نمونه قرارداد طراحی وب سایت شرکت آرتیمان وب

قرارداد طراحی وب سایت یکی از مهمترین قسمت ها برای مشتری و طراح وب سایت است . قرارداد طراحی وب سایت صرفا برای زمان شروع پروژه نیست ، قرارداد برای زمانی است که طرفین به مشکلی با هم بر میخورند ، آنجاست که قرارداد بسته شده میان طرفین باید بررسی شود پس بنابر این بسیار هائز اهمیت است.

ماده ها و بند های و تبصره ها در این قرارداد بسیار مهم است ، شما باید تمامی موارد را ذکر کنید تا در زمان بروز مشکلات به سادگی به قرارداد استناد کنید ، حتی ماده ای میتوانید ذکر کنید که در زمان دعاوی چه مواردی لازم الاجرا گردد.

در زمان نوشتن قرارداد طراحی وب سایت باید هم نفع خود را در نظر بگیرید و هم نفع طرف دوم قرارداد را ، قرارداد طراحی سایت باید دو طرفه باشد .

  •  ماده اول طرفین قرارداد مشخص شده و آدرس ، تلفن و کد ملی آن ها ذکر میگردد و هر کدام نام خود را در قرارداد میگیرند ، برای مثال کارفرما و مجری و یا طرف اول قرارداد و طرف دوم قرارداد ، این نام ها و نوع نگارش آن ها بسیار هائز اهمیت است .
  • در ماده دوم موضوع قرارداد مطرح میشود که معمولا مینویسیم طراحی و پیاده سازی وب سایت شرکتی/فروشگاهی/شخصی/و… (نام دامنه ذکر شود)

در این ماده شما باید ذکر کنید که پلتفرم طراحی سایت ، ورژن احتمالی و میزان فضای اختصاص یافته چه میزان است.

«پیشنویس قرارداد طراحی سایت و سئو وب سایت ——–»

این قرارداد فی ما بین جناب آقای ———– به نمایندگی ————– که از این پس به عنوان سفارش دهنده و طرف اول قرارداد شناخته می شود به آدرس اینترنتی  ———————  به آدرس : ———————– و به شماره تلفن ————— و طرف دیگر ————————— مجری پروژه بهینه سازی وب به نشانی ———————————– و به شماره تلفن : —————— منعقد میگردد و طرفین با امضاء این قرارداد خود را ملزم و متعهد به رعایت اجرای کامل و تمام مفاد آن می دانند.

  • ماده ۱) موضوع قرارداد                                                                                            

الف : طراحی وب سایت ———- بر پایه سیستم مدیریت محتوای ———– نسخه ———–

ب :  بهینه سازی سایت برای موتو جستجو گوگل به طوری که تا تاریخ ————— ، سایت بر روی ۱۰ کلمه کلیدی زیر در صفحه اول گوگل نمایش داده شود :

۱.————- ۲. ———–  ۳. ————– ۴. ————- ۵. ———– ۶. ————- ۷. ———– ۸. ————– ۹. ————- ۱۰. ———-

تبصره : کلمات کلیدی مشخص شده دقیقا همانند نوشته بالا خواهد بود.

  • ماده ۲: مدت انجام قرارداد

مدت اجرای پروژه طراحی وب سایت — روز بوده و از تاریخ ———- شروع و در تاریخ ——— خاتمه میابد.
مدت اجرای پروژه سئو – ماه بوده و از تاریخ —————- شروع و در تاریخ —————- خاتمه میابد.

تبصره:  طرف دوم مکلف است طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت را در زمان پیش بینی شده اجراء نماید. تمدید یا تاخیر مدت اجرای طرح تنها در صورتی مقدور است که  مجری طرح دلایل و مدارک موجهی ارائه نماید و طرف اول رسیدگی های لازم را انجام دهد و عذر طرف دوم را درخصوص تأخیر موجه و موید تشخیص داده باشد. در این صورت در طول مدت اجرا قابل تمدید نخواهد بود مگر در مواردی که از سمت طرف اول مورد قبول واقع شده باشد.

  • ماده ۳: تعهدات طرف دوم قرارداد:

۳-۱-  انجام فعالیتهای طراحی مرتبط با موضوع این قرارداد توسط طرف دوم و پذیرش مسئولیت کمی و کیفی و انجام به موقع پروژه مطابق با مفاد و تنفیذات  قرارداد صالح.

۳-۲- رعایت امانت و حفظ اموال و مدارکی که جناب آقای ========== در اختیار طراح قرار می دهد و استفاده بهینه از آن.

۳-۳- عدم ارائه اسناد و مدارکی که به مناسبت انجام طراحی کسب می نماید به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر؛ اسناد و مدارکی که به مناسبت طراحی نزد ایشان است به رسم امانت بوده و کل مقررات امانات قوانین به آن دایراست.

۳-۴- طراحی و پیاده سازی کافی در چهارچوب اصول و موازین علمی استاندارد و رعایت اصول اصلی موضوع قرارداد.

۳-۵-طرف دوم  اطلاعات و گزارشات مربوط به بازدید از سایت (گوگل آنالیتیک و وب مستر) را در ایملی شرکتی (info) به طرف اول ارائه مینماید.

۳-۶-طرف دوم موظف است بهینه سازی وب سایت را بر پایه استانداردهای حال حاضر گوگل (۲۰۱۸) انجام دهد.

۳-۷- طرف دوم موظف است پس از اتمام پروژه کلیه آموزش های لازم مربوط به پنل مدیریت وب سایت را در جلسه آموزش به نماینده طرف اول آموزش دهد.

۳-۸- طرف دوم موظف است کلیه اصول پایه و اولیه سئو را براساس قوانین رسمی گوگل در وب سایت لحاظ نماید.

                                      

  • ماده ۴) نوع طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت

طراحی وب سایت بر پایه قوانین و بر اساس اصول پایه سئو خوهد بود ، بهینه سازی وب سایت بر پایه استاندارد های گوگل بوده و هم به صورت Offsite و هم به صورت onsite بوده و این نوع بهینه سازی به صوت قانونی و طبق قوانین گوگل صورت میپذیرد.

  • ماده ۵) مبلغ قرارداد

مبلغ این قرارداد به صورت ثابت  ——- ریال است و کلیه کسورات قانونی شامل بیمه و مالیات به عهده طرف اول قرارداد خواهد بود. مبلغ طراحی وب سایت به صورت توافقی بوده و مبلغ آن معادل ————-ریال خواهد بود و مبلغ —————- ریال بابت سئو وب سایت خواهد بود.

  • ماده ۶) نحوه و مراحل پرداخت

مبلغ – ریال به عنوان پیش پرداخت طراحی وب سایت زمان عقد قرارداد به طرف دوم پرداخت خواهد شد.

مبلغ – ریال به عنوان تسویه وب سایت پس از تکمیل ، تحویل و آموزش وب سایت

مبلغ -ریال به عنوان پیش پرداخت سئو وب سایت یک ماه پس از طراحی وب سایت در تاریخ ——— به طرف دوم پرداخت خواهد شد

—————————-

  • ماده ۷) تعهدات اصلی طرف اول قرارداد.

۷-۱- طرف اول متعهد می گردد در صورت تولید محتوا از سمت مجری کلیه متون و اطلاعات وب سایت و همچنین اطلاعات بخش مطالب را تایپ شده و در فرمت Word به طرف دوم تحویل دهد.

۷-۲-طرف اول متعهد میگردد متون تهیه شده از سمت طرف دوم را نهایتا طی — روز کاری تایید و اعلام نماید، در صورتی که طی — روز کاری تاییدیه ارسال نشود طرف دوم میتواند مطلب را آپلود و منتشر نماید.

۷-۳- طرف اول موظف است اطلاعات اولیه خواسته شده از سمت طرف دوم را نهایتا طی — روز کاری تحویل مجری نماید. تولید محتوای وب سایت نیز بر عهده طرف اول بوده و آموزش تولید محتوای سئو شده بر عهده طرف دوم است .

۷-۴- طرف اول موظف است نماینده خود را جهت آموزش و تحویل نهایی به صورت رسمی به طرف دوم معرفی نماید.

۷-۵- طرف اول موظف است در صورت نیاز به ترجمه در متون داخلی وب سایت ترجمه متون داخل وب سایت را تهیه و به مجری ارائه نماید.

متن کامل قرارداد طراحی سایت را میتوانید پس از درخواست پیشنویس طراحی دریافت نمایید