مقالات آرتیمان وب

گوگل ادز یا سئو

گوگل ادز یا سئو

در زمان های قبل بهترین راه برای تبلیغات کسب و کارها گذاشتن آگهی در روزنامه ها، مجلات، تلویزیون و…. بود. اما امروزه برای افزایش بازدید سایت و افزایش مشتری راه ها و ابزارهای دیگری مانند گوگل ادز یا سئو استفاده می کنند. در این مقاله با همراه باشید، تا با گوگل ادز و سئو آشنا شوید. همچنین بتوانید بهترین استراتژی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

سئو چیست؟

سئو (SEO) یعنی بهینه سازی وب سایت و محتوای آن است، تا در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر ظاهر شود. روزانه در سایت های مختلف در رابطه با یک موضوع خاص مطلب نوشته می شود. با انجام دادن عملیاتی بر روی محتوا و طراحی سایت موردنظر، آن موضوع جز نتایج اولیه در جست و جو گوگل قرار می گیرد. برای اینکه صفحه شما در نتایج جستجو مرتبط ظاهر شود، باید از تکنیک های بهینه سازی مانند یکپارچه سازی کلمات کلیدی و پیوند داخلی استفاده کنید. یک صفحه بهینه سازی شده برای سایت شما ترافیک ایجاد می کند. در نهایت باعث افزایش تبدیل و فروش شما می شود.

رتبه بندی سایت در گوگل

گوگل رتبه سایت شما را بر اساس عوامل مختلفی تعیین می کند، از جمله:

 • انتخاب کلمه کلیدی

گوگل صفحه شما را بر اساس کلیدواژه هایی که انتخاب می کنید رتبه بندی می کند. بنابراین از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع صفحه خود استفاده کنید.

 • کیفیت محتوا

هنگامی که شما محتوا طولانی و آموزنده دارید، گوگل به احتمال زیاد وب سایت شما را در نتایج جستجو بالاتر می برد. یک محتوا طولانی و باکیفیت باعث می شود، که کاربران برای مدت طولانی تری در وب سایت شما باقی بمانند. بنابراین باعث افزایش تعامل و ارسال سیگنال های مثبت به گوگل در مورد صفحه شما می شود.

 • امنیت سایت

اطلاعات سایت خود را با استفاده از گواهی SSL رمزگذاری کنید. به خاطر این که گوگل سایت های امن را نسبت به سایت های غیر ایمن رتبه بندی می کند.

 • تجربه کاربری (UX)

گوگل می‌خواهد سایت‌هایی را تبلیغ کند، که تجربه مثبتی را ارائه می‌دهند. بنابراین شما باید روی بهبود تجربه کاربری در سایت خود تمرکز کنید. تا سرنخ ها برای مدت طولانی تری در آن باقی بمانند و به بهبود رتبه شما کمک کنند. برخی از ویژگی های UX عبارتند از ناوبری آسان، سرفصل ها در محتوا، تصاویر و ویدیوهای جذاب.

 • سازگاری با موبایل

گوگل در چند سال گذشته به دلیل افزایش وبگردی تلفن همراه، طراحی واکنشگرا را تحت فشار قرار داده است. طراحی ریسپانسیو مهم است. زیرا به کاربران کمک می کند، تا سایت شما را در هر دستگاهی مشاهده کنند. از آنجایی که گوگل ابتدا به سیستم نمایه سازی موبایل رفته است، باید یک سایت سازگار با موبایل داشته باشید. تا در نتایج جستجو رتبه خوبی داشته باشید.

 • سرعت صفحه

کاربران به سرعت اطلاعات می‌خواهند. بنابراین اگر سایتی با سرعت کند مطلبی را بارگذاری کند. در نتایج جستجو رتبه خوبی کسب نخواهید کرد.

طراحی سایت سفارشی

گوگل ادز یا تبلیغات گوگل چیست؟

گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغاتی می باشد، که گوگل آن را اداره می کند و به صورت پرداخت به ازا هر کلیک  PPC است. یعنی تبلیغ دهنده با انتخاب کردن کلمه کلیدی خود و با دادن هزینه موردنظر در صفحه اول گوگل در رابطه با اون کلمه و موضوع قرار می گیرد. بنابراین تبلیغ دهنده باید زمانی که کسی روی تبلیغ آن ها کلیک کرد و یا تبلیغ آن ها را دید، هزینه ای بپردازد. سایت هایی که این کار را انجام می دهند در صفحه اول گوگل قرار می گیرند. همچنین در کنار نام سایت آن ها در سمت چپ نشانه “AD” وجود دارد.

تبلیغات PPC به اشکال مختلفی ظاهر می شوند، از جمله:

 • تبلیغات جستجو

این تبلیغات متنی در بالا SERP ها، یعنی بالا فهرست های ارگانیک ظاهر می شوند. در حالی که این تبلیغات شبیه به لیست های جستجو ارگانیک به نظر می رسند، اما برچسب تبلیغ (AD) دارند تا به تمایز آنها از لیست های ارگانیک کمک کند.

 • تبلیغات خرید گوگل

این تبلیغات به صورت چرخ فلکی در بالا SERP ها با تصاویر محصولات برندهای مختلف ظاهر می شوند. این لیست ها شامل قیمت هایی نیز می باشد.

 • تبلیغات خدمات محلی

تبلیغات خدمات محلی برای شرکت های خدماتی مانند لوله کش ها و برقکاران است. که می خواهند افراد محلی بیشتری را جذب کنند. این تبلیغات مشابه تبلیغات خرید با قالب چرخ فلک هستند. با این تفاوت که اطلاعات خدمات کسب و کار را فهرست می کنند.

  تگ کنونیکال چیست؟

سئو یا تبلیغات گوگل

سئو یا تبلیغات گوگل به شما در افزایش ترافیک مرتبط به سایت خود و کسب سرنخ های بیشتری کمک می کنند. در حالی که این روش ها هر دو به رشد کسب و کار شما در فضا آنلاین کمک می کنند، اما تفاوت های زیادی با هم دارند. که در سطر زیر به آن ها اشاره شده است:

 • ترافیک سایت

ایجاد ترافیک سایت از طریق سئو رایگان است، اما به زمان بیشتری نیاز دارد. ایجاد ترافیک سایت از طریق گوگل ادز پولی می باشد. همچنین در کمترین زمان ترافیک سایت را افزایش می دهد. اما زمانی که کمپین ادوردز برای سایت شما متوقف می شود، ایجاد ترافیک سایت شما نیز متوقف می شود.

 • تعیین سطح

با انجام دادن سئو، سایت شما فقط در نتایج جست و جو قرار می گیرد. اما از طریق گوگل ادز علاوه بر نتایج جست و جو می توانید آن را در سایر وب سایت های متعلق به Google نیز مشاهده کنید.

 • هزینه کلیک کردن بر روی سایت

با انجام دادن سئو، زمانی که کسی روی  سایت شما کلیک می کند هزینه ای نباید پرداخت کنید. ولی از طریق تبلیغات گوگل ادز، باید هزینه ای پرداخت کنید .

 • انتخاب کلمات کلیدی

هم سئو هم گوگل ادز هر دو بر روی کلمات کلیدی دم بلند و دم کوتاه کار می کنند.

 • زمان

بالا آمدن سایت از طریق سئو کمی زمان بر می باشد. ولی از طریق گوگل ادز به زمان کمتری نیاز دارد.

 • معیارهای ردیابی

از طریق سئو ردیابی، تجزیه و تحلیل و بازگشت سرمایه زمان بر می باشد، ولی از طریق گوگل ادز سریع تر می باشد.

قیمت طراحی سایت اختصاصی

تبلیغات گوگل یا سئو کدام بهتر است؟

بین سئو سایت و تبلیغات گوگل این که کدام برای کمپین بازاریابی شما بهتر است به اهداف کسب و کار شما بستگی دارد. تبلیغات گوگل برای شرکت هایی که بر روی سرنخ ها و فروش تمرکز می کنند بهترین کار را انجام می دهد. این استراتژی برای شرکت هایی که می خواهند نتایج فوری را ببینند و بتوانند به محض راه اندازی یک کمپین بر تلاش های خود نظارت کنند، بهترین است.

اما اگر به دنبال ایجاد یک جریان ثابت ترافیک در طول زمان یا افزایش آگاهی از برند خود هستید، سئو بهترین عملکرد را دارد. این استراتژی به افراد بیشتری کمک می کند، تا برند شما را پیدا کنند و درباره آن بیاموزند.

مزایای استفاده هم زمان از SEO و گوگل ادز

اکثر بازاریابان توصیه می کنند از SEO و Google Ads با هم در کمپین بازاریابی خود استفاده کنید. زیرا بازدیدکننده سایت را افزایش می دهد. استفاده از هر دو روش، دید شما را در SERP ها افزایش می دهند. استفاده از تبلیغات SEO و PPC با هم مزایایی دارد، که در سطر زیر به آن ها اشاره شده است:

 • افزایش دیده شدن نام تجاری

تبلیغات SEO و PPC به صورت هم زمان می تواند تعداد بازدیدکنندگان از صفحه شما را افزایش دهد. بنابراین نام تجاری برند شما بیشتر دیده می شود.

 • افزایش ترافیک

استفاده از SEO و PPC با هم بهترین راهکار برای افزایش ترافیک سایت می باشد. شما با کمک PPC می توانید به سرعت ترافیک کسب کنید. در کنار آن به کمک سئو می توانید، شروع به جذب ترافیک طولانی مدت کنید.

 • استفاده از کلمات کلیدی PPC برای بهینه سازی سئو

استفاده از گوگل ادز برای پیشنهاد کلمات کلیدی مشابهی، که با سئو هدف گذاری کرده اید، به معنا قرار گرفتن بیشتر در معرض آن کلمات کلیدی است. علاوه بر این، آزمایش کلمات کلیدی با استفاده از تبلیغات PPC می تواند به شما کمک کند، تا بفهمید کدام کلمات کلیدی برای کمپین سئو شما موثرتر هستند.

نتیجه گیری

برای این که بخواهید میزان بازدیدکننده سایت خود را افزایش دهید، راه های زیادی وجود دارد. می توانید با خواندن مقاله بالا با گوگل ادز یا سئو، به صورت کامل آشنا شوید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-08-25

3:37 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

خدمات شرکت