مقالات آرتیمان وب

روش هایی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس

روش های سرعت بخشیدن به سایت وردپرس

سرعت سایت وردپرس یکی از موضوعاتی است، که یک کارشناس سئو و یا وب مستر باید به آن دقت کند و روش هایی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس را در صورت لزوم انجام دهد. برای این که سایت شما رتبه بهتری در گوگل داشته باشد و جزو صفحات اول در گوگل قرار بگیرد، باید سرعت بارگذاری آن بالا باشد. پس در نهایت می توان گفت زمانی که سرعت بالا آمدن سایت شما بالا باشد، ترافیک سایت و میزان کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند، افزایش پیدا می کند. خوشبختانه امروزه راه های متعددی برای افزایش سرعت وردپرس وجود دارد، در این مقاله چند روش کارآمد را ارائه داده ایم با ما همراه باشید.

دلیل اهمیت سرعت در سایت وردپرس

چرا باید سایت وردپرسی دارای سرعت بالایی باشد؟ دلیل اینکه سرعت سایت اهمیت دارد، چیست؟

 • موتورهای جستجوگر مانند گوگل، سایت هایی را که سرعت بارگذاری و بالا آمدن سریعتری دارند، را بالاتر از سایت هایی که سرعت بارگذاری و بالا آمدن آن ها کندتر می باشد، قرار می دهد. بنابراین اگر می خواهید، موقعیت خود را در SERP ها بهبود ببخشید، بهبود عملکرد سایت وردپرس باید یکی از اولویت های شما باشد.
 • مطالعات نشان داده است، که اگر سرعت بارگذاری سایت بیش تر از 2 ثانیه طول بکشد، معمولاً باعث می‌شود، حدود 47 درصد از بازدیدکنندگان وب‌سایت از سایت خارج شوند و آن را ببندند. این کار در نهایت باعث می شود، که رتبه سایت در گوگل پایین بیاید و ترافیک سایت به شدت افت کند. هنگامی که سرعت سایت بالا باشد، کاربران بیشتری صفحه شما را بازدید می کنند. این کار در سئو سایت نیز بسیار تاثیرگذار است.
 • تحقیقات نشان داده است، که کاربران و خریداران آنلاین افراد بی حوصله ای هستند، که انتظار دارند صفحه مورد نظر در عرض یک ثانیه بارگذاری شود. بنابراین اگر قصد دارید، یک فروشگاه تجارت الکترونیک در وردپرس راه اندازی کنید، بهتر است به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت سایت باشید.

تست زمان بارگذاری و بالا آمدن سریع وب سایت

بسیاری از افرادی، که در کامپیوتر و یا سیستم خود سایتشان با سرعت خوبی بارگذاری می شود و صفحه به سرعت بالا می آید، فکر می کنند از نظر سرعت، سایتشان مشکلی ندارد. در حالی که این فکر اشتباه می باشد، زیرا این گونه افراد چون دائم در حال کار با سایت خود هستند، موتورهای جستجوگر و یا مرورگر آن ها سایت موردنظر را در فایل های کش ذخیره می کند.

بنابراین هنگامی که شما آدرس سایت خود را تایپ می کنید، مرورگر شروع به بارگذاری سایت از کش خود می کند. این کار باعث می شود، سرعت بالا آمدن و بارگذاری سایت برای شما افزایش پیدا کرده باشد. بنابراین برای این که بخواهید، سرعت سایت خود را تست کنید بهتر است، که از ابزاری مانند Pingdom استفاده کنید.

هزینه طراحی سایت چقدر است؟

روش های افزایش سرعت سایت وردپرس

در ادامه به 7 مورد از روش هایی که سرعت سایت وردپرس را افزایش می دهند، اشاره شده است. این موارد شامل:

 • استفاده از پلاگین های کش در وردپرس

هنگامی که کاربر مورد نظر در مرورگر خود آدرس سایتی را وارد می کند، چندین فرآیند اجرا می شود، تا سایت به صورت کامل بالا بیاید و در صفحه مرورگر به کاربر نمایش داده شود. اگر بتوان بعضی از این فرآیندها را در مرورگر کاربران ذخیره کرد، سرعت باز شدن و بارگذاری سایت افزایش پیدا می کند. به این فرآیندها و اطلاعاتی، که در حافظه مرورگر ذخیره می شود، کش می گوییم.

کار اصلی پلاگین های کش این است، که کدها، فایل ها و تصاویری که در سایت وجود دارند، را برای شما بهینه سازی کنند. در سطر زیر به 3 مورد از پلاگین های کش، که سرعت سایت وردپرس را افزایش می دهند، اشاره شده است:

 1. Rocket
 2. WP Optimize
 3. WP Fastest Cache
 • انتخاب هاست مناسب برای افزایش سرعت سایت

هنگامی که کاربر وارد سایت شما می شود و روی گزینه ای کلیک می کند، یعنی از سایت شما درخواستی دارد و این درخواست به سرور ارسال می شود. سرور با انجام تغییراتی، آن را به دیتابیس منتقل می کند و دیتابیس پاسخ را به سرور منتقل می کند، تا در اختیار کاربر قرار دهد. برای انجام تمامی این مراحل باید هاستینگ سرور قوی باشد. زیرا اگر قوی نباشد، یا هاست اشتراکی باشد، نمی تواند پاسخگو ترافیک بالای سایت و یا نیازهای کاربران باشد. این کار در نهایت باعث کاهش سرعت سایت می شود، یا با بروز خطا سایت مواجه می شود. همچنین موجب می شود، کاربر سایت شما را ترک کند.

 • به روز نگه داشتن سایت وردپرس

کسی که مدیریت سایت مورد نظر را بر عهده دارد موظف است، وردپرس، افزونه ها و پوسته ها را به صورت منظم به روز رسانی کند. زیرا به روز رسانی کردن باعث می شود، که ویژگی های جدید اضافه شوند، مشکلات امنیتی و باگ های نسخه قبلی را رفع کند و در نهایت این کار باعث افزایش سرعت سایت وردپرس می شود.

 • بهینه سازی و فشرده سازی کدهای js و CSS

بهینه سازی و فشرده سازی کدهای js و CSS بسیار حائز اهمیت هستند. شما می توانید برای این کار هم از افزونه ها استفاده کنید، هم از تیم فنی و متخصص کمک بگیرید. زیرا این کار هم در قسمت رابط کاربری و زیباسازی سایت تاثیر دارد و هم باعث افزایش سرعت سایت وردپرس می شود.

 • قابلیت دسته بندی کامنت ها

سایت هایی که حجم زیادی کامنت دارند باعث می شود، سرعت سایتشان کاهش پیدا کند. برای رفع این مشکل می توان با تقسیم بندی کامنت ها در چندین صفحه این مشکل را برطرف کرد. به این صورت که باید به Settings بروید، سپس در قسمت Discussion گزینه Break comments into pages را انتخاب کنید.

 • بهینه سازی تصاویر

یکی دیگر از موضوعاتی، که در سرعت بارگذاری سایت تاثیر دارد، تصاویر داخل سایت می باشد. همان طور که می دانید، تصاویر در داخل سایت موجب زیباتر شدن سایت و جلب توجه کاربر می شوند. از طرفی هم سرعت سایت را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. پس باید به فکر بهینه سازی تصاویر سایت باشید، بدون اینکه کیفیت آن کاهش پیدا کند. برای بهینه سازی تصاویر می توانید، از پلاگین هایی مثل Optimole و WP Smush استفاده کنید.

 • استفاده از شبکه های توزیع محتوا

بهتر است بدانید، که مکان جغرافیایی کاربر و میزان فاصله او از مکان فیزیکی هاست در سرعت بارگذاری سایت بسیار تاثیر دارد. به عنوان مثال، اگر سرور سایت شما در ایران قرار دارد، سرعت بارگذاری سایت برای کاربران ایرانی بالاتر از کاربری است که در اروپا هستند. برای رفع این مشکل شما می توانید، از شبکه توزیع محتوا یا CDN استفاده کنید.

CDN شبکه ای از سرورها در مکان های مختلف جهان می باشد. هر سرور این توانایی را دارد، که فایل های ثابتی که تغییر نمی کنند را ذخیره کنند. به این فایل های ثابت، فایل استاتیک گفته می شود. از جمله این فایل ها میتوان به تصاویر سایت، فایل های جاوا اسکریپت و CSS ها اشاره کرد. وقتی شما برای سایت خود از CDN استفاده کنید، فایل های استاتیک سایت از سروری بارگذاری می شود، که به کاربر نزدیک تر باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله راه ها و روش هایی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس را توضیح دادیم. شما می توانید با کمک آن ها سرعت بارگذاری سایت خود را به راحتی افزایش دهید.

امتیاز شما باعث دلگرمی ماست...

1400-12-19

11:48 قبل از ظهر

نوشته شده توسط تیم سئو آرتیمان وب

تیم سئو آرتیمان وب

این مقاله به کوشش تیم سئو آرتیمان وب تهیه شده است. شرکت دیجیتال مارکتینگ آرتیمان وب با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در زمینه های طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، سئو و بهینه سازی وب سایت با هدف گسترش، رشد و ایجاد کاربران هدف برای مجموعه ها در حال فعالیت می باشد.

مقالات پیشنهادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

مقالات مفید

تاثیر محتوا بر سئوی سایت

تاثیر محتوا بر سئوی سایت آنچه می خوانیم… در دنیای امروز، حضور و نمایان بودن در فضای آنلاین برای هر کسب‌وکار

خدمات شرکت