امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت

امانت داری اطلاعات مشتری در طراحی سایت  به چه معنی است و چطور میشه امانت دار اطلاعات مشتری باشیم ؟ در بسیاری از مواقع برای طراح سایت پیش می آید که مشتری جدید سایت مشتری قدیمی را دیده و از طراح درخواست کپی کلیه محتوای مشتری قدیمی را برای سایت خود دارد ، چرا این اتفاق رخ میدهد ؟

مشتری جدید برای این که زمان را از دست ندهد از طراح درخواست کپی اطلاعات میکند و یا میگوید فلان سایت را کپی کن بعدا تغییر میدهیم ، این موارد بسیار اتفاق می افتد و در مواردی شاهد قبول این درخواست از سمت طراح های سایت هستیم. آیا این کار صحیح است ؟

در اولین مرحله روی سخن ما با مشتری جدید است :

  1. کپی اطلاعات دیگران هم از نظر شرعی و هم از نظر علمی غلط است.
  2. کپی اطلاعات دیگران به سئو سایت شما ضربات جبران ناپذیری میزند.
  3. کپی اطلاعات دیگران سایت شما را از نتایج دور میسازد.
  4. محتوای کپی باعث افت شدید شما در نتایج موتورهای جستجو گر میشود.
  5. کپی اطلاعات دیگران شاید برای کوتاه مدت شما را در نتایج بالای گوگل قراردهد ولی در دراز مدت بعد از شناسایی مطالب توسط گوگل ممکن است باعث ایجاد پنالتی گوگل شود.

در مرحله بعدی روی سخن ما با طراح است :

  1. کپی اطلاعات مشتری قدیمی برای مشتری جدید از نظر قانون جرایم رایانه ای جرم محسوب شده و این حق را به مشتری قدیمی خود میدهد که به راحتی و طی ۳ مرحله از شما درخواست غرامت کند.
  2. شاید جذاب باشد که هیچ کاری انجام ندهید و پول بگیرید ولی آیا واقعا این جذابیت به چه قیمتی خواهد بود.
  3. در برخی موارد شاید واقعا مشتری قدیمی متوجه این موضوع نشود و همه چیز در ظاهر به خوبی خوشی پیش برود ولی آیا این کار انسانی است ؟
  4. کپی اطلاعات و یا افشای اطلاعات شخصی و کاری یک مشتری یک عمل غیر قابل توجیه است.

کپی اطلاعات یا عدم حفظ امانت داری در اطلاعات هر مشتری جزو مواردی است که باید در قرارداد طراحی سایت به آن توجه داشته باشید به طوری که جزو تعهدات مجری میتوانید آن را ذکر کنید. برای مثال بندی را در قرارداد طراحی سایت در ادامه می آوریم که با این بند شما میتوانید در صورت عدم رعایت آن به راحتی از فرد یا شرکت طرف قرارداد خود شکایت کنید.

  • رعایت امانت و حفظ اموال و مدارکی که جناب آقای/ سرکار خانم —————- در اختیار طراح (مجری) قرار می دهد و استفاده بهینه از آن.

این بند به شما کمک خواهد کرد تا از حقوق خود دفاع نمایید و به طراح نیز کمک خواهد کرد تا جلب اعتماد مشتری را دوچندان نماید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *