مقالات آرتیمان وب

نکات مهم در طراحی لندینگ پیج

نکات مهم در طراحی لندینگ پیج

آیا مایلید با نکات مهم در طراحی لندینگ پیج آشنا شوید؟ لندینگ پیج یا همان صفحه فرود، به صفحه‌ای می‌گویند، که کاربر با جستجو در گوگل یا با کلیک روی تبلیغات وارد آن می‌شود. این صفحه معمولا با هدف خاصی ایجاد شده است؛ مثلا معرفی یا فروش یک محصول یا اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام برای یک کمپین تبلیغات یا هر نوع کمپین دیگر. به دلیل این که لندینگ پیج‌ها نقش مهمی در آگاهی، قانع کردن و جذب مشتری دارند، باید در طراحی و محتوای آن دقت زیادی داشته باشید. در این مطلب از آرتیمان وب، شرکت طراحی سایت، قصد داریم چندین موضوع مهم و نکاتی مرتبط با لندینگ‌ پیج‌ها را برای شما بیان کنیم. نکاتی که می‌توانند اثرگذاری لندینگ پیج‌ها را زیاد کنند.

نکات ضروری که باید در لندینگ پیج‌ها رعایت شود

حتما نکات زیر را مطالعه بفرمایید، چراکه لندینگ پیج مناسب در فروش شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. پس لازم است تا توجه ویژه ای به آن شود.

بالای صفحه عنوان کوتاه و توصیف مناسبی بنویسید

فرض کنید مدیر شرکتی هستید، اولین بار در مهمانی یک نفر را می‌بینید و می‌خواهید وارد گفتگو با او شوید. برای شروع مکالمه از شما می‌پرسد: کار شما چیست؟ قطعا شما چنین جواب‌هایی نمی‌دهید: ما مرزهای کیفیت را جابجا می‌کنیم، تجربه خریدتان را متحول کنید، افزایش فروش در ثانیه! هیچ کدام از این جملات جواب سوال نیست.

جمله اول یا عنوان اصلی صفحه لندینگ شما هم قرار است پاسخی به همان سوال باشد؛ پس نباید جملاتی نامفهوم و کلیشه‌ای بنویسید. اگر این جمله سرویس یا محصول شما را درست توصیف نکند، مخاطب باید کل صفحه را بررسی و مطالعه کند، تا متوجه شود دقیقا چه کار می‌کنید. به این مثال‌ها توجه کنید:

  • تحویل غذای گرم و با کیفیت روزانه به سازمان شما بدون تاخیر
  • تبلیغ شما را دقیقا به افرادی نمایش می‌دهیم که به آن نیاز دارند
  • صندلی گیمینگ با دوام و ارگونومیک مناسب هر قد و وزن

این سه جمله در کنار تصویر به راحتی تکلیف مخاطب را روشن می‌کند.

عبارت کلیدی درستی انتخاب و برای سئو بهینه‌سازی کنید

بخش زیادی از جستجوی کاربران اینترنتی مربوط به خدمات یا محصولات است و اگر صفحه شما از نظر سئو بهینه‌سازی نشود، با جستجو در گوگل هم کسی به آن نمی‌رسد. اول با تحقیق کلمات کلیدی بفهمید که چه عبارت‌های مرتبطی با خدمات یا محصول شما بیشتر جستجو می‌شود. عبارتی که از همه بهتر است را باید در چند جای صفحه تکرار کنید:

  1. در عنوان اصلی صفحه و به اصطلاح سئو تایتل (H1)
  2. در متن توضیحات
  3. در توضیحات متا

این حداقل کاری است که باید از نظر سئو سایت انجام شود و برای بقیه نکات بهتر است سراغ مشورت با افراد متخصص بروید.

مزیت رقابتی یا اعتبار خود را با تصاویر نمایش دهید

نسبت به رقبا چه مزیتی دارید؟ چه تفاوتی ایجاد می‌کنید؟ آیا برتری خاصی دارید؟ مزیت رقابتی خودتان را با نوشته و تصویر نمایش دهید. همچنین می‌توانید جوایز، تعداد مشتریان، حجم کار یا هر عددی که نمایش دهنده کیفیت و توانایی خدمات یا محصولات است را به مخاطبی که قرار است مشتری شما شود نمایش دهید تا قانع شود. این بخش قرار است زمینه‌های اعتماد را فراهم سازد.

عنوان‌ها و توضیحات میانی تکمیل کننده در کل صفحه را در نظر بگیرید

در ادامه صفحه لندینگ، به عنوان‌ها و توضیحاتی نیاز دارید، که دغدغه‌ها و سوالات احتمالی مخاطب را جواب بدهند. این عنوان‌ها را به عنوان تکمیل‌کننده همان عنوان و توضیح کوتاه بالای صفحه در نظر بگیرید. برای مثال این عنوان ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • خدمات جانبی و پس از فروش شما
  • ۱۲ سال سابقه فعالیت و خدمات با کیفیت
  • مشاوره قبل از خرید

به سوالات متداول و دغدغه‌های مشتریان جواب دهید

در بهترین سرویس‌ها و محصولات هم همیشه مشتریانی هستنند، که نگرانی‌ها و سوالاتی دارند. همان سوالاتی که مشتریان موقع تماس با شما زیاد می‌پرسند یا سوالاتی که پیش‌بینی می‌کنید برای خدمات جدید شاید پرسیده شود. با این کار هم سر CRM را خلوت‌تر می‌کنید و هم مشتریان را یک قدم به خرید نزدیک‌تر می‌‌کنید.

  الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

 نظرات مشتریان راضی را به دیگران نمایش دهید

همانطور که یک وکیل حرفه‌ای بدون شاهد به دادگاه نمی‌رود، شما هم برای کسب‌وکارتان باید همیشه مشتریانی راضی داشته باشید و به بقیه نمایش بدهید. از آنجایی که هیچ فروشنده‌ای نمی‌گوید ماست من ترش است! باید تایید و تمجید دیگران از خودتان و محصولات را به دیگران نمایش دهید. البته انتقاد‌ها را هم گوش کنید و مشکلات را برطرف کنید. این بخش را با نظرات واقعی بهترین مشتریانی که دارید پر کنید. این نظرات می‌تواند متنی همراه با عکس باشد، اما چه بهتر که ویدیو تهیه کنید و واقعی بودن نظرات را اثبات کنید.

از دیاگرام، نمودارها و عناصر بصری استفاده کنید

تصویر همیشه از متن بهتر است. فکر کنید که کدام حرف‌های مهم را می‌توانید به جای متن با تصاویر به مخاطب منتقل کنید. برای مثال، رشد تعداد مشتریانی که در طول سال‌ها داشتید را روی نمودار نمایش دهید. یا مراحل استفاده از سرویسی را که ساخته‌اید روی یک دیاگرام نمایش دهید، تا سختی تصمیم‌گیری را کم کنید. به جز عناصر مفهومی و دارای پیام، حتی عناصر ساده و زیبایی که فقط صفحه را زیباتر می‌کنند و حس خوبی از محصول به مشتری می‌دهند هم در صفحه اضافه کنید.

چهره‌های واقعی خود را نمایش دهید

نمایش چهره واقعی آدم‌های یک کسب‌وکار اعتمادساز است. حتی سراغ عکس‌های استوک و ساختگی هم نروید‌. چند عکس ساده از کارکنان و مدیران تاثیر زیادی دارد. هرچقدر برای مخاطب یا مشتری انسانی‌تر باشید، احساس راحتی و اطمینان بیشتری هم به مخاطب خواهید داد.

اعداد و آمارها برای تایید اجتماعی بیشتر لازم است

تایید اجتماعی یعنی نشان دهید که افراد زیادی شما را تایید می‌کنند. راه‌های زیادی برای رسیدن به هدف وجود دارد و یکی از راه‌ها نشان دادن اعداد و آمار است. تعداد مشتریان فعال شما چقدر است؟ چند نفر در کسب‌وکار شما مشغول به کار هستند؟ چند نوع خدمات یا محصول دارید؟ تمام این اعداد و آمارها برای مشریان جذاب هستند.

طراحی صفحه باید ساده و دارای مسیر باشد

صفحه‌های لندینگ باید تا جایی که امکان دارد با کمترین حرکت چشم و کمترین تمرکز پیام برند را منتقل کنند. اگر ده‌ها المان به صفحه اضافه کنید، چندین متن طولانی بنویسید و هیچ یک از نکات طراحی را رعایت نکنید، مخاطب در نگاه اول متوجه می‌شود که حرفه‌ای نیستید، پس خدمات شما هم به همین شکل خوب نیست. عناصر اضافی را از صفحه حذف کنید، از تکنیک فضای منفی در طراحی بیشتر استفاده کنید و تا جای ممکن ساده و مینیمال طراحی کنید.

دکمه CTA و راه آسانی برای تبدیل مخاطب به مشتری بگذارید

دکمه اقدام که می‌تواند دعوتی برای خرید، تکمیل یک فرم یا نصب اپ و عضویت باشد را باید جایی قرار دهید تا از مرکز توجه و دسترسی کاربران دور نشود. بهترین حالت این است که دکمه‌ای به صورت چسبان (sticky) در صفحه داشته باشید، تا با جابجایی و اسکرول در صفحه از دسترس خارج نشود. اگر هم امکانش را ندارید، حداقل در دو قسمت بالا و پایین صفحه این دکمه را تعبیه کنید. بهتر است این دکمه رنگ متمایزی از سایر عناصر صفحه داشته باشد و عبارتی که برای آن می‌نویسید جذاب و ترغیب کننده باشد.

بهینه‌سازی کنید

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که کمتر کسی درباره صفحه‌های لندینگ به آن توجه می‌کند، بهینه‌سازی مداوم است. خیلی از کسب‌وکارها یک بار برای طراحی صفحه‌های فروش وقت می‌گذارند و بعد آن‌ها را رها می‌کنند. اگر می‌خواهید به بهترین نتایج و بالاترین نرخ تبدیل برسید، باید دائما رفتار کاربران را رصد کنید و با تست‌های متعدد بهترین حالت ممکن را پیدا کنید. ابزارهای زیادی برای رصد و تست رفتار کاربران وجود دارد، که بهترین آن ها گوگل آنالیتیکس و آپتیمایز هستند.

کلام آخر

لندینگ پیج‌ها نقش مهمی در افزایش نرخ تبدیل مشتریان به خریداران و در نتیجه افزایش فروش دارند. بنابراین صرف زمان و دقت در طراحی آن‌ها همواره به سود کسب و کار مورد نظر است. ما در این مطلب نکات مهم در طراحی لندینگ پیج را بیان کردیم، که از جمله مهم ترین نکاتی هستند که شما باید در طراحی لندینگ پیج، مدنظر قرار دهید.

  اهمیت اینفوگرافیک در سئو

1401-11-27

1:43 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

خدمات شرکت

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x