مقالات آرتیمان وب

نمونه قرارداد طراحی سایت

نمونه قرارداد طراحی وب سایت شرکت آرتیمان وب

قرارداد طراحی وب سایت یکی از مهمترین قسمت ها برای مشتری و طراح وب سایت است . قرارداد طراحی وب سایت صرفا برای زمان شروع پروژه نیست ، قرارداد برای زمانی است که طرفین به مشکلی با هم بر میخورند ، آنجاست که قرارداد بسته شده میان طرفین باید بررسی شود پس بنابر این بسیار حائز اهمیت است.

ماده ها و بند های و تبصره ها در این قرارداد بسیار مهم است ، شما باید تمامی موارد را ذکر کنید تا در زمان بروز مشکلات به سادگی به قرارداد استناد کنید ، حتی ماده ای میتوانید ذکر کنید که در زمان دعاوی چه مواردی لازم الاجرا گردد.

در زمان نوشتن قرارداد طراحی وب سایت باید هم نفع خود را در نظر بگیرید و هم نفع طرف دوم قرارداد را ، قرارداد طراحی سایت باید دو طرفه باشد .
 •  ماده اول طرفین قرارداد مشخص شده و آدرس ، تلفن و کد ملی آن ها ذکر میگردد و هر کدام نام خود را در قرارداد میگیرند ، برای مثال کارفرما و مجری و یا طرف اول قرارداد و طرف دوم قرارداد ، این نام ها و نوع نگارش آن ها بسیار حائز اهمیت است .
 • در ماده دوم موضوع قرارداد مطرح میشود که معمولا مینویسیم طراحی و پیاده سازی وب سایت شرکتی/فروشگاهی/شخصی/و… (نام دامنه ذکر شود)

در این ماده شما باید ذکر کنید که پلتفرم طراحی سایت ، ورژن احتمالی و میزان فضای اختصاص یافته چه میزان است.

«پیشنویس قرارداد طراحی سایت و سئو وب سایت ——–»

این قرارداد فی ما بین جناب آقای ———– به نمایندگی ————– که از این پس به عنوان سفارش دهنده و طرف اول قرارداد شناخته می شود به آدرس اینترنتی  ———————  به آدرس : ———————– و به شماره تلفن ————— و طرف دیگر ————————— مجری پروژه بهینه سازی وب به نشانی ———————————– و به شماره تلفن : —————— منعقد میگردد و طرفین با امضاء این قرارداد خود را ملزم و متعهد به رعایت اجرای کامل و تمام مفاد آن می دانند.

 

ماده ۱) موضوع قرارداد

الف : طراحی وب سایت ———- بر پایه سیستم مدیریت محتوای ———– نسخه ———–

ب : قالب طراحی وب سایت (آماده / اختصاصی) طراحی خواهد شد.

 

 • ماده ۲: مدت انجام قرارداد

مدت اجرای پروژه طراحی وب سایت — روز بوده و از تاریخ ———- شروع و در تاریخ ——— خاتمه میابد.

تبصره:  طرف دوم مکلف است طراحی سایت را در زمان پیش بینی شده اجراء نماید. تمدید یا تاخیر مدت اجرای طرح تنها در صورتی مقدور است که  مجری طرح دلایل و مدارک موجهی ارائه نماید و طرف اول رسیدگی های لازم را انجام دهد و عذر طرف دوم را درخصوص تأخیر موجه و موید تشخیص داده باشد. در این صورت در طول مدت اجرا قابل تمدید نخواهد بود مگر در مواردی که از سمت طرف اول مورد قبول واقع شده باشد.

 

 • ماده ۳: تعهدات طرف دوم قرارداد:

۳-۱-  انجام فعالیتهای طراحی مرتبط با موضوع این قرارداد توسط طرف دوم و پذیرش مسئولیت کمی و کیفی و انجام به موقع پروژه مطابق با مفاد و تنفیذات  قرارداد صالح.

۳-۲- رعایت امانت و حفظ اموال و مدارکی که آقا/خانم ——————— در اختیار طراح قرار می دهد و استفاده بهینه از آن.

۳-۳- عدم ارائه اسناد و مدارکی که به مناسبت انجام طراحی کسب می نماید به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر؛ اسناد و مدارکی که به مناسبت طراحی نزد ایشان است به رسم امانت بوده و کل مقررات امانات قوانین به آن دایراست.

۳-۴- طراحی و پیاده سازی کافی در چهارچوب اصول و موازین علمی استاندارد و رعایت اصول اصلی موضوع قرارداد.

۳-۵-طرف دوم  اطلاعات و گزارشات مربوط به بازدید از سایت (گوگل آنالیتیک و وب مستر) را در ایملی شرکتی (info) به طرف اول ارائه مینماید.

۳-۶-طرف دوم موظف است طراحی سایت را بر اساس استاندارد های گوگل انجام دهد.

۳-۷- طرف دوم موظف است پس از اتمام پروژه کلیه آموزش های لازم مربوط به پنل مدیریت وب سایت را در جلسه آموزش به نماینده طرف اول آموزش دهد.

۳-۸- طرف دوم موظف است کلیه اصول پایه و اولیه سئو را براساس قوانین رسمی گوگل در وب سایت لحاظ نماید.

 

 • ماده ۴) نوع طراحی سایت

طراحی وب سایت بر اساس سیستم مدیریت محتوای (وردپرس) خواهد بود و بر اساس قوانین گوگل 2024 اجرا خواهد شد. همچنین سیستم مدیریت محتوا بر پایه PHP بوده و دیتابیس آن MYSQL خواهد بود.

 

 • ماده ۵) مبلغ قرارداد

مبلغ این قرارداد به صورت ثابت  ——- ریال است و کلیه کسورات قانونی شامل بیمه و مالیات به عهده طرف اول قرارداد خواهد بود. مبلغ طراحی وب سایت به صورت توافقی در نظر گرفته شده است.

 

 • ماده ۶) نحوه و مراحل پرداخت

مبلغ – ریال به عنوان پیش پرداخت طراحی وب سایت زمان عقد قرارداد به طرف دوم پرداخت خواهد شد.

مبلغ – ریال به عنوان تسویه وب سایت پس از تکمیل ، تحویل و آموزش وب سایت

تبصره: در صورتی که طرف اول قرارداد نهایتا طی 15 روز کاری پس از تحویل ، تایید آموزش مبلغ قرارداد را به طور کامل پرداخت نکند، طرف دوم میتواند دسترسی های وب سایت را تغییر و از دسترسی طرف اول به وب سایت جلوگیری نماید.

 

 • ماده ۷) تعهدات اصلی طرف اول قرارداد.

۷-۱- طرف اول متعهد می گردد در صورت تولید محتوا از سمت مجری کلیه متون و اطلاعات وب سایت و همچنین اطلاعات بخش مطالب را تایپ شده و در فرمت Word به طرف دوم تحویل دهد.

۷-۲-طرف اول متعهد میگردد متون تهیه شده از سمت طرف دوم را نهایتا طی — روز کاری تایید و اعلام نماید، در صورتی که طی — روز کاری تاییدیه ارسال نشود طرف دوم میتواند مطلب را آپلود و منتشر نماید.

۷-۳- طرف اول موظف است اطلاعات اولیه خواسته شده از سمت طرف دوم را نهایتا طی — روز کاری تحویل مجری نماید. تولید محتوای وب سایت نیز بر عهده طرف اول خواهد بود.

۷-۴- طرف اول موظف است نماینده خود را جهت آموزش و تحویل نهایی به صورت رسمی به طرف دوم معرفی نماید.

۷-۵- طرف اول موظف است در صورت نیاز به ترجمه در متون داخلی وب سایت ترجمه متون داخل وب سایت را تهیه و به مجری ارائه نماید.

 

 • ماده 8) پشتیبانی فنی:

پشتیبانی فنی از سرور وب سایت در صورتی که وب سایت بر روی سرور طرف دوم باشد شامل تمامی موارد فنی از جمله ایمیل ها، جلوگیری از ورود اسپم ها به وب میل ها، جلوگیری از قطعی سرور و همچنین در صورت نیاز به برنامه نویسی تحت سرور تحت هر عنوان به عهده طرف دوم خواهد بود.

پشتیبانی فنی از وب سایت اعم از کلیه موارد کدنویسی موجود در وب سایت، موارد مربوط به کدهای جانبی و پلاگین های مورد استفاده در وب سایت در صورت وجود هرگونه مشکل فنی و یا نیاز به برنامه نویسی مجدد، در مواردی که برروی وب سایت وجود داشته باشد از سمت طرف دوم اجرا خواهد شد.

 

 • ماده 9)  اصلاحیه، متمم، مکمل یا تغییر

هرگونه اصلاح یا تغییر در مواردی از این قرارداد و پیوست های مربوطه و یا نیاز به الحاق هرگونه متمم یا مکمل به قرارداد و پیوست ها، صرفا با جلب توافق طرفین قرارداد میسر خواهد بود.           

 

 • ماده 10) فسخ قرارداد

فسخ یک جانبه قرارداد از سوی هریک از طرفین قرارداد به جزء موارد ذکر شده در تبصره 1 این ماده و ماده 12 قابل پذیرش نبوده و فسخ قرارداد به غیر از موارد قانونی و مورد مذکور در تبصره یک ماده 2 امکان پذیر نیست.

تبصره: خروج از چارچوب پروژه، عدم گزارش پیشرفت کار و عدم ارائه نسخه نهایی کار در زمانی پیش بینی شده و همچنین مشاهده و احراز هر اشکالی غیراشکالی غیرقابل رفع در وب سایت طراحی شده، علاوه برایجاد حق فسخ برای سفارش دهنده، طراح را مکلف به تأمین کلیه خسارت های مالی و غیرمالی با تصمیم داور می نماید. در صورت عدم تمکین طراح، سفارش دهنده حق دارد خسارت وارده را به هر طریق که مصلحت بداند تأمین و وصول کند.

 • ماده 11) فورس ماژور( شرایط خاص)

در مواردی که به علل ناشی از شرایط قهری که رفع آن خارج از حیطه توانایی و اقتدار طرفین بوده و انجام بخشی از قرارداد و یا تمام آن غیرممکن گردد. هریک از طرفین می توانند قرارداد را فسخ و مراتب را به صورت کتبی به دیگری اطلاع دهد. در صورت فسخ قرارداد هیچ یک از طرفین حق مطالبه خسارت وارده را نخواهد داشت واقدامات پس از فسخ از قبیل تسویه حساب با توافق طرفین صورت می گیرد.

 • در صورت بروز مشکلاتی همچون قطع اینترنت ملی ، تحریم های بین المللی و تغییر رفتارهای احتمالی ملی هیچ یک از طرفین حق مطالبه خسارت وارده را نخواهد داشت .

 

ماده 12) نسخ قرارداد

این قرارداد در 12 ماده در 2 نسخه به زبان فارسی تدوین التبین گردیده است و تمام نسخ آن دارای اعتبار یکسان می باشند.

کلیه نسخه های انی قرارداد و تبصره های ذیل آن در تاریخ —————- به امضاء متعاقدین رسیده و طرفین با امضای این قرارداد، خود را متعهد و ملزم به اجرای کلیه مفاد آن و پیوست های مربوطه می دانند.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1400-01-15

2:32 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

اهمیت کلمه کلیدی در سئو
اهمیت کلمه کلیدی در سئو

کلمه کلیدی چیست؟ کلمه کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که به موتورهای جستجو کمک می کنند، تا موضوعاتی که محتوای سایت

خدمات شرکت