مقالات آرتیمان وب

آشنایی کامل با الگوریتم مرغ مگس خوار

آشنایی کامل با الگوریتم مرغ مگس خوار

در این مقاله قصد داریم تا در مورد آشنایی کامل با الگوریتم مرغ مگس خوار توضیح دهیم. یکی از مهم ترین الگوریتم هایی که در گوگل وجود دارد، الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل می باشد که عملکرد آن بسیار دقیق است. اگرچه چندین سال از عمر آن می گذرد و تغییرات زیادی در این الگوریتم ایجاد شده است، به روز رسانی مرغ مگس خوار نقش اساسی در ایجاد انقلابی در جستجوی گوگل ایفا کرد. بهینه سازی موتورهای جستجو را تغییر داد و راه را برای چشم انداز جستجوی مدرن هموار کرد. از آنجایی که هنوز هم تا به امروز پا برجاست، درک اینکه الگوریتم مرغ مگس خوار چیست، چه کاری انجام می دهد و تأثیر ماندگار آن بر سئو سایت و همچنین خود جستجو، بسیار مهم است. در این مطلب از آرتیمان وب، شرکت طراحی سایت، شما را با الگوریتم مرغ مگس خوار بیشتر آشنا می کنیم.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار این است، که در سریع‌‌ترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز کاربران در صفحات جستجو باشد. تمرکز الگوریتم مرغ مگس خوار روی عبارات جستجو شده توسط کاربر است؛ این عبارات را به طور کامل تجزیه و تحلیل می‌‌کند و باعث می‌‌شود کاربران در کمترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود برسند.

با آمدن این الگوریتم همه نگران بودند که تغییراتی روی ترافیک سایت‌‌ها و رنکینگ به وجود بیاید، که بعدها مرغ مگس خوار اعلام کرد هدف من نیاز کاربران و مواردی است که آن‌‌ها به دنبالش هستند و برای سئو سایت و رتبه بهتر، کافی است عباراتی را که کاربران در جستجوی آن‌‌ها هستند پیدا کنید و با ساخت محتوای مفید و ارزشمند توجه آن‌‌ها را به سوی خود جلب کنید.

طرز کار الگوریتم مرغ مگس‌ خوار

این الگوریتم از طریق گراف دانش و جستجوی معنایی کار می‌کند.

  1. گراف دانش: این الگوریتم اطلاعات پراکنده در سایت‌ها را جمع می‌کند و در نتایج خود نمایش می‌دهد و همچنین ارتباط بین صفحات ایندکس شده توسط گوگل را متوجه می‌شود، پس سعی کنید از سایت‌های مرتبط با محتوایتان لینک بگیرید.
  2. جستجو معنایی: به جای تفسیر کلمه به کلمه، مفهوم کل عبارت را در نظر می‌گیرد.

علت نام‌گذاری الگوریتم مرغ مگس خوار

دلیل نام گذاری این  الگوریتم به مرغ مگس خوار این است، که سرعت و دقت آن بسیار بالا و زبان زد خاص‌وعام است. الگوریتم مرغ مگس خوار با دقت زیاد و سرعت بالایی کلمه‌ها را آنالیز  می‌کند و هم معنی آن‌ها را تا حد زیادی می‌شناسد. الگوریتم مرغ مگس خوار در حالی که نزدیک‌ترین و بهترین نتایج را برای شما می‌آورد، صفحاتی را هم که بیش از اندازه از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند و محتوای با ارزشی ندارند را جریمه می‌کند. به عبارت دیگر، هدف گوگل از معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار این بود، که هم نتیجه واقعی‌تر و بهتری را به کاربران نشان دهد، و هم کاری کند که مدیران سایت‌ها به تولید محتوای ارزشمند توجه خیلی ویژه‌ای کنند.

قیمت طراحی سایت

اصلی ترین هدف الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

تمام الگوریتم های گوگل برای یک هدف مشترک طراحی شده اند. هدف اصلی همه آن ها جلب رضایت کاربران است. قطعا اگر تاکنون کاربران رضایت بالایی از سرچ و جستجو در گوگل نداشتند، امروزه گوگل یک پلتفرم قدرتمند نبود. بنابراین، تمامی الگوریتم های گوگل مانند رنک برین، پاندا، پنگوئن و… با هدف جلب رضایت کاربران طراحی شده اند.

مرغ مگس خوار نیز از این قاعده مستثنا نیست. هدف اصلی این الگوریتم درک بهتر عباراتی است که کاربران آن را جستجو می کنند. همچنین رعایت این الگوریتم در تولید محتوا باعث بهینه سازی سایت می شود. به این ترتیب رضایت کاربران جلب می شود و آن ها به جواب سوالات و ابهامات خود می رسند. جالب است تا بدانید عملکرد این الگوریتم به گونه ای است که حتی اگر عبارت جستجو شده توسط کاربر گُنگ و نامفهوم باشد، باز هم عبارات جذابی را برای آن ها نمایش می دهد که کاربران دست خالی برنگردند. این یک مزیت بسیار بزرگ در باغ وحش گوگل است.

چگونه متوجه شویم که مورد اصابت الگوریتم مرغ مگس خوار قرار گرفته ایم؟

اگرچه ممکن است صاحبان مشاغل محلی برخی مشکلات موقتی را داشته باشند، که باعث کاهش دید موتور جستجوی محلی در قسمتی ناخواسته شود، اما بعید است که اکثر وب سایت‌ها از این بروزرسانی تأثیرات منفی داشته باشند. اگر وب سایت شما با افت بازدید و رتبه‌بندی روبرو شده است، که فکر می‌کنید ممکن است با الگوریتم مرغ مگس خوار ارتباط داشته باشد، قطعاً نگاهی به لیست کاملی از به روزرسانی‌های گوگل بیندازید. ممکن است به خوبی معلوم شود که عامل تغییر در وب سایت شما بروزرسانی دیگری مانند الگوریتم پاندا یا پنگوئن بوده باشد.

چگونه می توانیم سایت خود را از نظر الگوریتم مرغ مگس خوار بهبود دهیم؟

تا اینجا با الگوریتم مرغ مگس خوار و هدف آن آشنا شدید، اکنون به این موضوع می پردازیم که چگونه سایت خود را برای مرغ مگس خوار بهتر طراحی کنیم تا بتوانیم رتبه خوبی کسب کنیم:

توجه به تراکم کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد در محتوا جریمه دارد. زیرا الگوریتم ها فکر می کنند که شما برای کسب امتیاز بیشتر سعی در تقلب گوگل دارید و برای این منظور شما را جریمه می کنند. پس حتما به تراکم کلمات کلیدی خود دقت کنید و از عدد خاصی در متن خود استفاده کنید و در عوض می توانید از مترادف ها و کلماتی با معنای مشابه استفاده کنید، که الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند آن را تشخیص دهد و به شما امتیاز دهد.

انتخاب محتواهای مناسب و جدید

سعی کنید از محتواهایی استفاده کنید که نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه باشد، تا مخاطب و خواننده با میل بیشتری برای مطالعه وقت بگذارند و با موضوع مورد‌نظر هم‌خوانی داشته باشد. همچنین، باید محتوای تولید‌شده جدید باشد و از کپی کردن محتوای دیگران پرهیز کنید. می‌توان محتوایی را ترجمه و منتشر کرد که از ارزش بالایی برخوردار است. اما اگر مطلب یا محتوایی منتشر کنیم که قبل از آن هیچ محتوایی موجود نبوده، نسبت به کیفیت محتوا، رشد آن تضمین می شود.

چاشنی کردن محتوای تصویری در پست‌ها

اینفوگرافی‌ها، ویدئو و حتی بخش‌های ساده‌ای مثل گراف، جدول، نمودار، کمیک، آیکون و … چاشنی پست‌های سایت شما هستند. این عناصر وقتی در میان متن‌ های طولانی به‌کار می‌روند، جذابیت آن را چند برابر می‌کنند و به کاربر کمک می‌کنند، که با علاقه بیشتری متن را دنبال کند. پس هرگز از این بخش مهم غافل نشوید!

بهینه سازی انکر تکست‌ها

انکر تکست یکی از موارد مورد علاقه الگوریتم مرغ مگس خوار است، پس حتما به فکر آن باشید. به عنوان مثال، اگر کلمه انکر تکست را در متن طوری لینک بدهید که کاربران به صفحه دیگری هدایت شوند، تا در مورد آن بخوانند، به آن انکر تکست می گویند. اما آیا الگوریتم مرغ مگس خوار دوست دارد که سایت خود را با این نوع کلمات خفه کنید؟ به هیچ وجه! شما باید فقط کلماتی را به عنوان انکر تکست در متن قرار دهید که ربط به کل محتوا داشته باشد. در غیر این صورت از نظر الگوریتم مرغ مگس خوار هیچ فایده ای ندارد و کاملا بیهوده است.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی یکی از قدرتمندترین الگوریتم های باغ وحش گوگل، یعنی مرغ مگس خوار پرداختیم. با خواندن این مقاله آموزشی قطعا حالا دیگر به خوبی این الگوریتم و عملکرد آن را می شناسید. بنابراین، در تولید محتوای خود تمام موارد مرتبط با آن را در نظر داشته باشید. این کار به بالا رفتن کیفیت محتواهایی که تولید می کنید، کمک زیادی می کند.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1401-12-24

3:43 بعد از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sadra
1 سال قبل

سلام یه سوال داشتم اینکه مثلا برای تولید محتوا چند تا سایت رو میخونی ونتیجه وچکیده اون رو مینویسی با قلم خودت حالا چیکار کنیم که محتوای ما به عنوان محتوای دزدیده شده نباشه و مرغ مگس خوار تایید کنه؟

فهرست مطالب

مقالات مفید

تگ کنونیکال چیست؟
تگ کنونیکال چیست؟

تگ کنونیکال چیست؟ آیا می دانید تگ کنونیکال چیست؟ عوامل زیادی در سئو سایت شما تاثیر می گذارد. در بسیاری از

خدمات شرکت