...

مقالات آرتیمان وب

گزارش سئو مهمترین و کلیدی ترین بخش سئو است زیرا تمام فرایند و کارهایی که تیم سئو انجام میدهد در نهایت به یک خروجی و گزارش ماهیانه ختم میشود که باید برای کارفرما ارسال شود. این گزارش به روش های مختلف ایجاد و ارسال میشود ولی یکی از سخت ترین و زمان بر ترین کارها در سئو همین تولید گزارش است.

چه مواردی باید در گزارش سئو وجود داشته باشد ؟

 1. جایگاه کلمات کلیدی وب سایت : جایگاه کلمات کلیدی در گزارش بسیار مهم است به این دلیل که با اعلام جایگاه ها میتوانیم روند پیشرفت جایگاه ها را در بازه های مختلف سئو مشخص و با ماه های قبلی مقایسه کنیم. پس یکی از مهمترین بخش های گزارش سئو ، گزارش جایگاه کلمات کلیدی است.
 2. گزارش صفحات جدید ایندکس شده : در این گزارش صفحات جدیدی که در گوگل ایندکس شدند را مشخص میکنیم و همچنین محتواهایی که طی 29 روز گذشته در وب سایت نوشتیم به همراه آدرس های آن
 3. گزارش تعداد کلیک های ورودی گوگل : در این گزارش که به کمک پنل سرچ کنسول گوگل گرفته میشود مشخص میکنیم که طی 28 روز چه تعداد ورودی از گوگل گرفتیم و مقایسه آن را با ماه های قبل نیز نمایش میدهیم.
 4. گزارش تغییرات وب سایت و صفحات : در این گزارش تمامی تغییرات و اطلاعاتی که در وب سایت کارفرما ایجاد و تغییر دادیم را مینویسیم و در صورتی که لینک های شکسته یا لینک های جدیدی ایجاد کردیم را در این بخش مینویسیم
 5. گزارش بک لینک های ساخته شده : برخی تیم های سئو این بخش را گزارش نمی دهند که کاملا منطقی هم هست و میتوان این بخش را در گزارش سئو مخفی کرد ، در این بخش از گزارش سئو میتوانید بک لینک ها و یا رپورتاژهایی که برای لینک سازی خارجی انجام دادید را مشخص و نمایش دهید.
 6. گزارش روند کلی سئو 18 روزه : مهمترین بخش گزارش سئو مقایسه 28 روز جاری با 28 روز گذشته ، گزارش روند 3 ماهه وب سایت و مقایسه آن با روند 3 ماه قبل تر آن است ولی مهمترین قسمت میزان رشد 28 روز جاری با 28 روز قبلی است.

نمونه کار سئو در سرچ کنسول

مشاهده نمونه کارهای سئو آرتیمان وب

چه زمانی باید گزارش سئو را ارسال کنیم ؟

بهترین زمان برای ارسال گزارش های سئو به صورت ماهیانه است ، گزارش روزانه و هفتگی معنی خاصی ندارن چون فرایند کار سئو به صورت ماهیانه مشخص میشود ، حتی در زمان شروع پروسه سئو سایتی که تا امروز کاری روی آن انجام نشده است بهتر است گزارش به صورت 3 ماهه ارسال شود تا روند سئو به راحتی قابل نمایش باشد.

اشتباهات رایج در انتخاب کلمه کلیدی

سریع ترین راه برای ارسال گزارش سئو چیست ؟

گزارش سئو کاری سخت و میاز به صرف زمان بسیار زیادی دارد ، باید از خود وردپرس گزارش هایی استخراج شود ، پس از آن از گوگل آنالیتیکس و پس آن گزارش وب مستر را باید بگیریم و در بخش های مختلف گزارش استفاده کنیم و سخت ترین بخش گزارش سئو بخش ارسال گزارش جایگاه های کلمات کلیدی وب سایت است. به طور میانگین گزارش گیری از سئو یک وب سایت حدود 2 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد.

آیا نرم افزاری هست که به صورت اتوماتیک این گزارش را ایجاد کند ؟

در زمان نوشته شدن این مقاله ما خیلی از این نرم افزارها را تست و بررسی کردیم ولی هیچ کدام از آن ها به صورت کامل و دقیق و به صورت یک گزارش جامع نمیتوانند گزارش محکمی ارائه کنند و این موضوع کاملا منطقی هست چون این ابزارها دسترسی به وب مستر و وردپرس را ندارند و معمولا تیم های سئو این اجازه را نمیدهند که این دسترسی داده شود.

گزارش چرا مهم است و چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

گزارش سئو ابزاری قدرتمند برای ارائه اطلاعات در مورد وضعیت سئو وب سایت شما به افراد مختلف، اعم از مشتریان، مدیران یا سایر افرادی که در پروژه سهمی دارند است. این گزارش به شما کمک می کند تا پیشرفت سایت را در طول زمان ردیابی کنید، نقاط قوت و ضعف سایت را شناسایی کنید و برای بهبود سئو وب سایت خود برنامه ریزی کنید.

نکات بسیار مهم در تهیه گزارش سئو:

 • وضوح و خوانایی : گزارش باید به گونه ای نوشته شود که برای مخاطبان با سطوح مختلف دانش فنی قابل فهم باشد. از اصطلاحات تخصصی بیش از حد و نامفهوم خودداری کنید و از تصاویر و نمودارها برای توضیح داده ها استفاده کنید.
 • گزارش سئو باید کامل باشد : گزارش باید تمام اطلاعات کلیدی مربوط به سئو وب سایت را شامل شود. این شامل ترافیک ارگانیک، رتبه بندی کلمات کلیدی، بک لینک ها، سرعت بارگذاری صفحه و موارد دیگر می باشد.
 • گزارش سئو باید با دقت نوشته شود : اطلاعات ارائه شده در گزارش باید دقیق و به روز باشد. از ارائه داده های نادرست یا گمراه کننده خودداری کنید.
 • گزارش سئو باید به همراه تجزیه و تحلیل باشد: گزارش فقط نباید شامل داده های خام باشد، بلکه باید شامل تجزیه و تحلیل این داده ها نیز باشد. این به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف سئوی وب سایت خود را شناسایی کنید و برای بهبود آنها برنامه ریزی کنید.
 • در گزارش سئو خلاق باشید: از تصاویر، نمودارها و سایر عناصر بصری برای جذاب تر کردن گزارش و آسان تر کردن درک داده ها استفاده کنید.
 • روند کار را گزارش کنید: گزارش باید شامل لیستی از اقداماتی باشد که باید برای بهبود سئوی وب سایت انجام شود. این اقدامات باید بر اساس تجزیه و تحلیل داده های ارائه شده در گزارش باشد.

5 دلیل که گزارش سئو بسیار مهم است:

 1. ردیابی پیشرفت: گزارش سئو به شما کمک می کند تا پیشرفت خود را در طول زمان در معیارهای مختلف سئو مانند ترافیک ارگانیک، رتبه بندی کلمات کلیدی و بک لینک ها مشاهده کنید.
 2. شناسایی نقاط قوت و ضعف: با تجزیه و تحلیل داده های گزارش سئو می توانید نقاط قوت و ضعف خود را در سئوی وب سایتتان شناسایی کنید.
 3. برنامه ریزی برای بهبود: گزارش سئو به شما کمک می کند تا برنامه ای برای بهبود سئوی وب سایت خود بر اساس داده های واقعی و تجزیه و تحلیل دقیق ایجاد کنید.
 4. گزارش دهی به مشتریان یا مدیران: گزارش سئو ابزاری عالی برای ارائه اطلاعات در مورد وضعیت سئوی وب سایت به مشتریان، مدیران یا سایر ذینفعان است.
 5. ایجاد اعتماد و اعتبار: ارائه گزارش های سئو دقیق و آموزنده به شما کمک می کند تا اعتماد و اعتبار خود را به عنوان یک متخصص سئو ایجاد کنید.
  با تهیه گزارش های سئو دقیق و آموزنده می توانید به بهبود سئوی وب سایت خود و دستیابی به اهداف بازاریابی خود کمک کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

1402-11-30

7:03 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

تکنیک های تشکر از مشتری
تکنیک های تشکر از مشتری

تکنیک های تشکر از مشتری تمامی کسب و کارها برای اینکه بتوانند در بیزینس و کار خود موفق شوند، نیاز به

اسپم اسکور چیست؟
اسپم اسکور Spam Score چیست؟

اسپم اسکور Spam Score چیست؟ آیا می دانید اسپم اسکور Spam Score چیست؟ وب سایت Moz یکی از سایت‌های معتبر خارجی

خدمات شرکت

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.