مقالات آرتیمان وب

هزینه سئو به چه عواملی بستگی دارد

هزینه سئو به چه عواملی بستگی دارد؟

بعد از طراحی سایت، سئو الزامی ترین کار برای هر کسب و کار محسوب می شود. سئو بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی آنلاین است که می تواند راهی عالی برای افزایش بازدید سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو از جمله گوگل باشد. امروزه سئو سایت برای هر وب سایتی ضروری است تا ترافیک بیشتری از جستجوهای ارگانیک دریافت کند. طبق نظرسنجی، 91 درصد از مردم از موتورهای جستجو برای یافتن محصولات یا خدمات آنلاین استفاده می کنند و 64 درصد از این جستجوگران جستجوهای خود را با گوگل آغاز می کنند. علاوه بر این، 46٪ از جستجوهای روزانه برای مشاغل محلی است.

این داده ها نشان می دهد که اگر از سئو برای بازاریابی آنلاین کسب و کار خود استفاده نکنید، مشتریان بالقوه زیادی را از دست خواهید داد.. متأسفانه، بسیاری از کسب و کارها به سئو توجه کافی نمی کنند یا فکر می کنند استفاده از افزونه سئو یوآست Yoast کافی است (که قطعا اینطور نیست). یکی از دلایل اصلی بی توجهی مشاغل به سئو این است که معتقدند استخدام یک شرکت سئو بسیار گران است!

بسیاری از برندهای موفق از سئو برای بهینه سازی سایت های خود در موتورهای جستجوگر برای تقویت رشد خود استفاده کرده اند. سئو می تواند فضای رشد قدرتمندی برای همه کسب و کارها باشد. برآوردهای اخیر نشان می دهد که بیش از 53 درصد از ترافیک وب سایت از جستجوی ارگانیک است. با توجه به اینکه روزانه 5 تا 8 میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود، پرداخت هزینه برای سئو یک کار بسیار منطقی است. با این حال باید بدانید که سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است. قیمت گذاری سئو می تواند پیچیده باشد زیرا هیچ هزینه استانداردی برای سئو وجود ندارد. چندین عامل برای هزینه سئو وجود دارد از جمله سئوی تکنیکال، سئوی on page، سئوی off page، استراتژی محتوا تا تجربه شرکت سئو، مدل قیمت‌گذاری و موارد دیگر.

هر کسب و کاری نیازهای متفاوتی دارد، بنابراین تعیین اینکه دقیقاً چقدر باید برای سئو هزینه کنید دشوار است. از آنجایی که بهینه سازی سئو جزء ضروری وب سایت کسب و کار شما است، ایده خوبی است که درک درستی از نحوه تعیین قیمت خدمات سئو داشته باشید. تیم سئو آرتیمان وب چند نکته را با شما در میان می گذارد تا هنگام بودجه سئو در نظر بگیرید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سئو

عوامل تاثیر گذار در قیمت سئو

  • تعداد صفحات

تعداد صفحات جدید ایجاد شده و صفحات بهینه شده قدیمی مستقیماً بر میزان هزینه سئو تأثیر می گذارند. اطمینان از اینکه هر صفحه در وب سایت شما رتبه بالایی برای یک عبارت کلیدی بدست آورد، به زمان و تخصص نیاز دارد. ضروری است که داده ها و محتوای هر صفحه به درستی تراز شوند تا الگوریتم های گوگل صفحه شما را به عنوان محتوای ارزشمند علامت گذاری کنند. در عین حال توجه داشته باشید که اطمینان از مفید بودن و جذاب بودن محتوای صفحه شما برای خوانندگان ضروری است. صیقل دادن این دو کار در هر صفحه موجود یا صفحات تازه ایجاد شده باعث افزایش قیمت خدمات سئو می شود.

  هزینه طراحی سایت

  • تعداد کلمات کلیدی

هزینه خدمات سئو به تعداد کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی بدست آورید نیز بستگی دارد. هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتر باشد، هزینه خدمات سئو بالاتر خواهد بود. زیرا تعداد کلمات کلیدی بیشتر به این معنی است که زمان و تلاش بیشتری برای ایجاد محتوا و بک لینک باید صرف شود.

  • نوع کلمات کلیدی

انواع مختلفی از کلمات کلیدی وجود دارد که بر قیمت سئو شما تأثیر می گذارد. مثلا اگر کلمات کلیدی عمومی را هدف قرار می دهید، رتبه بندی آن نسبت به کلمات کلیدی بسیار خاص آسان تر خواهد بود. هدف گذاری کلمات کلیدی بلند (لانگ تیل) آسان تر از کلمات کلیدی کوتاه است. برای مثال رتبه بندی «خرید کفش مردانه» ساده تر از «خرید کفش» است. علاوه بر این، کلمات کلیدی که دارای موقعیت جغرافیایی خاص هستند نیز راحت تر مورد هدف قرار می گیرند. به عنوان مثال، “خرید کفش در گرگان” آسان تر از “خرید کفش” است.

  لانگ تیل کیورد چیست؟

تاثیر رقبا در هزینه سئو

  • رقبای شما

سئوکاران برای اینکه بتوانند هزینه سئو را به طور موثر قیمت گذاری کنند، نمی توانند فقط به آنچه شما نیاز دارید نگاه کنند. آنها باید به آنچه رقبای شما در حال حاضر انجام می دهند نگاه کنند. اینکه آیا رقبای شما در رسانه های اجتماعی فعال هستند؟ اگر چنین است، چقدر گسترده است؟ آیا آنها محتوا را به طور منظم منتشر می کنند؟ اگر چنین است، چند وقت یکبار؟ آیا آن‌ها در حال انجام لینک‌سازی تعاملی هستند؟ اگر بله، تا چه حد. برخی از صنایع بیشتر از سایرین به در بازار آنلاین به فعالیت می پردازند و بنابراین رقابتی تر هستند. بنابراین هزینه سئو آنها گران تر است. کافی است به گرانترین کلمات کلیدی گوگل نگاهی بیندازید.

  • زمان

این ضرب المثل معروف را می دانید که زمان، سرمایه است که در این مورد، بسیار درست است. مدت زمان صرف شده برای بهینه سازی یا ساخت صفحات جدید برای ایجاد یک عملکرد خوب، مستقیماً بر هزینه سئو تأثیر می گذارد. میزان هزینه سئو بر اساس استراتژی های قیمت گذاری متفاوت است.

شما ممکن است انتخاب کنید که برای بهینه سازی صفحات خود یک بار برای یک شرکت خدمات سئو معتبر برای تعداد ساعات مشخصی هزینه کنید. اینکار ممکن است در صورت داشتن بودجه کارساز باشد، اما ممکن است رتبه سایت شما را در جایی که می خواهید حفظ نکند. یا، ممکن است خدمات سئو کامل تر از قرارداد ماه به ماه را انتخاب کنید و به یک شرکت خدمات سئو اعتماد کنید تا به طور مستمر بر روی صفحات شما کار کند، محتوا و داده های سایت شما را بهینه کند تا مطمئن شوید که رقیب خود را شکست می دهید.

هر چه زمان بیشتری برای بهینه سازی وب سایت خود سرمایه گذاری کنید و توجه بیشتری به کسب رتبه بالا داشته باشید، بازگشت سرمایه شما بیشتر خواهد بود. شرکت ها حدود 9 درصد از زمان بازاریابی خود را به بهینه سازی موتورهای جستجو اختصاص می دهند و در مقابل، 15 درصد از سرنخ ها را به فروش تبدیل می کنند. میزان هزینه سئو بستگی به مدت زمانی دارد که مایلید برای آن هزینه کنید.

زمان در سئو

  • بک لینک ها

الگوریتم‌های گوگل همیشه در حال به‌روزرسانی هستند، اما به‌دست آوردن بک لینک‌ها همچنان حیاتی است، زیرا این عامل شماره 1 است که موتورهای جستجو برای بررسی نحوه رتبه‌بندی صفحات برای جستجوها از آن استفاده می‌کنند. اگر بک لینک بیشتری داشته باشد، گوگل رتبه سایت شما را از نظر کلمات کلیدی مرتبط با سایت شما بالاتر می برد. علاوه بر این هرچه کیفیت بک لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند بالاتر باشد، سایت شما می تواند رتبه بالاتری برای کلمات کلیدی مرتبط داشته باشد. زیرا بک لینک ها به گوگل نشان می دهند که وب سایت شما قابل اعتماد و مرتبط با آن پرس و جو است و در نتیجه جایگاه بالاتری را در رتبه بندی کسب خواهید کرد.

برای رسیدن به جایگاه برتر در رتبه‌بندی گوگل، باید لینک‌های ارگانیک بسیار خوبی داشته باشید که به سایت شما اشاره کنند. اما این امر مستلزم زمان و تلاش است که این موضوع می تواند هزینه سئو کسب و کار شما را افزایش دهد. همکاری با شرکت هایی که از سئو کلاه سفید استفاده می کنند بازخورد بسیار بهتری به سایت شما می دهد و همچنین در هزینه شما در طولانی مدت صرفه جویی می کند. سئو کلاه سیاه توسط شرکت های کلاهبردار انجام می شود که به شما وعده های کوتاه مدت در رسیدن سایت شما به رتبه های برتر را می دهند. آنها از روش های ممنوع شده توسط گوگل استفاده می کنند که ممکن است سایت شما را در مدت زمان کم به لینک های بالا بیاورد ولی بعد از مدتی که خیلی دیر نیست گوگل آن ها را تشخیص می دهد و آنها را جریمه های سنگین می کند. به طوریکه که شاید سالها نتوان آن سایت ها را به صفحات برتر گوگل رساند.

  • وضعیت فنی فعلی سایت شما

اگر راه درازی برای رتبه بندی وب سایت خود در پیش دارید، این امر هزینه سئو را برای شما افزایش می دهد. آنچه سال‌ها پیش برای رتبه‌بندی کار می‌کرد ممکن است امروز کار نکند زیرا الگوریتم Google همیشه در حال به‌روزرسانی است. در برخی موارد، اگر سئوی شما سال‌ها پیش به درستی انجام شده باشد و فقط نیاز به تنظیم دقیق داشته باشد، ممکن است هزینه سئو شما کمتر باشد، یا حتی گاهی بهتر است به جای صرف زمان برای بازسازی سایت فعلی خود، از ابتدا با یک وب‌سایت کاملا جدید شروع کنید.

تاثیر موقعیت جغرافیایی در سئو

  • موقعیت جغرافیایی

هزینه سئو بستگی به این دارد که کسب و کار شما در کجا واقع شده است، آیا در چند محل فعالیت می کنید یا خیر، و همچنین به این نکته نیز بستگی دارد که با چند کسب و کار محلی رقابت می کنید. این کار تلاش لازم برای بهینه سازی سئوی محلی شما را افزایش می دهد. به عبارت ساده، هرچه تعداد موقعیت جغرافیایی کسب و کار شما بیشتر باشد، به صفحات بیشتری برای تبلیغ آنها نیاز خواهید داشت که این می تواند منجر به هزینه های بالاتر شود.

اگر می خواهید به صورت محلی در مشاغل بسیار رقابتی فعالیت کنید، باید خلاق تر باشید. برای اینکه کسب و کار شما مرتبط تر باشد، محتوای شما باید برتر از رقبای شما باشد. کسب رتبه بالا در گوگل در محیط مبتنی بر وب امروزی بسیار مهم است. با این حال، این موضوع به طور خودکار اتفاق نمی افتد. پیاده سازی صحیح سئو نیازمند تخصص و تحقیق است. میزان کار مورد نیاز و اهداف کسب و کار تعیین کننده هزینه سئو خواهد بود. سئو نیاز به زمان، فداکاری، درک و صبر دارد. ارزش آن را دارد که یک شرکت سئو قابل اعتماد پیدا کنید که کار را برای تجارت شما انجام دهد. در نهایت ذکر کنیم آرتیمان وب یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت و سئو در غرب تهران است که

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-07-28

1:05 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

انواع ریچ اسنیپت ها
انواع ریچ اسنیپت ها

انواع ریچ اسنیپت ها ریچ اسنیپت ها که به آن Rich Results نیز گفته می شود، باعث افزایش یافتن نرخ کلیک

خدمات شرکت