مقالات آرتیمان وب

چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟ اکثراً افرادی که سایت دارند به دنبال این هستند، که همیشه در خط اول گوگل باشند و اگر به این شکل نباشد مدام ابراز ناراحتی و نگرانی می کنند. امروزه یکی از روش های تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ، سئو است. سئو قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و افزایش بازدید وب سایت است.

بهینه سازی موتورهای جستجو کلید موفقیت های بازاریابی است. اما چه زمانی وب سایت خود را واقعاً بهینه ارزیابی می کنید؟ اگر نمی توانید وب سایت خود را در صفحه اول جستجوهای کلمات کلیدی مربوطه مشاهده کنید، امکان دارد، که ترافیکی از موتورهای جستجو دریافت نکنید. گوگل، پر استفاده ترین موتور جستجو بر روی زمین، بهترین فرصت برای بازاریابی و دریافت ترافیک ورودی وب سایت می باشد.

اگر بتوانید بهترین شیوه های سئو سایت را پیاده سازی کنید، رسیدن به آن، پیشی گرفتن از رقبای خود یا حتی دستیابی به نتایج برتر زمان زیادی نمی برد. در این مطلب، لیستی از مزایای قرار گرفتن در بالای صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل را برای شما بیان می کنیم.

قیمت طراحی سایت

چگونه می توان به صفحه اول گوگل رسید؟

اگر به مستند علاقه مند هستید، حتما دیده اید، که وقتی شیر قصد شکار کردن آهویی را دارد، باید سریعتر بدود تا بتواند آن را شکار نماید. کسب رتبه اول برای سایتی که جدید است، غیرممکن به نظر می رسد، اما این کار شدنی است و پس از اینکه رتبه اول را کسب کردید، آن موقع می توانید مشتریان زیادی بدست آورید. بنابراین، می توانید مانند همان شیر که مثال زدیم، سرعت خود را زیاد کنید، تا بتوانید رتبه ی اول را بدست آورید.

از عواملی که باعث می شود میزان کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه کنند، عنوان سئو و توضیحاتی است، که برای متن خود قرار می دهید و توجهشان را جلب می کنید. طراحی سایت با ظاهری مدرن و حرفه ای هم تاثیر فوق العاده ای بر جذب کاربران می گذارد. شما ممکن است با قرار دادن توضیحات مناسب، با اینکه در رتبه ی سوم قرار دارید، آمار بازدیدتان از سایتی که رتبه ی دوم است، بسیار زیاد تر باشد. صفحه ای که در نتایج جستجو به نمایش در می آید، باید توضیح و عنوان جذابی داشته باشد، تا باعث شود میزان کلیک آن و در نتیجه رتبه اش در گوگل افزایش پیدا کند.

SERP  چیست؟

یکی از رایج‌ ترین و پرکاربرد ترین اصطلاحاتی که در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت مورد استفاده قرار می ‌گیرد،  SERP است. آیا می ‌دانید SERP چیست؟ صفحات نتایج موتور های جستجو (SERP) نتایجی هستند، که گوگل پس از تایپ سوال و یا همان کلمات کلیدی نمایش می دهد. این نتایج می تواند مستقیماً به سؤال شما پاسخ دهد یا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما بگذارد، که به شما در پاسخ به سوال کمک می کند.

یکی از اصلی‌ ترین اهدافی که سئو برای تحقق آن تلاش می‌ کند، نمایش در نتایج جستجو است. این که سایت شما در نتایج جستجو دیده شود، عالی است. اما این که بتوانید جایگاه و رتبه ای خوب برای خودتان کسب کنید، فوق العاده است. به نظر شما بهترین جایگاه برای یک سایت کجا است؟ مسلما پاسخ صفحه اول گوگل است.

مزایای قرار گیری در صفحه اول گوگل

رسیدن به صفحه اول گوگل مزایای زیادی دارد، که در اینجا چند مورد از مهم ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم:

دیده شدن بیشتر توسط بازدیدکنندگان

یکی از دلایلی که چرا باید صفحه اول گوگل باشیم این است، که وقتی در صفحه اول گوگل قرار می گیرید، سایت شما به ‌صورت اتوماتیک بیشتر از بقیه سایت‌ ها دیده می شود. این به چه معناست؟ یعنی وقتی کاربران عبارتی را جستجو می ‌کنند، در ابتدا صفحه اول را مشاهده می کنند و بعدا با اختیار خودشان می توانند از صفحات دیگر بازدید کنند.

جالب است بدانید، که هر 10 سایتی که در صفحه نخست هستند، همگی شانس یکسانی برای دیده‌ شدن دارند و همه آن ها به نوعی دیده می شوند. از این رو، باید بدانید که اولین مزیت بودن در صفحه اول گوگل برای شما روی کلمات هدفمند کسب و کارتان، این است که مخاطبان هدفمند و مخاطبانی که می ‌توانند مشتریان شما باشند، بیشتر شما را می‌ بینند و بیشتر با اسم شما آشنا می شوند.

  مزایا و معایب وب سایت وردپرسی

افزایش اعتبار کسب و کار

افزایش رتبه بندی در صفحه نتایج موتورهای جستجو نه تنها توانایی کسب و کار شما را برای ایجاد ترافیک و مشتریان احتمالی زیاد می کند، بلکه موجب افزایش ارزش کسب و کار شما نزد مشتری نیز می شود. داده‌ ها نشان می ‌دهند، که بازدید کنندگان وب بر این باورند، که اولین وب‌ سایت ‌هایی که در بالای صفحه نتایج موتورهای جستجو قرار دارند، جزو کسب ‌و کار های معتبر تر در صنعت خود می باشند.

این اصولا یک بازی روانی است، که به شما برتری می دهد. اگر رقبای قدری دارید، قرار گرفتن در صدر ممکن است برای شما سخت شود. در نتیجه، چه کسب ‌و کار شما یک کسب‌ و کار بزرگ باشد یا کوچک، رتبه ‌بندی بهتر قطعا موجب افزایش اعتبار شما می شود.

کاهش هزینه ها

به عنوان یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار، باید از قبل بدانید، که هزینه ‌های بازاریابی بر اساس هر مشتری احتمالی کم است. به این دلیل که اکثر بازدیدکنندگانی که سئو سایت ایجاد می کند، به طور مستقیم از موتورهای جستجو هستند. بنابراین، هرچه صفحه نتایج موتورهای جستجو شما بهتر باشد، پتانسیل بیشتری برای کسب و کار شما دارد. موقعیت های برتر SERP می تواند هزینه های تبلیغاتی شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

این تأثیرات زیادی بر بازاریابی رسانه های اجتماعی شما نیز دارد. اما، یکی از مشکلات بازاریابی موتورهای جستجو این است، که ممکن است در مدت زمان کوتاه به نتیجه نرسید. اگر رقبای زیادی وجود داشته باشد، ممکن است مجبور شوید برای مدت طولانی صبر کنید. اما، در مقایسه با سایر مشاغل مانند شرکت های غول پیکر، موفقیت کسب و کار کوچک شما بیشتر از طریق موتورهای جستجو حاصل می شود.

 افزایش انگیزه

خیلی از افرادی که برای کسب و کارشان سایت ایجاد می کنند، پس از مدتی انگیزه خود را از دست می دهند. آن ها می گویند، که در فروش خیلی موفق نبوده و در اینستاگرام و شبکه‌ های اجتماعی نیز قوی عمل نکرده اند و حضور پررنگ نداشته اند. از گوگل هم نهایتا روزی 10 تا 20 بازدید بیشتر نگرفته و اگر هم رشدی روی عبارت‌ های کلیدی حوزه خود داشته اند، مثلا از صفحه 7 به صفحه 6 انتقال پیدا کرده اند و خیلی رشد بزرگ و محسوسی را به آن صورت نداشته اند.

همین زمان مهمی است، که این دوستان انگیزه خود را به راحتی از دست می دهند. آن ها سایت و فعالیت برای کسب و کار خود را کنار می گذارند و این ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. پس چاره چیست؟ شما باید هرچه زودتر به صفحه اول گوگل برسید. چرا که انگیزه شما برای ادامه دادن آن کار بیشتر می شود و باعث می شود، که بیشتر مشتاق باشید، تا روی سایت خود کار کنید و برای آن زمان بگذارید. همچنین، هر لحظه شاهد پیشرفت و رشد سایت خود هستید.

بنابراین، این موضوع خیلی مهم است، که شما زودتر از هر زمانی به صفحه اول گوگل برسید. به همین جهت، باید از ابتدا تمرکز خود را روی این موضوع بیشتر کنید. در این صورت است، که می توانید به آن دست یابید و انگیزه خود را برای ادامه کار حفظ کنید.

چگونه می توان در صفحه اول گوگل باقی ماند؟

تا اینجا یاد گرفتیم، که چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟ اکنون باید بدانیم، که حفظ جایگاه مهم تر از رسیدن به آن است. بنابراین، رسیدن به رتبه اول گوگل کار نهایی نیست و باید تلاش مداوم جهت حفظ رتبه را به کار گیرید. برای این منظور، حتما مطالب سایت خود را چند ماه یکبار به روز کنید و اطلاعات تکمیلی به کاربران خود ارائه دهید. همچنین، باید به بررسی جایگاه مطلب در صفحه اول گوگل بپردازید و میزان کلیک کاربران را بسنجید و مقایسه کنید. در صورتی که تعداد کلیک ها پایین باشد، باید به بازبینی عنوان و توضیحات بپردازید.

از طرفی می توانید برای مطالب خود لینک سازی و در صفحات و سایت های مرتبط آن ها را معرفی کنید و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، از نظرات کاربران در مورد مطالب خود سوال کنید و به آن ها پاسخ دهید. رقابت اصلی شما در واقع زمانی شروع می شود، که به صفحه اول گوگل می رسید. در این مرحله باید رقبای خود را بررسی و تلاشتان را برای دستیابی به جایگاه آن ها بیشتر کنید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-08-11

2:56 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
طناز پرهیزکار
7 ماه قبل

با سلام، آیا روش های سریعی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل وجود داره؟

فهرست مطالب

مقالات مفید

افزونه ماشین حساب هزینه

افزونه ماشین حساب هزینه Cost Calculator Builder اگر به دنبال ابزار ساده و هوشمندی هستید که به شما امکان می دهد

خدمات شرکت