مقالات آرتیمان وب

گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد

گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد؟

تمامی کسب و کارها برای اینکه بتوانند در صفحه اول گوگل قرار بگیرند، باید ترافیک سایت خود را افزایش دهند. در قدم اول باید قبل از شروع سئو سایت و محتوای یک سایت بدانید، که مربوط به کار خود چه کلماتی در گوگل توسط کاربران بیشتر سرچ می شود. تحقیق در رابطه با اینکه، این کلمات کلیدی چه هستند، ابزارهای مخصوص به خود را دارد. یکی از این ابزارها، گوگل ترندز می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید، تا سوال خود در رابطه با “گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد؟” را دریافت کنید.

گوگل ترندز (Google Trends) چیست؟

گوگل ترندز یک ابزار مفید برای روندهای جستجو است، که نشان می دهد تعداد دفعات جست و جو یک عبارت معین در موتور جستجو گوگل نسبت به حجم کل جستجو سایت در یک دوره زمانی معین چه میزان است. یعنی می توانیم روند جست و جو واژه های مختلف در گوگل را بررسی کنیم. گوگل  ترندز یک ابزار جستجو آنلاین است، که به کاربران این امکان را می‌دهد، تا مشاهده کنند چند بار کلمات کلیدی، موضوعات و عبارات خاص در یک دوره زمانی خاص پرس و جو شده است و آن را با کلمات دیگر هم نیز بتوانند مقایسه کنند.

معرفی فیلترهای موجود در گوگل ترندز

زمانی که شما در گوگل ترندز در نوار جست و جو، موضوع موردنظر خود را وارد می کنید، آمار آن را با اعمال یک سری فیلترهای اساسی و مفید بررسی و مشاهده خواهید کرد، که در سطر زیر به آن ها اشاره شده است:

  • انتخاب محل و مکان جست و جو

این گزینه یعنی شما می توانید با انتخاب کشور خود، بخواهید که فقط جست و جوهای کشور خود را به شما نشان دهد.

  • بازه زمانی جست و جو

شما می توانید برای جست و جو خود یک بازه زمانی مشخص تعیین کنید.

  • دسته بندی موضوعی عبارت خود

شما باید دسته بندی موضوع خود را که می تواند شامل اتومبیل و وسایل نقلیه، هنر و سرگرمی و…. باشد، را تعیین کنید.

  • نوع جست و جو

در این قسمت باید نوع جست و جو خود را که شامل جست و جو اخبار، جست و جو تصویر، جست و جو یوتیوب و جست و جو محصول است، را تعیین کنید.

قیمت طراحی سایت

گوگل ترندز به چه دردی می خورد؟

در سطر زیر به 3 تا از کاربردهای گوگل ترندز اشاره شده است:

  • تحقیق و جست و جوی کلمات کلیدی مناسب

برای تولید محتوا مرتبط با سایت خود، ابتدا سعی کنید کلمات کلیدی موردنظر خود را به صورت های مختلفی جست و جو کنید. تا بتوانید کلمه کلیدی ای را انتخاب کنید، که روند افزایشی داشته است. با این کار محتوا شما به خوبی دیده می شود. بهتر است بدانید، که در گوگل ترندز یک قسمتی به اسم Related Queries وجود دارد. با کمک این قسمت متوجه می شوید، افرادی که در جست جو کلمه کلیدی موردنظر بوده اند، چه موارد مرتبط دیگری نسبت به آن را جست و جو کرده اند. در آخر باید بعد از بررسی و انتخاب کلمه کلیدی خود، آن را در تقویم محتوایی خود قرار دهید. یعنی محتوا را بازه ای منتشر کنید، که بیشترین بازخورد را دارد. با این کار رتبه سایت شما می تواند، جزء رتبه های برتر گوگل قرار بگیرد.

  • شناسایی جست و جوهای فصلی

بعضی از کلمات کلیدی هستند، که روند آن ها در روزها و فصل های سال متفاوت می باشند. شما باید نمودار این کلمات کلیدی را در روزها و فصل های مختلف بررسی کنید، تا بتوانید در زمان مناسب تولید محتوا و بازاریابی خود را انجام دهید. به عنوان مثال اگر شما سایت گردشگری دارید، می توانید با کمک گوگل ترندز متوجه شوید بازاریابی تورهای گردشگری هر شهر را در چه فصلی از سال شروع کنید.

  • شناخت جغرافیایی جست و جوها

در گوگل ترندز بخشی به اسم Trending Searches وجود دارد. شما می توانید، کوئری هایی که در 24 ساعت گذشته رشد زیادی داشته است، را در این بخش پیدا کنید. برای این که بتوانید به این بخش دسترسی پیدا کنید، ابتدا کشور موردنظر خود را انتخاب کنید. با انتخاب کشور موردنظر خود می توانید، کلمات کلیدی ای که در آن کشور بیشترین میزان محبوبیت دارد، را مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید، متوجه شوید که کلمه کلیدی موردنظر در استان های دیگر چه میزان جست و جو را داشته است و چه میزان استان های دیگر در رابطه با کسب و کار شما آشنا هستند و آن را جست و جو می کنند.

ارتباط گوگل ترندز با سئو سایت

با توجه به توضیحات بالا می توان گفت، که گوگل ترندز ارتباط مستقیمی با سئو سایت دارد. زیرا همان طور که می دانید یکی از ارکان مهم در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جو، محتوا سایت می باشد. به همین دلیل کارشناسان و مدیران سایت برای نوشتن محتوا نیاز به دانستن عناوین و موضوعاتی دارند، که کاربران بیشتر به آن علاقه دارند. به همین دلیل گوگل ترندز موضوعاتی که توسط کاربران بیشتر سرچ می شود، را در اختیار مدیران سایت قرا می دهد. این کار در بهبود رتبه سایت شما تاثیر زیادی دارد.

طراحی سایت فوری

نتیجه گیری

در مقاله بالا به سوال “گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد؟” اشاره شده است. امروزه گوگل ترندز یکی از ابزارهای مفید و پرکاربرد زمینه سئو است. زیرا در رابطه با ترندهای معروف اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار می دهد. که در نهایت با این اطلاعات ارزشمند، باعث رشد سئو و کسب و کار شما می شود. آرتیمان وب یک شرکت طراحی سایت و سئو سایت است که شما را در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت راهنمایی می کند.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-09-13

2:26 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

ریدایرکت 301
ریدایرکت 301 چیست؟

ریدایرکت 301 چیست؟ بهتر است بدانید، که ریدایرکت به معنی تغییر مسیر می باشد. گاهی در صفحات وب سایت تغییر مسیری

خدمات شرکت