...

مقالات آرتیمان وب

لانگ تیل کی ‌ورد چیست؟

لانگ تیل کی ‌ورد چیست؟

Long tail keyword لانگ تیل کی ‌ورد چیست؟ لانگ تیل یا همان کلمات کلیدی دم بلند، عباراتی تقریبا طولانی و بسیار خاص هستند، که افراد هنگام جستجو در موتورهای جستجو استفاده می کنند. این کلمات، عبارات جستجویی با تعداد کلمات طولانی تر هستند و طول این کلمات، آنها را نسبت به جستجوهایی با کلمات کمتر سرچ می شوند، خاص تر می کند. معمولا کلماتی که از 2 تا 3 کلمه بیشتر می شوند (4 کلمه بیشتر) دم بلند هستند. در حالی که یک کلمه که شامل دو جمله یا یک جمله باشد، جز کلمات کلیدی دم کوتاه است. به طور معمول بازاریابان عموماً شروع به شمارش عبارات با 3 یا 4 کلمه به عنوان کلیدواژه های دم بلند می کنند.

تحقیقات کلمات کلیدی، برای یافتن کلمات کلیدی طولانی در یک جایگاه خاص می تواند یک تاکتیک بازاریابی ثمربخش، به ویژه در تبلیغات و سئو وبسایت باشد. کلیدواژه‌های دم بلند خاص‌تر هستند، بنابراین جستجوگران بیشتر می‌دانند، به دنبال چه چیزی هستند.

درباره لانگ تیل کی ‌ورد یا کلمات کلیدی دم بلند

کلمات کلیدی دم بلند نسبت به سایر کلمات کلیدی کوتاه رایج تر هستند. کلمه کلیدی دم بلند از کتاب The Long Tail نوشته کریس اندرسون برگرفته شده است. در این کتاب، کریس اندرسون نشان می‌دهد، که تقریباً برای هر محصولی بازاری وجود دارد. اگرچه این بازار در برخی موارد واقعاً کوچک است، اما گستردگی اینترنت باعث می شود، که محصول یا پست وبلاگ شما سودآور باشد. موضوع اصلی وبلاگ یا سایت شما کلمه کلیدی شماره یک (یا عبارت کلیدی) است که می خواهید مردم شما را با آن پیدا کنند.

چرا روی کلمات کلیدی دم بلند تمرکز کنیم؟

رتبه بندی برای کلمات کلیدی طولانی بسیار آسان تر از کلمات کلیدی رایج تر است زیرا وب سایت های کمتری برای رتبه های بالا در صفحات نتیجه گوگل رقابت می کنند. هرچه عبارات جستجوی شما طولانی تر (و خاص تر) باشد، رتبه بندی آن عبارت آسان تر است. به دلیل گستردگی اینترنت، پیدا کردن مخاطبان خود برای یک جایگاه خاص آسان تر است. تمرکز بر روی گروهی از کلمات کلیدی دم بلند می تواند به طور کلی ترافیک زیادی را به همراه داشته باشد.

تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی یک تاکتیک عالی سئو است. کلمات کلیدی دم بلند ترافیک جستجوی کمتری دارند، اما معمولاً ارزش تبدیل بالاتری نیز دارند، زیرا خاص تر هستند. آنها به شما این امکان را می دهند، که به تدریج ترافیک بیشتری را به سایت خود وارد کنید و توسط مخاطبان جدید پیدا شوید. استراتژی کلمه کلیدی دم بلند واقعاً می تواند، وقتی رقابت زیادی در رابطه آن کلمه وجود دارد، به شما کمک کند. اکثر شرکت‌ها یا وبلاگ‌ها می‌توانند از این استراتژی بهره ببرند، زیرا به شما کمک می‌کند، تا بازدیدکنندگان را با هدف جستجوی بسیار خاص جذب کنید.

چگونه لانگ تیل کی ورد را برای سایت پیدا کنیم؟

موتورهای جستجو می خواهند ببینند، که شما بهترین تجربه ممکن را به کاربران خود ارائه می دهید؟ یا خیر. برای انجام این کار، باید مخاطبان خود و نحوه جستجوی آنها را درک کنید. تحقیقات کلمات کلیدی دم بلند باید بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی محتوایی شما باشند. گنجاندن موفقیت آمیز این کلمات کلیدی در محتوا به شما کمک می کند، تا با هدف کاربر مطابقت داشته باشید و تجربه عالی را به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید. وقتی ترافیک سایت را افزایش دهید و کاربران را با استفاده از زبانی که آنها برای جستجو استفاده می کنند، جذب کنید، می تواند نتایج قابل توجهی برای وب سایت به همراه داشته باشد.

آیا عبارات کلیدواژه دم بلند باید دقیق باشند؟

گوگل بسیار پیشرفته می باشد و در درک معناشناسی خوب است. یعنی می داند، کلمات چگونه به هم پیوند می خورند، تا معنی ایجاد کنند. در نتیجه، کلمات کلیدی طولانی همیشه نباید دقیق باشند. جستجوی کلمات کلیدی طولانی نیاز به تحقیقات گسترده در مورد کلمات کلیدی دارد. یکی از راه هایی که می تواند به شما کمک کند، کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل است. به این صورت که وقتی کلمات کلیدی را در نوار جستجو تایپ می کنید، گوگل به طور خودکار کلماتی را که بر اساس محبوبیت پرس و جو وارد می شوند، آنها را به کاربران پیشنهاد می کند.

مهم است که به یاد داشته باشید، که گوگل و سایر موتورهای جستجو فقط در مورد اعداد نیستند. کلمات کلیدی Longtail شما را به جایی که می‌خواهید نمی‌رسانند، مگر اینکه درک کنید که کاربران به دنبال چه چیزی می خواهند و بتوانید تجربه‌ای را که به دنبال آن هستند برای آنها فراهم کنید. هدف شما در گوگل نباید فقط رتبه بندی باشد. باید محتوایی با بالاترین کیفیت را به کاربر ارائه دهید، که با هدف کاربر مطابقت داشته باشد. سئو مستلزم مراقبت از کاربران و حل مشکلات آنهاست. به همین دلیل است، که استفاده هوشمندانه از کلمه کلیدی دم بلند به شما در نتایج موتورهای جستجو کمک می کند. برای به حداکثر رساندن استفاده از کلمات کلیدی، روی دو تا سه کلمه کلیدی تمرکز کنید و آنها را در محتواهای خود قرار ندهید.

  هزینه طراحی سایت وردپرسی

چرا لانگ تیل کی ورد ارزشمند هستند؟

     1. رقابت کمتر

همانطور که گفته شد، رتبه بندی کلمات کلیدی دم بلند بسیار آسان تر از کلمات کلیدی دم کوتاه است، زیرا رقابت نسبتاً کمی دارند. آنها همچنین 70٪ از کل جستجوهای وب را تشکیل می دهند. بنابراین اگر در استراتژی خود روی آنها تمرکز نکنید، فرصت های زیادی را برای افزایش ترافیک با کیفیت از دست می دهید.

     2. نرخ تبدیل بهتر

کلمات کلیدی دم بلند نرخ تبدیل بهتری دارند، چون افرادی که از آنها استفاده می کنند، بیشتر در مورد آنچه که می خواهند می دانند. به عنوان مثال، زمانی که شخصی برای «کفش‌های ورزشی بچه‌گانه آنلاین» جستجو می‌کند، احتمال بیشتری دارد که فوراً خرید کند در مقایسه با فردی که «کفش‌های ورزشی بچه‌گانه» را جستجو می‌کند.

     3. افزایش شانس دیده شدن مطالب شما

زمانی که فردی یک کلمه کلیدی طولانی را جستجو می کند، نتایج جستجوهای جدید گوگل با توجه به موقعیت مکانی، سن، جنسیت، علایق و… بسیار شخصی تر می شود. به این معنی که دو کاربر عبارت جستجوی مشابهی را وارد می کنند، ممکن است، نتایج متفاوتی ببینند. کلمات کلیدی دم بلند می توانند، به بهینه سازی وب سایت شما برای دسته های مختلف جستجوگران کمک کنند، زیرا آنها خاص تر هستند.

مزایای استفاده از کلمات کلیدی دم بلند

  • این به شما کمک می کند تا برای کلمات کلیدی کوتاه نیز رتبه بندی شوید.

اغلب اوقات، کلمات کلیدی دم بلند از قبل شامل کلمات کلیدی کوتاهی هستند، که احتمالاً می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. این کار رسیدن به هر دو هدف را آسان‌تر می‌کند و رتبه شما را برای کلمات کلیدی اصلی و همچنین کلمات کلیدی خاص و هدفمند افزایش می‌دهد. رتبه سایت بالاتر = ترافیک ارگانیک بیشتر.

  • وبلاگ شما را بهینه می کند.

یکی از ساده ترین راه ها برای شروع رتبه بندی وب سایت، ایجاد یک وبلاگ است. لازم نیست نگران شروع آن باشید، زیرا کلمات کلیدی دم بلند می توانند شما را راهنمایی کنند. بینش‌هایی در مورد آنچه مخاطبان شما در جستجوی آن هستند، به شما بدهند.

  • به شما امکان می دهد، محتوای خود را شخصی سازی کنید.

کلمات کلیدی دم بلند از چهار یا پنج کلمه (گاهی اوقات حتی طولانی تر) تشکیل می شوند. معمولاً حاوی کلمات توصیفی مانند جنسیت، ملیت یا موقعیت جغرافیایی هستند. شما می توانید با ایجاد محتواهای مختلف که از دسته ها و خدمات مختلفی که شرکت شما ارائه می دهد، پشتیبانی کنید.

تحقیق کلمات کلیدی برای اصطلاحات طولانی چندان پیچیده نیست. زیرا ممکن است، برخی از آنها مستقیماً از سرویس تجزیه و تحلیل وب شما مانند Google Analytics آمده باشند. در ترکیب با Google Search Console، می‌توانید عملکرد کلمات کلیدی طولانی انتخابی خود را نیز مشاهده کنید، مانند حجم جستجو و نرخ تبدیل، که به شما امکان را می‌دهد، که بهترین‌ها را برای استراتژی سئوی خود انتخاب کنید.

  طراحی سایت اختصاصی

کلمات کلیدی دم بلند بیشتر محاوره ای هستند و این یک عنصر مهم در استراتژی سئو است. آنها در قلب آخرین الگوریتم موتور جستجوی گوگل قرار دارند، زیرا هدف آن مطالعه پردازش زبان طبیعی (NLP) است. حتی دستیارهای صوتی، که پاسخ‌ها را از قطعه‌های برجسته می‌خوانند، نتایجی را که شامل کلمات کلیدی طولانی در آن‌ها می‌شود، اولویت‌بندی می‌کنند. در پایان، استفاده از کلمات کلیدی طولانی برای آینده وبلاگ یا وب سایت بسیار ضروری است. شرکت سئو و طراحی سایت آرتیمان وب، در پیدا کردن کلمات کلیدی مهم به شما کمک خواهد کرد.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-06-16

5:09 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

کیورد استافینگ چیست؟
کیورد استافینگ چیست؟

کیورد استافینگ چیست؟ کیورد استافینگ چیست؟ امروزه با توجه به اهمیت سئو روش های غیر استاندارد بسیار زیادی به وجود آمده

انکر تکست چیست؟
انکر تکست چیست؟

انکر تکست چیست؟ در پاسخ به این سوال که “انکر تکست چیست؟” باید گفت، که یکی از مواردی است، که اگر

نمونه قرارداد طراحی سایت
نمونه قرارداد طراحی سایت

نمونه قرارداد طراحی وب سایت شرکت آرتیمان وب قرارداد طراحی وب سایت یکی از مهمترین قسمت ها برای مشتری و طراح

خدمات شرکت

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.