۷ نکته مهم در مدیریت اینستاگرام

۷ نکته مهم در مدیریت اینستاگرام

مدیریت اینستاگرام باید چگونه باشد ؟ چطور می توانیم یک صفحه اینستاگرام موفق برای کسب و کارمان داشته باشیم؟ برای مدیریت اینستاگرام خود باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

امروزه با گسترش هر چه بیشتر شبکه های اجتماعی و محبوبیت چندین برابری اینستاگرام در این شبکه های اجتماعی کاربران زیادی به سمت استفاده از اینستاگرام گرایش دارند ، حدود یک میلیارد کاربر فعال در این شبکه اجتماعی محبوب مشغول فعالیت هستند و این امر باعث شده جذابیت این شبکه اجتماعی چندین برابر باشد ، در ایران نیز همانند تمام دنیا این شبکه اجتماعی بسیار محبوب است ، به طوری که عدد قابل توجهی از کاربران از این شبکه اجتماعی استفاده تبلیغاتی و آن را بستری مناسب برای کسب درآمد میدانند .

با توجه به این که اینستاگرام بستر مناسبی برای کسب درآمد است و رایگان است پس هر چه بیشتر در مورد آن اطلاعات خود را بالا ببرید سود بیشتری هم نصیبتان خواهد شد . ما در این مطلب سعی کردیم به مهمترین و کلیدی ترین موضوعات و ترفندها بپردازیم .

تکلیف خود را مشخص کنید! قرار است در اینستاگرام چکار کنید؟

اولین و شاید مهمترین نکته برای داشتن پیجی موفق، مشخص کردن زمینه فعالیت پیجتان است، یعنی مثلا اگر زمینه کاری شما عکاسی است، غالبا باید محتوای مرتبط با عکاسی منتشر کنید و سراغ پست های متفرقه نروید. فرض کنید شما به عنوان مخاطب، پیجی با زمینه معرفی خودرو را به دلیل علاقه ای که به خودرو و محتوای مربوط به آن داشته اید، فالو کرده اید. حال اگر هر بار که وارد اینستاگرام خود می شوید،  ببینید این پیج دارد محتوایی با مضمون آشپزی و یا ویدیو طنز و غیره منتشر می کند ، احتمالا از این پیج نا امید شده و حتی آن را آنفالو کنید!

این را به خاطر داشته باشید که اولین چیزی که به چشم مخاطب شما می آید و جلب توجه می کند، محتوای شماست. پس یکپارچگی آن و مشخص بودن زمینه فعالیت شما، باعث می شود همان اول برای مخاطب شما مشخص شود که آیا مایل است شما را دنبال کند یا خیر؟!

محتوا پادشاه است

زمانی که بیل گیتس این جمله ارزشمند را گفت، نه اینستاگرامی بود و نه تب و تاب محتوا مانند امروز اینقدر داغ بود! اما امروزه با بستری که در زمینه تولید محتوا برای همه فراهم شده است، رقابت بر سر محتوا به شدت زیاد شده است. پس باید پرسید چه محتوایی پادشاه است؟ جواب ساده است، محتوایی که بتواند مخاطب جذب کند. حال اینکه چه محتوایی می تواند مخاطب جذب کند میتواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. کیفیت، توجه به نیاز روز، جذابیت محتوا، صحیح بودن محتوا از نظر علمی، جامع بودن محتوا و بسیاری عوامل دیگر که می تواند بر مخاطب پسند بودن محتوا تاثیر بگذارد. به طور کلی می توان گفت محتوا باید آنقدر نقاط مثبت نسبت به رقبا داشته باشد که بیشتر دیده شود.

سود شبکه اجتماعی خود را با مخاطب شریک شوید

برای مثال اگر شما شغلتان تولید و فروش لوازم خانگی است، و قصد دارید که در اینستاگرام صفحه ای ایجاد کرده و در آن شروع به فروش محصولات خود کنید، قطعا با صرفا قرار دادن عکس و مشخصات محصولات خود در صفحه اینستاگرامتان مخاطبی جذب نخواهید کرد که بخواهید آنها را به خرید مجاب کنید. پس چه زمانی می توانید از صفحه خود سود ببرید؟ زمانی که با سود رساندن به مخاطبین خود، باعث شوید افراد زیادی به صفحه شما جذب شده و از میان آنها مشتریان خود را نیز بدست آورید. راهکارهای زیادی برای این سود رساندن وجود دارد.

از تولید محتوای عمومی در زمینه کسب و کار خود گرفته تا ایجاد چالش های جذاب و هدفمند می تواند ابزار خوبی برای جذب مخاطب باشد. مثلا شما در کنار اینکه از محصولات خود رونمایی می کنید، باید محتواهایی با مضمون هایی مثل چگونگی استفاده از محصولات، چگونگی تمیز کاری با نکات آموزنده از نحوه نگه داری یا استفاده از لوازم خانگی و یا بسیاری مضامین مرتبط با کسب و کار خود تولید کنید و به منتشر کنید تا برای افراد بتواند جالب و جذاب باشد. به طور کلی باید با نفع رساندن به مخاطبین خود، باید اعتماد آنها را جلب کنید تا جذب صفحه شما شوند.

اولین تصویر شما در ذهن مخاطب

اینستاگرام فضایی مبتنی بر عکس و فیلم است، و وقتی شما پست و یا استوری منتشر می کنید و مخاطبینی ( چه کسانی که شما را دنبال می کنند، چه کسانی که نمی کنند) با محتوای شما رو به رو می شوند، اولین چیزی که می بینند تصویر است، پس باید این تصویر به صورت کامل گویای مطلبی که قصد بازگو کردنش را داشته اید، باشد. همچنین باید آنقدر جذاب باشد که مخاطب را وادار به خواندن کپشن و یا واکنش دهی کند. پس تا می توانید روی تصویری که قرار است ارائه بدهید حساسیت به خرج دهید. به یاد داشته باشید برای مخاطب جدیدی که با پست شما مواجه شده است، تصویری که مشاهده می کند، تصویری از برند و در واقع خود شماست که در ذهنش حک می شود. پس برای خودتان ارزش قائل شوید.

تعامل با مخاطب، راهکاری برای داشتن فالوور هایی فعال

یکی از اساس مدیریت اینستاگرام، تعامل با مخاطب است. یعنی شما نباید به تولید محتوا و انتشار آن اکتفا کنید. امکان دارد پس از انتشار هرکدام از پست هایتان کامنت و دایرکت داشته باشید. الگوریتم اینستاگرام اینگونه است که پاسخگویی سریع شما ( کمتر از یک ساعت ) به کامنت یا دایرکت مخاطب را تشخیص داده و در صورت تداوم شما را به عنوان یک پیج فعال می شناسد و امکان رشد بیشتری را برای شما فراهم می کند. پس باید سعی کنید محتواهایی تولید کنید که مخاطب را به چالش بکشد و باعث شود به شما واکنش نشان داده و کامنت یا دایرکت ارسال کند.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

استفاده از هشتگ یکی از راه ها برای جذب مخاطب است. پس باید در استفاده از هشتگ ها هوشمندانه عمل کنید. باید هشتگ هایی را انتخاب کنید که مرتبط با زمینه فعالیت صفحه شما باشد تا مخاطبی که جذب می شود هم مرتبط با محتوای شما باشد. فرض کنید شما یک پیج سالن زیبایی و آرایش دارید، حال اگر از هشتگ هایی مرتبط با خودرو، هرچند محبوب و پر مخاطب استفاده کنید، قطعا مخاطب هدف خود را جذب نمی کنید. پس باید هشتگ های مناسب با فعالیت خود را شناسایی کنید و از آنها استفاده کنید تا بتوانید مخاطب خود را جذب کنید.

آنالیز اینستاگرام یا Insight

ابزارهای مختلفی برای آنالیز اینستاگرام وجود دارد که می توان گفت کاربردی ترین ابزار برای آنالیز اینستاگرام، همان ابزاریست که در دل خود برنامه گنجانده شده است. بخش Insight  می تواند اطلاعات بسیار مفیدی رادر اختیار شما قرار دهد. اینکه چه زمانی و چه روز هایی بیشترین فالوور فعال را دارید، اینکه در ۷ روز گذشته چه مقدار جذب و یا خروج فالوور داشته اید، چه پست هایی از شما بیشترین بازخورد را داشته اند و محبوب ترین ها کدامند؟ و بسیاری اطلاعات دیگر که قطعا نیاز اصلی شما برای مدیریت اینستاگرام تان است. شما با در اختیار داشتن و تحلیل اطلاعاتی که از این بخش می گیرید، آگاه می شوید که برای رشد و پیشرفت صفحه اینستاگرامتان باید به چه نحوی عمل کنید.

ما در آرتیمان وب با استفاده از تجربه تیم تخصصی خود، می توانیم استراتژی صحیحی برای مدیریت اینستاگرام شما تعیین کنیم و همچنین در زمینه تولید محتوا و آنالیز صفحه شما و رقبا شما را یاری کنیم. از تولید محتوای حرفه ای متنی و ویدیویی و طراحی های گرافیکی تا آنالیز هشتگ ها و تحلیل استراتژی انتشار محتوا کارهایی ست که در حوزه تخصصی تیم مدیریت اینستاگرام آرتیمان وب ، با بالاترین کیفیت انجام می شود.

تیم آرتیمان وب به صورت تخصصی در مورد مدیریت اینستاگرام مشغول خدمت رسانی است و شما میتوانید از مشاوره کارشناسان ما و همچنین خدمات تخصصی ما در این حوزه بهره مند شوید . ما در آرتیمان وب از ابتدا تا انتهای ساختاری کسب و کار اینستاگرامی شما را هدایت و مدیریت میکنیم . برای این منظور میتوانید با شماره ۰۲۱۸۸۴۴۷۳۳۹ و یا از طریق اینستاگرام به صورت مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید @ArtimanWeb

[تعداد: ۳   میانگین: ۴/۵]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *