب

مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش های شما به صورت کاملا رایگان توسط متخصصین آرتیمان وب

۰۲۱-۸۸۴۴۷۳۳۹

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *