...

مقالات آرتیمان وب

لندینگ پیج چیست

لندینگ پیج چیست؟

تمامی مشاغلی که کسب و کار آن ها اینترنتی می باشد، برای افزایش فروش، افزایش شهرت، کسب درآمد بیشتر، افزایش بازدید از سایت و…. نیاز به استفاده درست و اصولی بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ دارند. راه ها و ابزارهای متفاوتی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد. یکی از مهم ترین آن ها لندینگ پیج است. در این مقاله با ما همراه باشید، تا جواب سوال خود در رابطه با ” لندینگ پیج چیست؟” را به صورت کامل دریافت کنید.

به دروازه ورود بازدیدکننده به وب سایت، لندینگ پیج یا صفحه ورود گفته می شود. صفحه فرود، یک صفحه وب مستقل و جداگانه است. که بازدیدکنندگان با کلیک بر روی آن به محتوا دسترسی پیدا می کنند. یعنی مشتریان بالقوه وقتی از یک ایمیل، آگهی یا سایر مکان های دیجیتال کلیک می کنند، روی آن صفحه فرود می آیند. بنابراین با ارائه چیزی مرتبط به بازدیدکنندگان صفحه، می توانید اطلاعات تماس آنها را در ازا آن دریافت کنید. به این صفحات، صفحات هدف نیز گفته می شود. زیرا یک هدف واحد و متمرکز را دنبال می کنند. که از این طریق بازدید و فروش سایت افزایش پیدا می کند.

به عبارت دیگر می توان گفت لندینگ پیج، ویترین وب سایت شما می باشند. که مخاطب با مشاهده آن محصولات، برند، محتوا، کسب و کار شما و…. را بررسی و قضاوت می کند.

لندینگ پیچ چیست
لندینگ پیچ چیست

چرا لندینگ پیج مهم است؟

همان طور که در بالا گفته شد، صفحات فرود برای افزایش دیده شدن برند، افزایش فروش، بهبود شیوه های سئو و ایجاد سرنخ های جدید بسیار مهم هستند. این صفحه راهی عالی برای رشد مشتریان می باشد. در سطر زیر به چند آمار اشاره شده است، که در آن اهمیت استفاده از صفحات فرود را برای بهبود عملکرد شما نشان می دهد:

 • لندینگ پیج باعث افزایش بازدید و افزایش فروش می شود.
 • وجود ویدئو در صفحه فرود می تواند نرخ تبدیل را تا 86 درصد افزایش دهد.
 • شرکت هایی که صفحه های فرود خود را از 10 به 15 افزایش می دهند، شاهد افزایش 55 درصدی سرنخ ها (لید) هستند.
 • 68 درصد از شرکت های B2B از صفحات فرود برای برای به دست آوردن سرنخ های بیشتر استفاده می کنند.
 • 61 درصد از بازاریابان در به دست آوردن سرنخ و ایجاد ترافیک مشکل دارند.
 • تنها 8 ثانیه طول می کشد، تا بازدیدکنندگان را با صفحه فرود خود تحت تاثیر قرار دهید.

مزایا لندینگ پیج

در سطر زیر به 7 مزیت لندینگ پیج اشاره شده است:

 • تولید سرنخ آسان

یک صفحه فرود جذاب و مرتبط، می تواند مورد توجه بازدیدکنندگان قرار بگیرد. همچنین آنها را متقاعد می کند، که در ازا چیزی ارزشمند، اطلاعات تماس خود را به شما بدهند.

 • جمع آوری داده های مشتری

جمع آوری داده های مشتری از طریق بازدید از صفحه فرود، یعنی می توان به کمک آن اطلاعات با ارزشی را جمع آوری کرد. که به طور قابل توجهی به تیم شما در بهبود فعالیت های بازاریابی در آینده کمک می کند. همچنین شما مشتریان بالقوه خود را بهتر می شناسید و بینش عمیق تری در مورد نیازهای آنها خواهید داشت.

 • بهبود رتبه سئو

برای بهبود رتبه سئو، یک صفحه فرود باید مجموعه خاصی از عبارات جستجو را مورد هدف قرار دهد. تا از طریق Google Ads یا پلتفرم های تبلیغاتی پولی دیگر تبلیغ شود. صفحات فرود شما، اگر هدفمند باشند، می توانند رتبه سئو سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. تا بتوانید به راحتی از رقبا متمایز شوید.

 • یک راه عالی برای تبلیغ یک محصول جدید

با استفاده از یک صفحه فرود، می توانید بازدیدکنندگان خود را به یک صفحه هدایت کنید. که یک محصول جدید را در آن توصیف می کنید. به این ترتیب، می توانید توجه آنها را متمرکز کنید و محصولات یا خدمات جدید را تبلیغ کنید.

 • افزایش نرخ تبدیل

شما می توانید با ایجاد لندینگ پیج، نرخ تبدیل را افزایش دهید. نرخ تبدیل نسبت خریداران به کل بازدیدکنندگان می باشد. به عنوان مثال اگر شما 200 بازدیدکننده دارید و از این 200 بازدیدکننده، 20 نفر از شما محصول خریداری می کنند. لندینگ پیج به شما کمک می کند، تا تعدا خریدار افزایش پیدا کند.

 • اعتبار بخشیدن به برند خود

شما می توانید در رابطه با موضوعات مختلف، لندینگ پیج های متفاوتی را درست کنید. این کار به مخاطبان نشان می دهد، که نیاز آن ها را می شناسید و برای آن ها ارزش قائل هستید. به عنوان مثال می توانید یک لندینگ پیج ایجاد کنید، برای شیوه استفاده از محصول خود.

 • قابلیت تست دارند

همان طور که می دانید، ویرایش و یا ادیت صفحات سایت یک کار زمان بر می باشد. در صورتی که لندینگ پیج این طور نیست. به عنوان مثال شما می توانید در صفحه فرود موردنظر خود یک محتوا بنویسید. اگر متوجه شدید، این موضوع با بازدیدکننده زیادی مواجه نشده است، آن را تغییر دهید.

طراحی سایت اختصاصی 

صفحه فرود یا لندینگ پیج چگونه کار می کند؟

نحوه کار صفحه فرود بسیار آسان می باشد. بعد از دنبال کردن پیوند و یا یک فراخوان، کاربر به صفحه فرود هدایت می شود. که در آن پیشنهاد ویژه ای وجود دارد. یا محصول خاصی معرفی شده است. مؤلفه اصلی صفحه فرود، یک CTA قوی، یک تصویر، دکمه یا یک متن است. که شخص را تشویق می کند، تا فرم را پر کند.

فرم معمولا شامل فیلدهایی مانند آدرس ایمیل و نام کاربری است. که می توانید این اطلاعات بازدیدکنندگان را برای فعالیت های بازاریابی در آینده ذخیره کنید.

تفاوت بین صفحه اصلی و صفحه فرود چیست؟

چیزی که یک صفحه فرود را از یک صفحه اصلی متفاوت می کند، هدف آن است. لندینگ پیج بازدیدکنندگان سایت را به مشتری تبدیل می کند. برخلاف صفحه اصلی، صفحه فرود یک صفحه وب مجزا است، که به وب سایت شما متصل نیست. که برای تولید سرنخ بیشتر طراحی شده است. یک صفحه فرود، ناوبری ندارد. معمولاً فقط شامل اطلاعات اولیه در مورد یک محصول یا خدمات همراه با فرم تماس است. که هدف آن جمع‌آوری داده‌های شخصی ضروری برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان در آینده می باشد. در حالی که صفحات اصلی برای مخاطبان مانند یک مرجعی می باشد، تا آنچه را که دنبال آن هستند پیدا کنند. صفحه اصلی وب سایت برخلاف صفحه فرود تنها برای یک هدف خاص طراحی نشده است.

اجزا کلیدی برای ایجاد یک لندینگ پیج موثر چیست؟

در سطر زیر به چند جز کلیدی، که در ایجاد یک لندینگ پیج تاثیر دارد، اشاره شده است:

 • تیتر برجسته

تیتر اولین چیزی است که مردم می بینند، بنابراین باید کوتاه و جذاب باشد. اما تا حد امکان مرتبط باشد. عنوانی جذاب و متقاعد کننده بیابید، که بازدیدکنندگان را به خواندن و پر کردن فرم علاقه مند کند. در مورد محصول یا خدماتی که می‌خواهید تبلیغ کنید به مردم بگویید و با چند کلمه جذاب توجه خوانندگان را جلب کنید.

 • محتوا مناسب

یک محتوا موثر می تواند از تیتر شما پشتیبانی کند یا ارزش بیشتری از کار شما به کاربران ارائه دهد. تیتر خود را توضیح دهید و در مورد مزایا خدمات خود بگویید، اما توضیح زیاد ندهید. سعی کنید، اصول اولیه را در چند کلمه پوشش دهید.

 • تصاویر چشم نواز

استفاده از تصاویر چشم نواز، ایده کلی را که می‌خواهید در صفحه فرود خود منتقل کنید، تقویت می‌کند. همچنین توجه افراد را به خود جلب می کند و آنها علاقه بیشتری به گذاشتن اطلاعات تماس خود برای شما پیدا می کنند.

 • ویژگی ها و مزایا

ویژگی ها و مزایا مکمل یکدیگر هستند. بهترین روش این است، که فهرستی از ویژگی های خود ارائه دهید. همچنین توضیح دهید، که مشتریان شما چگونه می توانند از خدمات شما سود ببرند. ویژگی های خود را با هر ویژگی مشابهی از رقبا خود مقایسه کنید. مزایایی را بیابید که برند شما را بهتر می کند و آنها را در صفحه فرود خود ذکر کنید.

 • فرم اشتراک

فرم اشتراک یک جز اصلی است، که باید در صفحه فرود خود قرار دهید. شما به آن نیاز دارید زیرا افراد اطلاعات تماس خود را در آن می‌گذارند. که می‌توانید برای فعالیت‌های بازاریابی آینده خود از آن استفاده کنید. می‌تواند یک فرم کوتاه باشد، که ممکن است فقط نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل بازدیدکننده داشته باشد. یا می تواند یک فرم طولانی‌تر باشد، که در آن بازدیدکننده باید نام، ایمیل، شماره تلفن یا سایر جزئیات دیگر خود را وارد کند.

به یاد داشته باشید، هرچه فیلدهای بیشتری به فرم اضافه کنید، بازدیدکننده های کمتری خواهید داشت. زیرا افراد از پر کردن فرم های طولانی دوری می کنند. بنابراین، بهترین گزینه این است که نام و ایمیل بخواهید یا حداقل پر کردن فیلدها را اجباری نکنید.

هزینه طراحی سایت

 • دکمه فراخوان (Call To Action)

دکمه فراخوان عنصر مهمی است، که به توجه شما نیاز دارد. یک CTA می تواند تصمیم بگیرد که آیا شخصی اطلاعات تماس خود را به شما بدهد یا نه. CTA شما باید تا حد امکان مرتبط و جذاب باشد. همچنین به شخص نشان دهد، که در ازا آن چه چیزی دریافت خواهد کرد.

نتیجه گیری

در بالا به سوال “لندینگ پیج چیست؟” به صورت کامل پاسخ داده شده است. در ساخت لندینگ پیج خود، دقت کافی را داشته باشید. تا بتوانید میزان بازدیدکنندگان، فروش، کلیک خوردن سایت خود و…. را افزایش دهید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-08-22

3:08 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
godarz
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من یک سوال دارم این که طراحی صفحه لندیگ شامل کدنویسی هم هست یا نه. یا فقط ظاهر صفحه باید طراحی بشه؟!

فهرست مطالب

مقالات مفید

خدمات شرکت

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.